DOLAR 32,5548 0.14%
EURO 35,1302 0.32%
ALTIN 2.447,280,62
BITCOIN 2124588-0,42%
İstanbul
26°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

kurbanumraniye
Şişecam “İhracat Şampiyonu” ödülünü aldı
107 okunma

Şişecam “İhracat Şampiyonu” ödülünü aldı

ABONE OL
24/06/2023 14:57
Şişecam “İhracat Şampiyonu” ödülünü aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşları arasında yer alan Şişecam, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “İhracat Şampiyonları” ödül töreninde “Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri” kategorisinde ihracat lideri ödülüne layık görüldü. Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici, Şişecam Dış Ticaret adına ödülü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe’nin elinden aldı. 

19.06.2021 –Camın tüm temel alanları ile kimyasallar sektörlerinde global bir oyuncu olan Şişecam, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde “Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri” kategorisinde Türkiye’nin ihracat lideri olarak ödüle layık görüldü. Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici, Şişecam Dış Ticaret adına ödülü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe’nin elinden aldı. 

2022 yılında Türkiye’den 1,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Şişecam, 2022 yılında 5,8 milyon ton cam, 4,9 milyon ton soda külü ve 4,4 milyon ton endüstriyel ham madde üretimi gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük üç soda külü üreticisi arasında yer alan Şişecam, krom kimyasallarında ise dünya liderliğini elinde bulunduruyor. 

Şişecam Hakkında

1935 yılında tüm dünyanın saygı duyduğu global lider Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düz cam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düz camcam ev eşyasıcam ambalajkimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir.

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 88 yıllık deneyim, 24 Bini aşkın çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam, tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği CareForNext stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almakta, tüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r