DOLAR 27,1674 0.16%
EURO 28,9705 0.22%
ALTIN 1.683,850,57
BITCOIN 7250180,66%
İstanbul
26°

AÇIK

19:12

AKŞAM'A KALAN SÜRE

//]]>
GÜNEY KORELİ VE TÜRK SANAYİCİLER NÜKLEER ENERJİ PROJELERİNDE BİRLİKTE ÇALIŞACAK
141 okunma

GÜNEY KORELİ VE TÜRK SANAYİCİLER NÜKLEER ENERJİ PROJELERİNDE BİRLİKTE ÇALIŞACAK

ABONE OL
26/06/2023 19:43
GÜNEY KORELİ VE TÜRK SANAYİCİLER NÜKLEER ENERJİ PROJELERİNDE BİRLİKTE ÇALIŞACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

NÜKLEER SANAYİ DERNEĞİ İLE KORE NÜKLEER DERNEĞİ İYİ NİYET ANLAŞMASI İMZALADI

Nükleer Sanayi Derneği ve Kore Nükleer Derneği, 5. Nükleer Santraller Fuarı ve 9. Nükleer Santraller Zirvesi – NPPES’te önemli bir iyi niyet anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre; Türk ve Güney Koreli sanayiciler nükleer enerji alanında birlikte iş birliği yapacak

Nükleer Sanayi Derneği (NSD) ve Kore Nükleer Derneği (KNA) imzaladıkları anlaşmayla Türkiye ve Güney Kore’deki nükleer tedarikçiler arasında iş ortaklıklarının geliştirilmesi konusunda iş birliği yapacak. İki dernek, Kore ve Türkiye’nin nükleer endüstrileri arasındaki karşılıklı diyalogu, bilgi alışverişini ve iletişimi geliştirmek için çalışacak.

Koreli ve Türk nükleer şirketleri arasında iş birliği yapmanın yollarını arayacağız”

Kore Nükleer Derneği Başkan Yardımcısı Mincheol Lee şu bilgileri paylaştı: Nükleer sanayinin gelişimini desteklemek ve iş birliğine ivme kazandırmak amacıyla NSD ile iyi niyet anlaşması imzalamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İki dernek Türkiye’de yeni nükleer santral projelerinin inşasına katkıda bulunmak için çeşitli şekillerde birlikte çalışacak. Özellikle KNA Türkiye’nin nükleer santral inşaat ve işletme projesinin başarılı bir şekilde uygulanmasını destekleyecek. Bu iyi niyet sözleşmesi aracılıyla Kore ve Türk nükleer şirketleri arasında iş birliği yapmanın yollarını keşfedeceğiz.”

Bu iyi niyet anlaşması iki ülkenin nükleer şirketleri için bir basamak olacak

Nükleer Sanayi Derneği Başkanı Alikaan Çiftçi ise şunları söyledi: “NSD olarak KNA ile çok önemli bir iyi niyet anlaşması imzaladık. Güney Kore nükleer enerji alanındaki bilgi birikimi ve uzmanlığı ile dünya çapında tanınıyor. Bu iş birliği iki ülke için nükleer enerji sektöründe fırsatların geliştirilmesini amaçlıyor. İki dernek konvansiyonel nükleer santraller ve SMR’ler hakkında nükleerle ilgili bilgi ve fırsatları paylaşacak. Bu iyi niyet anlaşmasının iki ülkenin nükleer şirketleri için bir basamak olacağına ve Türk sanayicilerimin Güney Kore’nin planladığı nükleer enerji yatırımlarında önemli birer paydaş haline gelmesinin önünü açacağına inanıyorum”

NPPES ASO ve NSD tarafından düzenleniyor

Türkiye’nin ilk ve tek nükleer enerji etkinliği 5. Nükleer Santraller Fuarı ve 9. Nükleer Santraller Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Nükleer Sanayi Derneği (NSD) tarafından düzenleniyor. Dünyanın sayılı nükleer enerji etkinliklerinden biri kabul edilen NPPES, bu yıl Yeni Nükleer İzleme Enstitüsü (New Nuclear Watch Institute – NNWI) ile Rusya’nın Nükleer Sanayii İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği (Association of Organizations of the Construction Complex of the Nuclear Industry – ACCNI) tarafından resmi olarak  destekleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
kastexpo
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.