DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21500591,15%
İstanbul
17°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

159 okunma

Türkiye Mazlumların Tek Umududur, Ama…!

ABONE OL
11/02/2023 17:22
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail’in zulmüne mi karşı çıkacaksınız, mescidi aksanın özgürlüğünü mü isteyeceksiniz, güçlü olmak zorundasınız. Adil bir dünyamı istiyorsunuz, güçlü olmak zorundasınız. Hakkaniyetli bölüşümümü istiyorsunuz, güçlü olmak zorundasınız. Çünkü bu çağın tek geçerli akçesi Güç’tür. Bu güce en çok muhtaç olan ülke de Türkiye’mizdir. Bütün mustazaf, mazlum coğrafyalar muhatap oldukları zulmü ortadan kaldıracak, umut bağladıkları tek ülke Türkiye’dir.

Bizdeki manzara ise içler acısı.

Bugüne kadar kendimizi aldatacak, hamasi nutuklar atarak vakit kaybettik. Kişisel çıkarları ve hizmet ettikleri dış mihraklar için siyaset yapan güçler, hem kendilerini hemde halkımızı kandırmakla ülkeye vakit kaybettirdiler.

Geçmişi unutmamak kaydıyla, geçmişe takılmamak lazım. Peki ülkemizi güçlü kılmak için nasıl bir yol izlemeliyiz.

İŞTE ÇÖZÜM,

TİCARET ODALARINI, SANAYI ODALARINI, TOBB’nı, TİM’i, OSB’lerini, ESNAF VE SANATKARLARI TEMSİL EDEN BİRLİKLERİ işlevsel hale getirecek, MTA, ASELSAN, TÜBİTAK, MKE KURUMU, TSE, KOSGEP, LİMAN İŞLETMELERİNİ, BANKALAR ve ÜNÜVERSİTELERİN dikkatini sarsıcı inovasyona ve ilgi alanlarını ülkeye marka kazandırmak için AR-GE’ye yöneltmeliyiz. Bu kurumlar üretici kabiliyetlerimizin gelişiminin yöntemlerini belirlemeliler. Hedefleri teknolojinin son evresini yakalamak, sarsıcı yenilikçilik anlayışını ülkeye kazandırmak olmalıdır.

Bugün, söz konusu bu kurumlar ülke değerlerini öğütüp, dış güçlere azık olarak sunuyorlar. Bu kurumların tümü üreten güçlerin emeği ile oluşan ülkenin gücünü yok eden ve gelişim, değişim ve dönüşüm süreçlerini baltalayan kurumlar olarak işlev görmektedirler.

Bütün bunları doğru değerlendirdiğimizde, yapmamız gereken iş, ABD BÜYÜKELÇİLİK BİNASI, KONSOLOSLUKLARI, İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ, KONSOLUSLUKLARI önünde protesto mitingler yapmak, boşu boşuna boğazlarımızı patlatmak bizleri zafere ulaştıracak çözümler değildir. Bu tür eylemler, acizliğimizin, çaresizliğimizin imanın en zayıfının tecellisinin ifadesidir. Bu eylemlerle enerjimizi boşalttırıp gazımızı alıyorlar, bizim egomuzu tatmin etmiş olmak durumuna düşürüyorlar, ey gaflet sarmalı ile kuşatılan, ÜMMET.

Doğru bir eylem, sonuç veren bir çıkış mı yapmak istiyoruz.

Yukarıda isimlerini verdiğim, bize ait olduğu bilinen ama bizi çürütmekle, aldatmakla işlevlerini sürdüren kurumların önünde protesto eylemleri yapalım.

İstememiz gerekenleri isteyelim. Teknolojimizin gelişimin temel ihtiyacı olan, yarı iletken teknolojisini üretin.

Bor madenimizin tonunu 50 dolara satmaktayız. Yarı iletken katkı madeni olarak değerlendirdiğimizde, kg fiyatı 50 doların üzerinde satılacaktır. Bu madenimizi doğru değerlendirin.

Sayın! profesörler, doçentler yazdığınız bilimsel makalenizle bize marka kazandıracak çalışmalar yapın. Bizi sömüren güçlere hizmet etmeyi terk edin. Tezgahlarımızdaki iş için bilgi ürettiniz.

Üretici kurumlarımızı temsil eden kuruluşlara, bizi tanıyın, elimizdeki teknoloji ile katma değeri yüksek ürün üretmemize yardımcı olun.

Yenilenebilir enerji alanında dünyanın önüne bizi geçirecek projeler üretin.

Bizden topladığınız vergilerle, ülkeyi geliştirecek çağdaş gelişim projelerini devreye sokacak yatırımlar yapın. Verdiğimiz vergilerle har vurup harman savuramazsınız. Geçmiş yönetimlerdeki zaafları gerekçe gösterip, “bakın biz daha fazla hizmet üretiyoruz, daha ne istiyorsunuz” diyerek bizi susturmaya kalkmayın. Bizim size verdiğimiz, teslim ettiğimiz vergilerle oluşan kaynağı, hakkettiği değer ve projelerle bize geri kazandırmak zorundasınız ve hesabını tek tek vermek zorunluluğunuz vardır. Bizim kaynaklarımızla israf yapma, yanlış alanlara hibe kredileri veremezsiniz…

Gibi sorgulamaları yapmalı ve bu direnişimizle, güçlü devlet olmayı gerçekleştirmeliyiz.

O zaman zalimlerden hesap sorabilir, yeryüzünü adaletle tanıştırabiliriz.

O günlere kavuşmak dileği ile,

Mehmet Mahşuk Gülaçar

DERSANKOOP Yön. Krl. Başkanı

TRİOS 2023 Yeni Nesil Endüstri Sanayi Sitesi Yön. Krl. Başkanı

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r