DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22028543,50%
İstanbul
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TUTUMLARIMIZ
387 okunma

TUTUMLARIMIZ

ABONE OL
01/02/2024 22:05
TUTUMLARIMIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 1. Ben canlıyım tutumunu geliştirin.
 2. Sen önemlisin tutumunu geliştirin.
 3. Önce hizmet tutumunu geliştirin.

Başkalarını canlandırma için önce kendini canlandırmalısın.

Yaptığınız her şeye canlılık katın. El sıkışmanıza canlılık verin. El sıkışırken, el sıkışın. El sıkışma tarzınız şunu söylesin: “Seni tanıdığım için çok mutluyum.” veya “Sizi tekrar gördüğüm i gördüğüm için çok mutlu oldum.”  Çok başarılı ama sıradan bir biçimde el sıkışan birini bulaya çalışın.

Gülümsemenize canlılık katın. Gözlerinizle gülümseyin.

“Teşekkür ederim” lerinizi canlandırın. Rutin, otomatik bir “teşekkür ederim” demek “glip glip” demek gibidir. Sadece bir deyimdir yani. Karşınızdakine hiç bir mesaj vermez. Sonuç getirmez. “Teşekkür ederim”lerinizi “Çok teşekkür ederim” haline getirin.

Konuşmanızı canlandırın. “İyi sabahlar deyiş biçiminiz gerçekten iyi mi? “Tebrikler” deyişiniz coşkulu mu? “Nasılsın?” deyiş biçiminiz gerçekten ilgilendiğinizi gösterir tonda mı? Kelimelerinizi samimi duygularınızla renklendirme alışkanlığı edindiğinizde dikkat çekme konusunda oldukça ilerleme kaydettiğinizi fark edeceksiniz.”

İnsanlar, söylediklerine inanan kişilerle arkadaşlık yapar. Söylediklerinizi canlı söyleyin. Konuşmanıza canlılık, dirilik verin. Konuşmanıza canlılık verdiğinizde otomatik kendinize canlılık katmış olursunuz.

İyi haberler yayınlayın: Ailenize iyi haberler getirin. Onlara o gün yaşadığınız iyi bir şeyden bahsedin. Yaşadığınız güzel, hoş şeyler anımsayın. Hoş olmayan şeylerin unutulup yok olmasını hızlandırmış olun. İyi haberler yayın. Kötü haberlerden bahsetmenin hiçbir yararı yoktur. Sadece ailenizin endişe duymasına ve sinirlerinin gerilmesine neden olur. 

Hava durumu ne olursa olsun hava hakkında daima olumlu yorumlarda bulunmayı alışkanlık haline getirin. Havadan şikayetçi olmak sizi mutsuz ve kötü yapar ve bu olumsuzluk diğer insanlara da yayılır. Ne hissettiğinizle ilgili olarak iyi haberler yayınlayın. “Kendimi-harika-hissediyorum”cu bir kişi olun. Her fırsatta “Kendimi harika hissediyorum” deyin. Kendinizi daha iyi hissetmeye başladığınızı göreceksiniz. Kendimizi nasıl hissediyor olduğumuz geniş ölçüde kendimizi nasıl hissettiğimizi düşünüyorsak ona bağlıdır.

Çalıştığınız kişilere iyi haberler yayın. Onları şevklendirin, her fırsatta onları övün. Onlara şirketin yaptığı iyi şeylerden bahsedin. Problemlerini dinleyin. Yardımcı olun. İnsanlara cesaret verirseniz onların desteğini alırsınız. Yaptıkları işten dolayı onları tebrik edin. Onlara ümit verin. Onlara inandığınızı, başarabileceklerinden emin olduğunuzu bilmelerini sağlayın. Endişe duyanların endişelerini azaltın. Doğru yönde kalabilmek için sürekli şu testi yapın. Bir kişinin yanından ayrılırken kendinize şunu sorun: “Benimle konuştuğu için acaba bu kişi kendini gerçekten daha iyi hissediyor mu?” Bu türden kendi kendini eğitim biçimi işe yaramaktadır. Bunu personelinizle, ailenizle, müşterilerinizle, hatta tanıdıklarınızla konuşurken bile uygulayabilirsiniz.

İyi haberler yaymak sizi canlandırır, kendinizi daha iyi hissetmenize neden olur. İyi haberler yaymak diğer insanların da kendilerini daha iyi hissetmelerine neden olur.

www.ismailkarasu.com

ismail@ismailkarasu.com

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP
  300x250
  300x250r