DOLAR 32,3096 0%
EURO 35,1778 0.61%
ALTIN 2.405,02-0,40
BITCOIN 21860120,27%
İstanbul
28°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

kurbanumraniye
MATEMATİK DALINDA MAVİGÜNE ALTIN MADALYA
4899 okunma

MATEMATİK DALINDA MAVİGÜNE ALTIN MADALYA

ABONE OL
18/05/2024 22:40
MATEMATİK DALINDA MAVİGÜNE ALTIN MADALYA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

URFODU(Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması) katılımcı ülkelerdeki öğrencileri gönüllü olarak kapsayan eğitimsel bir projedir. URFODU; Türkiye, Rusya Federasyonu, Çek Cumhuriyeti,Ukrayna, Kazakistan, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Almanya,Kırgızistan ve Tacikistan’ın içinde bulunduğu dokuz ülke öğrencilerinin katıldığı bir bilgi yarışmasıdır. Yarışma, her sene bir öğretim yılı içerisinde uygulanmaktadır. URFODU Bilgi Yarışması iki etap içermektedir, her etap ayrı kurallara göre düzenlenmektedir. 1. Etapta yeterli puan alan öğrenciler, 2.Etapta final oturumuna katılmaya hak kazanır. Final oturumunun değerlendirilmesi sonucu altın madalya, başarı sertifikası ve katılımcı sertifikası ile ödüllendirilir.

Öğrencilerin yaratıcılık yetenekleri ve bilim araştırma faaliyetlerine ilgisini ortaya çıkarmak, kültürler arası iletişim alanını zenginleştirmek, öğrencilerin sahip oldukları temel bilgi ve yeteneklerinin alanlarını geliştirmek, bazı derslerin benimsenmesinde öğrencilerin yeteneklerini ve becerilerini göstermelerini sağlamak, öğrencilerin uluslararası öğrenebilme yeteneklerini geliştirmek ve kaynaşmalarını sağlamak, öğrencilerin bilimsel araştırma organizasyonu yapabilmesini öğrenmek amacıyla uygulanan URFODU sınavının bu yıl 20. si düzenlendi.

Dünya genelinde düzenlenen URFODU XX. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması final sonuçları 10 Mayıs 2024 tarihinde açıklandı. Özel Mavigün Ortaokulundan yarışmaya katılan öğrencilerimizden 8. Sınıf öğrencisi Ceylin AKSOY ve Zeynep Sema BOZKUŞ Dünya genelinde ‘’ALTIN MADALYA“  almaya hak kazandılar. Aynı anda LGS’ye hazırlan Ceylin AKSOY ve Zeynep Sema BOZKUŞ ilk etabı başarıyla tamamlayarak final sınavında ailelerini ve öğretmenlerini gururlandırdılar. Oldukça yoğun ve yorucu bir tempoda sınava hazırlandıklarını belirten Ceylin AKSOY ve Zeynep Sema BOZKUŞ, çok sayıda kaynak kitap taradıklarını  ve araştırma yaparak sınava hazırlandığını ifade ettiler. Daha önce 7. sınıfta da bu sınava katılan öğrencilerimiz  sınav içeriğinin ortaokul müfredatının çok üstünde ve zor olmasından dolayı tedirgin olduklarını, başaramama endişesi yaşadıklarını belirttiler. Düzenli ve planlı bir program dahilinde LGS ile eş zamanlı yoğun bir çalışma temposuna girdiklerini ifade ettiler. Tüm çekincelerine rağmen öğretmenlerinin ve ailelerimin desteğiyle sınava katılmaya karar verdiklerini belirttiler. Sonuçlar açıklandığında çok mutlu olduklarını, bu süreçte desteklerini esirgemeyen öğretmenlerine ve daima kendisine güvenen ve hep yanında olan ailelerine çok teşekkür ettiler.

            Öğrencilerin danışman öğretmeni Şerafettin ŞİMŞEK, öğrencilerinin matematik alanındaki ilgi ve yeteneklerini göz önüne alarak öğrencilerini bu yarışmaya katılmaları konusunda desteğini esirgemedi. Matematik alanında öğrencilerine sonuna kadar güven duyduğunu ifade eden Şimşek sonuçlar açıklandığında çok mutlu olduğunu öğrencileriyle gurur duyduğunu ifade etti. Bu güzel başarıdan dolayı danışman öğretmenimiz öğrencilerini ve ailelerini tebrik etti.

Hem LGS’de hem de URFODU sınavında tempolu çalışma ortamında ebeveynleri çocuklarına tamamen destek oldular. Bu başarı hikayesinde Ceylin AKSOY ve Zeynep Sema BOZKUŞ’un daima yanında olan aileleri  kızlarıyla gurur duyduklarını ifade etmiş, okul yönetimi ve başarının oluşmasında çocuklarına destek olan tüm öğretmenlere teşekkür etmiştir.

Öğrencilerimizin başarı madalyaları Genel Müdürümüz Sayın Şahin Karataş tarafından öğrencilerimizi takdim edildi. Öğrenciler başarı sertifikalarını ve ödüllerini Mavigün Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şahin KARATAŞ’ın elinden aldılar. Şahin KARATAŞ “Başarılarından dolayı öğrencilerimizi kutluyorum. Emeği geçen matematik zümre öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Mavigün Koleji öğrencileri Ceylin AKSOY ve Zeynep Sema BOZKUŞ’a destek olan ve onlara danışmanlık eden Matematik Öğretmeni Şerafettin ŞİMŞEK‘i gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r