DOLAR 32,1892 0.09%
EURO 34,8771 -0.32%
ALTIN 2.460,27-1,70
BITCOIN 2239644-0,13%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türk Ekonomisinin Kalbi Troya Forum ile Çanakkale’de Atacak
1421 okunma

Türk Ekonomisinin Kalbi Troya Forum ile Çanakkale’de Atacak

ABONE OL
19/11/2022 12:11
Türk Ekonomisinin Kalbi Troya Forum ile Çanakkale’de Atacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çanakkale için önemli projeler gerçekleştiren ÇASİAD “4-5 Kasım 2022” tarihlerinde Troya Forum’da organizasyon gerçekleştirdi. Tarihçi Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Araştırmacı Yazar Bekir Ağırdır, Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım gibi çok kıymetli uzmanlar da katılarak bir araya geldi. Organizasyon da bulunmalarının temel amacı ise, bölgedeki paydaşların ekonomik ve sistemlerin küresel gücünün geliştirilmesine yönelik katkı sağlamak oldu.

Troya Forum neden yapılıyor?

ÇASİAD’ın en önemli hedefleri arasında, Çanakkale’deki paydaşlar başta olmak üzere sistemlerin küresel gücünün geliştirilmesine yönelik katkı sağlamak. Bu çerçevede Troya Forum, Çanakkale’nin temel ihtiyaçlarının en etkin şekilde karşılanması ve yaşayanlara en yüksek değerin sunulabilmesi için büyüme ve gelişim stratejilerinin çok yönlü analiz edilmesini amaçlıyor.

Çanakkale, Anadolu’yu Avrupa’ya Bağlayan Önemli Bir Lojistik Konumda

Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Semih Başaran, “Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü, Assos ve Troya Tünelleri ile bir lojistik merkezine de dönen Çanakkale’ye gerek nitelikli iş gücü ve gerekse sanayi kuruluşları tarafından ciddi bir yönelim oldu. Çanakkale, Türkiye ve dünya ekonomisine katkı potansiyeli çok yüksek. Troya Forum tüm bu önemli öğelerle birlikte Çanakkale’nin bilgi birikimi ile bu işi yapanların bilgi birikimini buluşturarak bölgenin potansiyelini anlatan çok önemli bir organizasyon. Bölge ve Türkiye açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu düşünce platformuna katkısı olacak herkesi 4-5 Kasım’da Troya Forum’da görmek istiyoruz “dedi.

Forum Programı:
4 Kasım Cuma günü açılış konuşmaları ile başlayan forumda ilk oturum da “Çanakkale Vizyon Tasarım Projesi Çerçevesinde Yerel, Ulusal ve Küresel Eğilimlerin Analizi” konusu işlendi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Ekren, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mefule Fındıkçı Erdoğan konuşmacı olarak yer aldı.

Kahve molası sonrası “Ticari Ahlak ve İnsani Değerlerin Yeniden Sorgulanması” konusu işlenerek Tarihçi Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı konu ile ilgili değerlendirmelerini aktardı.

5 Kasım Cumartesi günü T24 Yazarı Murat Sabuncu’nun moderatörlüğünde “Türkiye ve Dünya Sosyolojik Olarak Nasıl Bir Dönüşümde? Halkın, İş İnsanının, Siyasetin Değişen Parametreleri” konusu konuşmacı olarak Araştırmacı Yazar Bekir Ağırdır’ın katılımı ile işlendi.

Akabinde “Yeni Tarım Düzeninde Kendine Yetebilen Türkiye” konusuna T24 Yazarı Murat Sabuncu’nun moderatörlüğünde, Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım konuşmacı olarak katıldı.

Öğle yemeği molası sonrası “Şirketler İçin Kurumsal Kapasite Oluşumu ve Sürdürebilirlik” konusu Pera ESG Danışmanlık Kurucu Ortağı Bülent Görer moderatörlüğünde ve konuşmacı olarak Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan’ın katılımı ile gerçekleşti.

“Aile şirketlerinin kurumsallaşması” konulu oturuma İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kasımoğlu moderatörlüğünde Dardanel markasının kurucusu ve şirket Yönetim Kurulu Başkanı O. Niyazi Önen konuşmacı olarak katıldı.

Çanakkale’nin “Sürdürebilir Kültür Turizmi Potansiyeli” konusunda ise; Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan konuşmacı olarak katılım sağladı.

Troya Forum, ÇASİAD’ın 30. Yıl Gala yemeği ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r