DOLAR 32,5217 0.01%
EURO 34,9937 0.28%
ALTIN 2.433,06-0,08
BITCOIN 2119168-0,37%
İstanbul
29°

AÇIK

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

kurbanumraniye
ÇİN DEVLET ENERJİ YATIRIM ŞİRKETİ SPIC NÜKLEER SANAYİ DERNEĞİ’NİN ÜYESİ OLDU
204 okunma

ÇİN DEVLET ENERJİ YATIRIM ŞİRKETİ SPIC NÜKLEER SANAYİ DERNEĞİ’NİN ÜYESİ OLDU

ABONE OL
21/08/2023 21:06
ÇİN DEVLET ENERJİ YATIRIM ŞİRKETİ SPIC NÜKLEER SANAYİ DERNEĞİ’NİN ÜYESİ OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çin Halk Cumhuriyeti’nin 47 ülkede faaliyet gösteren ve Türkiye’de kurulması planlanan üçüncü nükleer enerji santrali projesi için de görüşmeler yapan SPIC firması, Nükleer Sanayi Derneği’nin yeni üyesi oldu

Türkiye’de nükleer enerji alanında yatırım yapmak isteyen global firmalar ile yerli sanayicileri bir araya getirerek, nükleer enerji sektörünün gelişmesini amaçlayan Nükleer Sanayi Derneği (NSD), yeni üyeleriyle büyümeye devam ediyor. Çin’in Devlet Enerji Yatırım Şirketi (SPIC) NSD’nin en yeni üyesi olarak, yerli sanayicilere teknoloji ve bilgi transferi konusunda tecrübelerini aktaracak.

Brezilya, Avustralya, Malta, Pakistan gibi 47 ülke ve bölgede faaliyet gösteren SPIC, merkezi güç ve ısı üretimi, tüketici dostu entegre akıllı enerji, yeşil enerji alanında Çin’in beş büyük elektrik üreticisi arasında yer alıyor.

Yerli firmalarımızın SPIC’in tedarik zincirine girmesi için büyük fırsat

Nükleer Sanayi Derneği Başkanı Alikaan Çiftçi: “Nükleer enerjinin lider global üreticilerinden Çin Devlet Enerji Yatırım Şirketi SPIC’in derneğimizin üyeleri arasına katılması, yerli üreticilerimiz için katma değer sağlayacak. Ülkemizde kurulması planlanan üçüncü nükleer enerji santrali projesiyle de ilgilenen SPIC firmasının deneyimlerinden yerli sanayicilerimiz yararlanabilecek ve aynı zamanda firmanın tedarik zincirinin bir parçası olmak için fırsatlar yakalayacak. Üyelerimizi artırmak ve bu alanda sektörümüz için değer üretmek için çalışmaya devam ediyoruz. Çin Nükleer Enerji Derneği (CNEA) ile de çok yakında iş birliği anlaşması yapmayı hedefliyoruz.”

Türkiye’de nükleer sektörün gelişmesine öncülük eden Nükleer Sanayi Derneği SPIC’in katılımıyla üye sayısını 17’ye çıkardı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r