DOLAR 32,6108 0.25%
EURO 35,1270 0.35%
ALTIN 2.453,470,87
BITCOIN 21358340,10%
İstanbul
26°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

kurbanumraniye
Paperzero’da yapılan işlemlerin yüzde 72’si mobilden
163 okunma

Paperzero’da yapılan işlemlerin yüzde 72’si mobilden

ABONE OL
16/01/2024 17:19
Paperzero’da yapılan işlemlerin yüzde 72’si mobilden
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günler süren evrak, sözleşme ve anlaşmalar için gereken imzaların tek platformdan gönderilmesini sağlayan Paperzero ile 2023 yılı içerisinde 350 bin imzalama ve onaylama işlemi gerçekleşti. Bu süreçte 1 milyon 400 bin işlem yapıldı. Çevre dostu platform sayesinde bir yıl içerisinde toplamda 300 ağaç kesilmekten kurtarıldı, 7 ton karbon emisyonu azaltıldı.

Günler süren imzalama işlemlerinin sadece 10 saniyede yapılmasını mümkün kılan Paperzero, yenilikçi olduğu kadar doğaya dost bir uygulama. Yasal anlaşma platformu Paperzero üzerinden 2023 yılında 350 bin imza ve onay gerektiren işlem yapıldı. Bu süreçlerde 1 milyon 400 bin işlem gerçekleştirildi. Yapılan işlemlerin yüzde 72’sinde mobil imza, yüzde 23’ünde elektronik imza, yüzde 5’inde ise imza görseli kullanıldı. Dijitalde ilerletilen bu süreçler sayesinde çevre dostu Paperzero sayesinde 300 ağaç kesilmekten kurtarıldı ve yaklaşık 7 ton karbon emisyonu azaltıldı. 

En çok bankacılık işlemlerinde kullanıldı

Bir ağaçtan ortalama 73 bin A4 kağıt çıktığı dikkate alındığında, platform sayesinde 1 milyon 750 bin adet A4 kağıtla yapılabilecek işlem elektronik ortamda gerçekleştirildi. Kullanıcılar, elektronik ve mobil imzalı yasal imzalama altyapısıyla zaman ve mekandan bağımsız imzalama veya onaylama işlemlerini gerçekleştirerek iş süreçlerini daha hızlı ve kolay tamamlıyor. Sürekli geliştirilen uygulamaya yalnızca 2023 yılı içerisinde 35 yeni özellik daha kazandırıldı. Türkiye’deki bütün bankalarla entegre olan Paperzero, en büyük kurumların imzalama süreçlerini dijitalleştirdi. Özellikle banka talimatları süreçlerinde kullanılmasıyla ön plana çıkan platform aynı zamanda insan kaynakları, fatura onay süreçleri, kurum içi ve dışı tüm imza süreçlerinde tercih ediliyor.

Mobil imza daha çok tercih edildi

Günler alan imza süreçlerini 10 saniyeye indirdiklerini, istenilen yerde ve zamanda imzalama veya onaylama konforu sunduklarını belirten E-GÜVEN Genel Müdürü İlker Türkoğlu, “Hiçbir kurulum ihtiyacı olmayan, masaüstü veya mobil uygulama üzerinden rahatlıkla kullanılabilen Paperzero ile şirketler ve bireyler istedikleri belgeyi, sözleşmeyi, anlaşmayı elektronik ortamda veya mobil cihaz üzerinden imzalayabiliyor veya onaylayabiliyor. Genel kullanımda gördüğümüz üzere, uygulama en çok mobil imzalama ile kullanılıyor, mobilitenin önemi bir kez daha ön plana çıkıyor. Şirketler, hızlı ve güvenilir işlemlerle kağıt, arşivleme, kargolama maliyetlerinden kurtuluyorlar. Operasyonlarını dijitalleştirirken çevreye de katkı sağlıyorlar” açıklamasında bulundu. 

E-GÜVEN Hakkında:

E-GÜVEN, 2003 yılında kurulan Türkiye’nin ilk elektronik sertifika ve mobil imza hizmet sağlayıcısıdır. Bireylere ve kurumlara bilgi güvenliği ve elektronik imza konusunda dünya pazarında öncü çözümler sunmaktadır. Kurumlara özel projeler geliştirmenin yanı sıra gelişen teknolojiye uygun kullanıcı dostu ürün ve hizmetler sağlamaktadır. Ekolojik ayak izini azaltıp WWF-Türkiye kriterlerine uyum sağlayan E-GÜVEN, “Yeşil Ofis” diploması almaya hak kazanmıştır. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r