DOLAR 32,1860 0.01%
EURO 35,0246 0.04%
ALTIN 2.499,59-0,42
BITCOIN 22937956,76%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yaklaşık 30 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Uddeholm, Voestalpine High Performance MetalTürkiye çatısı altında Türkiye sanayisine katma değerli ürün, hizmet ve çözümler sunmaya devam ediyor
591 okunma

Yaklaşık 30 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Uddeholm, Voestalpine High Performance MetalTürkiye çatısı altında Türkiye sanayisine katma değerli ürün, hizmet ve çözümler sunmaya devam ediyor

ABONE OL
20/06/2023 13:55
Yaklaşık 30 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Uddeholm, Voestalpine High Performance MetalTürkiye çatısı altında Türkiye sanayisine katma değerli ürün, hizmet ve çözümler sunmaya devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

355 yıllık çelik devi sunduğu teknikhizmetler ile Türk sanayisine katma değer sağlıyor

Türkiye’deki ilk ve tek çelik, ısıl işlem, desen ve PVD kaplama sağlayıcısı olan voestalpine High Performance Metal Türkiye, ülkemizdebeş farklı dünya markası ile hizmet veriyor. Bunlardan biri olan global takımçeliği üreticisi Uddeholm ile şirket, Türkiye’nin her yerinde kalıpçılara ve kalıp kullanıcılarına hizmet sunuyor. Faaliyetini İsveç’in Hagfors şehrinde tam355 yıldır aynı lokasyonda sürdüren Uddeholm, sunduğu teknik hizmetlerle deTürk sanayisine katma değer sağlıyor.

Yaklaşık 30 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Uddeholm, otomotivden beyaz eşyaya, inşaat sektöründen evlerde kullanılan bıçaklara kadar her alanda varlığını gösteriyor. 355 yıllık çelik devi Uddeholm, çelik denilince ilk akla gelen Impax Supreme, Orvar 2M, Sverker 21 ve Dievar’ın da üreticisi olarak Türk sanayisinde öne çıkmayı başarıyor. Büyük tarihsel birikimi ile Türkiye’de en çok tercih edilen takım çelikleri arasında yer alan şirket, üretimin olduğu her yerde dünyayı şekillendiriyor.

Türkiye’de4 farklı lokasyonda alanında uzman kadrosuyla hizmet veriyor

Uddeholm’un dünya genelinde 90 farklı ülkede 3.000’den fazla çalışanı ile 100.000’den fazla müşterisine hizmet verdiğini belirten Uddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Türkiye’de 4 farklı lokasyondaki çelik servis merkezlerimiz ve ısıl işlem tesislerimiz ile faaliyetlerimizi sürdürüyor ve müşterilerimize en hızlı şekilde ulaşıyoruz. Alanında uzman teknik mühendis kadromuz ile projeleri yerinde analiz ediyor, çözüm önerileri geliştiriyor ve performans takibi yapıyoruz. Kesme, form verme gibi uygulamalar için soğuk iş takım çelikleri, extrüzyon, metal enjeksiyon ve dövme uygulamaları için sıcak iş takım çelikleri; iş parçasının plastik olduğu her türlü enjeksiyon, ekstrüzyon gibi uygulamalar için plastik grubu takım çelikleri ile sektöre hizmet veriyoruz. Ayrıca, vakum ısıl işlem ve patentli yüzey işlem proseslerimiz (ABP, Oksidasyon, Dietox, Extranit, Alexnit), kalıp desenleme ve PVD kaplama hizmeti de sağlıyoruz. Son 2 yıldır da katmanlı imalat (AdditiveManufacturing) ile çözüm ortaklarımız için tasarım ve üretim desteği sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Üretim verimliliğine katkı sağlayan ürünlerle dünyayı şekillendiriyor

Üretimin olduğu her yerde Uddeholm çeliğinin de olduğunu vurgulayan Uddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Otomotiv ya da beyaz eşyadaki sac kalıplardan beyaz eşyadaki tüm plastik aksamlara, otomotiv ve inşaat sektörlerinde kullanılan tüm alüminyum parçaların enjeksiyon ve ekstrüzyon kalıplarından evlerde kullanılan mutfak bıçaklarına kadar birçok alanda Uddeholm çeliğini görmek mümkün. Zaten “Shaping the world” (Dünyayı şekillendiriyoruz) mottosunu tercih etmemizin sebebi de tam olarak buradan geliyor. Her alanda varlığımızı güçlü bir şekilde koruyoruz. Takım çeliğine sarf malzemesi olarak değil, bir yatırım aracı olarak bakıyoruz. Bizim buradaki temel başarımız, olabildiğince az ama ihtiyaca yönelik ve performans alınabileceği şekilde ürünler hayata geçirmemiz. Takım çelikleri satışında ve sağladığımız ısıl işlem, özel yüzey işlemleri, desenleme, PVD kaplama hizmetlerinde temel felsefemiz, müşterilerimizin kalıplardan aldıkları performansı en üst düzeye çıkarıp üretim verimliliğine katkı sağlamak.” diye belirtti.

İstanbul ve İzmir tesislerinde yapacağı ek yatırımlarla kapasitesini artıracak

Şirketin yatırımlarından ve gelecek dönem hedeflerinden bahseden Uddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar, şu açıklamalarda bulundu; “Uddeholm olarak aktif 310 patentli ürünümüzün yanı sıra, her yıl en az 1 yeni takım çeliğilansmanını geleneksel olarak yapıyoruz. Yakın bir zamanda 25 joule darbe tokluğuyla metal enjeksiyon ve dövme uygulamaların zorlu imalat koşullarında en çok tercih edilen, dünyaca üne sahip Dievar® ürünümüzün, 3 boyutlu yazıcılar için metal toz versiyonunu piyasaya çıkardık. Bunun yanı sıra aktif olarak devam etmekte olan malzeme geliştirme projelerimiz de mevcut. Ayrıca İzmir tesisimizi tamamen modernize edip kapasitesini arttırarak müşterilerimize daha iyi bir servis hizmeti vermeyi hedefliyoruz. İstanbul’daki tesisimizde de ek yatırımlar yaparak birçok endüstri koluna en kaliteli hizmeti daha hızlı sunmayı planlıyoruz.

Hedef, 2030 yılında çeliküretiminde 0 karbon emisyonuna ulaşmak

Şirket olarak sürdürülebilirlik konusunda da iddialı hedefler belirlediklerini ifade eden Uddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Uddeholm’un fosil yakıt kaynaklı CO2emisyonlarını azaltmak için kapsamlı bir plan uyguluyoruz. 1 Nisan 2022’deşirketimizin yıllık LNG hacminin yüzde 30’unu fosil içermeyen LBG ile değiştirerek fosil yakıt kullanımında yüzde 30 azalma sağladık. 1 Nisan 2023’teise fosil yakıt emisyonlarını daha da azaltacak olan LBG’nin payını yüzde 50’yeçıkararak bir sonraki adımı da atmış olduk. Ayrıca üretimde LNG kullanan fırınları yüzde 100 elektrikli hale çevirerek üretimde yüzde 72 emisyon düşüşü sağladık. Bu ve hedefimizi destekleyen diğer aksiyonlarla fosil yakıt kullanımını azaltma planını harfiyen takip ettiğimizi ve şu an itibari ile planın ilerisinde olduğumuzu gururla söyleyebiliriz. Uddeholm olarak en nihai hedefimiz ise 2030yılında çelik üretiminde 0 karbon emisyonuna ulaşmak” diyerek sözlerini tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r