DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21625030,26%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

20:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

KÜÇÜK İYİLİKLER BAZEN BÜYÜK İYİLİKLERİN ÖNÜNDEDİR
4580 okunma

KÜÇÜK İYİLİKLER BAZEN BÜYÜK İYİLİKLERİN ÖNÜNDEDİR

ABONE OL
01/11/2023 23:33
KÜÇÜK İYİLİKLER BAZEN BÜYÜK İYİLİKLERİN ÖNÜNDEDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kıymetli dostlarım;

Esnaf Bülteni Dergisindeki “İnsan Kimliğimiz” köşe yazımı, sevdiğim ve değer verdiğim gönül insanı dava adamı, yazdığı kitaplar ve makalelerle bizleri aydınlatan gönüllerimize ve kalplerimize İnşirah veren Murat PADAK hocamızın makalesini kendi rızasını almak kaydıyla siz kıymetli dostlarımın istifadesine sunuyorum.

Allah için atılan her sloganın bir karşılığı vardır. Allah için atılan her adımın bir sevabı vardır. Allah için atılan her twit’in bir karşılığı vardır. Allah için basılan her kornadan bir sevap vardır. Allah için meydanlarda toplanmanın bir karşılığı vardır. Allah için ayakta durmanın, oturmanın, yorulmanın, para harcamanın ve aç kalmanın bir karşılığı vardır. Allah için yapılan hiçbir iyilik küçük değildir. Herkesin yaptığı küçük bir iyilik devasa dağlar büyüklüğüne ulaşır. Allah için sokağa çıkanlar, evinde oturanlardan hayırlıdır. Evinde oturup boykot edenler, boykot etmeyenlerden hayırlıdır. Evinde oturup kâfirlere buğuz edenler; “Mitinglerle ne olacak ki?” diye düşünenlerden hayırlıdır. Müslümanların birlik ve beraberliği için yazıp çizenler; Müslümanlara nutuk çekenlerden hayırlıdır.

Allah Teâlâ Tövbe suresinde şöyle buyurmaktadır:

120- Medine halkının ve Medine civarındaki göçebe Arap’ların, Resulullah’ın çıkmış olduğu bir seferden geri kalmaları ve kendi canlarını onun canına tercih etme hakları yoktur. Çünkü onlara Allah yolunda susuzluk veya yorgunluk veya açlık değse veya kâfirleri öfkelendirecek bir yerden geçseler veya düşmanlarından bir şey alsalar bunların karşılığında onlar için mutlaka Salih Amel yazılır. Hiç şüphesiz ki Allah güzel davranışlar sergileyenlerin amellerini boşa çıkarmaz.

121- Allah rızası için küçük ya da büyük bir harcama yapsalar veya Allah için bir vadiyi aşsalar onlar için mutlaka Salih Amel yazılır. Allah onlara, yaptıkları güzel amellerinin karşılığını verecektir.

Allah için yapılan hiçbir etkinliği, mücadeleyi, direnişi ve yöntemi küçük görme! Kâfiri üzecek bir twit’in bile değeri vardır. Kâfiri öfkelendirecek bir resim karesinin bile değeri vardır. Kâfirleri kudurtacak bir marşın ve videonun bile değeri vardır. Hiçbir iyiliği küçüktür diye terk etme! Devamlı yapılan küçük iyilikler bazen yapılan büyük iyiliklerin önündedir.

Hacı Arıcı

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r