DOLAR 32,1328 -0.3%
EURO 35,0095 -0.03%
ALTIN 2.428,740,47
BITCOIN 22473592,67%
İstanbul
17°

HAFİF YAĞMUR

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Remzi Aytekin: “Kentsel Dönüşümle yaşamı güvenli hale getiriyoruz”
637 okunma

Remzi Aytekin: “Kentsel Dönüşümle yaşamı güvenli hale getiriyoruz”

ABONE OL
02/07/2023 14:28
Remzi Aytekin: “Kentsel Dönüşümle yaşamı güvenli hale getiriyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİOS Life Halkalı Kentsel Dönüşüm Projesi tanıtım toplantısında açıklamada bulunan BİOS Life Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Aytekin: 6 Şubat depremlerinde yaşanan yaşam mücadelesine dikkat çekti ve kentsel dönüşüm bir yaşam mücadelesidir bizler yaşamı güvenli ve konforlu hale getiriyoruz değerlendirmelerinde bulundu.

REMZİ AYTEKİN: BİOS LİFE 18 YILDIR İNŞAAT SEKTÖRÜNDE

Tüm projelerimizde hem heyecanla hem de sorumlulukla çalışmalar yürüttük. Bugün buradabizim kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz Bios Life Halkalı Kentsel Dönüşüm projemizin tanıtım toplantısı için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri bir yaşam ve güvenlik projesidir. Bu anlamlı projede de bize güvenerek projeyi teslim eden tüm mülk sahiplerimize gönülden teşekkür ediyoruz.

Halkalı da şuan görüşme safhasında olduğumuz projelerle birlikte halkalının kentsel dönüşüm markası durumuna geldik.

PROJELERİMİZDE BİLİMSEL VE TEKNİK ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ

Yer bilimciler, mühendisler ve tüm ekimlerimizle temelden başladığımız inşaat projemizi sosyal ve marka proje haline getiriyoruz.

6 Şubat depremlerinden sonrabilim insanlarımız tarafından dile getirilen olası Marmara deprem tahminleri İstanbul da  Kentsel  Dönüşüm Projelerini çok önemli hale getirmiştir. Bu çok önemli projede site sakinlerimizin sağlam ve güvenli bir yaşam alanında bulunmaları deprem riskine karşı alınabilecek en acil ve önemli önlemlerden biridir.

Sağlam Yapı Güçlü Marka sloganıyla Bios Life olarak Aytek Yapı  kalite ve güvencesi, sizlerin teveccühleri ile  kentsel dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Avrupa da aldığımız tasarım ödüllerimiz alanında deneyimli mühendislerimiz ve bilim insanlarımızla “Halkalı Kentsel Dönüşüm Projesi” ni hayata geçiriyoruz.

İSTANBUL DA 300 BİN BİNA BİRİMİ RİSKLİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı verilerine göre  İstanbul’da 1miyon300 bin binada 6.5 milyon bağımsız birim bulunuyor. Riskli olarak tespit edilen 1 milyon 500 bin bağımsız birimden 300 bin bağımsız birimin ise acilen dönüştürülmesi gerekiyor.

DEPREMDEN DERS ÇIKARARAK İŞİMİZİ TEMELDEN BAŞLIYORUZ.

Depremleri bilim kurulumuz inceledi ve depremde yıkıma neden olan ne varsa biz onun tedbirini alıyoruz. Deprem bölgesini ziyaret ederek yerinden incelemelerde bulunduk. Zemin sıvılaşması, perde beton, beton kodu, demir örme şekli, cepheler, kolon sistemleri, çimento döküm süreci, statikve birçok alanda deprem bölgesinde gerçekleşen yıkımların nedenlerini inceledik. Bu incelemelerimizi alanında deneyimli mimar, mühendis ve yerbilimcilerimiz ile değerlendirme yaparak kentsel dönüşüm yapım süreci planlandı ve inşa oluyor.

Müteahhitlik belgemiz ile kamu kuruluşlarınca inşaat yapma yetkinliğimiz resmen tescillenmiştir. Bu sektördeki deneyimlerimizi belgelemek önemli ve değerlidir.

MARKA PROJE KONSEPTİ İLE MALİKLERİN MÜLKÜ DEĞERLENECEK

İstanbul havalimanına 37 KM ve Halkalı -Sivas hızlı tren hattı ile deniz, kara ve hava ulaşım olanakları, 5 km alanda 10 civarında AVM, Küçükçekmece Gölüne 10 KM, Marmara Denizine 12 KM, E5 ve TEM yollarına yakın, tüm toplu ulaşım olanakları sahip. Kentsel dönüşüm ile güçlü bir marka olacak. Orta doğu sitesi yenilenen yüzü ile 3 kat değerlenecek.

BİOS YAŞAM ALANLARINDA SOSYAL VE MARKA KONUT İNŞA EDİYORUZ.

1980’lerde biz inşaat yaparken asansör olacak mı diye sorulurdu?

Artık sosyal ve marka konut projelerle çocuklar, gençler ve kadınlar özel alanlarda sağlık, spor, SPA ve sauna olanaklarından yararlanacak. Biz sadece güvenli değil sunduğumuz konfor ile değerli bir yaşam alanı sunuyoruz

ÇEVRE DOSTU BİR YAŞAM TASARIMI

Güneş enerjisi sistemi ile ortak alan enerji giderleri düşecek ve ortak alanlar ile mutfaklar yeşil dönüşüm yaşayacak. Elektrik sistemleri ile mutfakta işler kolaylaşacak. Çevre dostu projemiz ile hem bütçelere hem de yaşadığımız çevreye faydalı bir yaşam alanı gerçekleşecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r