DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22286770,33%
İstanbul
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Astor Enerji A.Ş. : AVRUPA BİRLİĞİ’NE İHRACAT YÜZDE 50’Yİ AŞTI
2959 okunma

Astor Enerji A.Ş. : AVRUPA BİRLİĞİ’NE İHRACAT YÜZDE 50’Yİ AŞTI

ABONE OL
06/09/2023 14:27
Astor Enerji A.Ş. : AVRUPA BİRLİĞİ’NE İHRACAT YÜZDE 50’Yİ AŞTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin lider yerli transformatör ve anahtarlama ürünleri üreticisi Astor Enerji A.Ş., ürünlerini daha fazla coğrafya ile buluşturarak ülke ekonomisine sağladığı katkıyı güçlendirmeye devam ediyor. 90’ dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Astor, yeni pazarlar ile birlikte ihracat hacmini ve gelirlerini artırmayı hedefliyor. 2023 yılında ise 540 milyon dolar hasılat hedefi olan şirket, siparişlerdeki düzenli artışa bağlı olarak yüzde 40 oranındaki yurt dışı satış hedefini de önümüzdeki yakın dönemde yakalamayı planlıyor.

Astor Enerji A.Ş., Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Birleşik Krallık, Orta Asya ve Kafkas bölgeleri dahil olmak üzere 90’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor. Şirket ihracatının yüzde 53’ünü ise Avrupa Birliği ülkelerine gerçekleştiriyor. Yurt içi müşteri tabanını koruyan ve genişleten Astor Enerji, toplam satışlarının yüzde 40’ını ihraç etmeyi hedefliyor.

ASTOR ENERJİ A.Ş. 90’DAN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT GERÇEKLEŞTİRİYOR

Astor Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı / CFO Olcay Doğan, ülkemizde ihracatın stratejik önem taşıdığını vurgulayarak; “Astor Enerji, 2023 haziran ayı itibari ile 4,7 milyar TL olan toplam hasılatının yüzde 33’üne karşılık gelen 1.5 milyar TL ihracat geliri elde etti. Astor olarak, 2023 yılında 540 milyon dolar hasılat hedefimiz bulunuyor. Devam etmekte olan siparişlerimizdeki düzenli artışa bağlı olarak yüzde 40 oranındaki yurt dışı satış hedefini de bu yıl içerisinde yakalamayı öngörüyoruz. Yıl başından bu yana aldığımız toplam sipariş tutarı 685 milyon $’ı buluyor. Astor Enerji A.Ş. olarak, ülke ihracatımızın gelişimine katkı sağlamak ve ihracat hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülke ekonomimizin büyümesinde önümüzdeki en önemli fırsatı ihracat olarak görüyoruz. İhracat oranlarımızı artırırken öte yandan da yeni ihracat stratejileri belirleyip hedeflediğimiz rekorlara ulaşmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. Doğan, önümüzdeki dönemde de emin adımlar ile ilerlemeye ve satış hacimlerini istikrarlı şekilde büyütmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Astor Enerji A.Ş. Hakkında:

Şirket, endüstri tesislerinin ve elektrik üretim, iletim ve dağıtım enerji ve sektörlerinin ihtiyacı olan transformatörler ile orta ve yüksek gerilim anahtarlama ürünleri üretimi gerçekleştiriyor. Bu üretimleri gerçekleştirmek için gerekli makine, teçhizat, hammadde, mamul ve yarı mamullerin ithalatı, ihracatı, alımı ve satımı faaliyetlerini de yerine getiriyor. Ayrıca, şirket ürettiği ürünlerin satış sonrası hizmetler kapsamında saha kurulumlarının yapılması, devreye alınması, saha test hizmetlerini veriyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r