DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22202590,59%
İstanbul
31°

AÇIK

03:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vakıf Katılım’dan çiftçilere özel Tarım Destek Finansman Paketi
4097 okunma

Vakıf Katılım’dan çiftçilere özel Tarım Destek Finansman Paketi

ABONE OL
23/04/2023 21:52
Vakıf Katılım’dan çiftçilere özel Tarım Destek Finansman Paketi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vakıf Katılım, ülkemizin sürdürülebilir geleceğinde söz sahibi olan çiftçilerin finansal ihtiyaçlarına Tarım Bankacılığı ürünleriyle çözümler sunmaya hazırlanıyor. Kurum, Türkiye’nin üreten gücü çiftçilere özel hazırladığı Tarım Destek Finansman Paketi ile tarım sektöründeki üretici firmaları desteklemeyi amaçlıyor.

Katılım finans sektöründe referans kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Vakıf Katılım, finansal hayatı destekleyen ve kolaylaştıran hizmetler sunmaya devam ediyor. Türkiye’nin kalkınması ve uluslararası rekabette daha da güçlenmesi için 4İ (İmalat, İstihdam, İhracat ve İnovasyon) alanlarında destek paketleri sunan Vakıf Katılım, sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında Tarım Bankacılığı çalışmalarını başlatıyor.

Tüm dünyada sürdürülebilir tarım imkanlarının artırılması; gıda, tarım ve hayvancılık sektörüne destek sağlanması her geçen gün daha fazla önem arz ediyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım da “Ortak Geçmiş Ortak Gelecek” vizyonuyla çalışmalar yürütüyor. Son olarak hayata geçirdiği Tarım Bankacılığı ürünleriyle üreticinin ve çiftçinin yanında yer alıyor.

Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik “Tarım Bankacılığı çalışmalarımız kapsamında Tarım Destek Finansman Paketi’ni sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Paket ile çiftçilerimizi ve tarım sektörümüzü destekliyor; uzun ve esnek vadeli tarım finansmanları ile ülkemizin ortak geleceğinde büyük payı olacağına inandığımız üreticilerimize tam destek sağlıyoruz. Tarımda sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında, girdi üreten firmaların sulama ve elektrik maliyetini düşürmenin yanı sıra kadın ve genç istihdamına da katkı sağlamayı hedefliyoruz. Her zaman üreticilerimizin yanında olacak, ülkemiz tarım sektörüne değer katmaya devam edeceğiz. Esnek vadeli tarım finansmanı ürünleriyle üreticilerimize destek veriyor, tarımsal işletme finansmanlarının yanı sıra nitelikli tarımsal projeler ve tarım makineleri finansal kiralaması gibi yatırıma yönelik finansmanlar da sunuyoruz” dedi.

Ferah Kart üreticilere hasat dönemine uygun ödeme çözümleri sunuyor

Üreticilere yönelik esnek ve uzun vadeli ödeme çözümleri sunan Vakıf Katılım, Ferah Kart ile de tüzel kişi üreticiler için tarımsal harcamalar, malzeme ve ham madde alımları gibi ihtiyaçlar için hasat dönemi vadeli finansman imkânı sağlıyor. Esnek, uzun vade ve avantajlı oranlar içeren tarım finansmanlarının yanı sıra Devlet Destekli Tarım Sigortası (TARSİM) ile tarımsal üretimlerini de güvence altına alıyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r