DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22078790,29%
İstanbul
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Otomotiv Sektöründeki İlk Üretici Kuruluş, TürkTraktör;15.Adana Tarım Fuarı’nda
588 okunma

Otomotiv Sektöründeki İlk Üretici Kuruluş, TürkTraktör;15.Adana Tarım Fuarı’nda

ABONE OL
19/11/2022 17:03
Otomotiv Sektöründeki İlk Üretici Kuruluş, TürkTraktör;15.Adana Tarım Fuarı’nda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki lider firması TürkTraktör, 1-5 Kasım tarihlerinde düzenlenen 15. Adana Uluslararası Tarım Fuarı’nda buluştu. Güncel emisyon standartlarında üretilen yerli üretim Faz 5 motorlu New Holland T3F ve T4S ile çevreci ve yüksek verimlilik sağlayan ürünlerini sergiledi. TürkTraktör, Hassas Tarım Ekipmanları ve Tarlam Cepte uygulaması ile de sürdürülebilir tarım için çiftçinin ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetleri bir arada sundu.

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “TürkTraktör olarak sektörün bölgedeki en büyük tarım fuarında bu sene de yerimizi aldık. Çukurova, tarım açısından ülkemizin en önemli bölgelerinden biri, hatta ürün çeşitliliğinde başı çekiyor. Biz de 68 yıldır çiftçilerimizle kader birliği yaparak onların her ihtiyaçlarında yanlarında buldukları bir dost haline geldik. Tarihimizin ve sektördeki liderliğimizin bize yüklediği sorumlulukların bilinciyle dün olduğu gibi bugün de ülke tarımını ve çiftçimizi daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Bu çerçevede araştırma geliştirme, inovasyon, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik odağında birçok farklı çalışmalar yürütüyoruz. Yetmişinci yaşımıza yaklaşırken tüm bu çalışmalarımızı ‘TürkTraktör Tarımı Dönüştürür, Geleceğe Hazırlar’ amacıyla özetledik. Çiftçilerimizi geleceğe hazırlamak ve gelecek nesiller için daha yaşanılabilir bir dünyayı miras bırakmak en önemli hedefimiz” dedi.

Adana Tarım Fuarı’nda Faz 5 motorlu iki traktör modelinin sergileneceğini belirten Özüner, “İklim krizinin etkisinin daha da artmasıyla ülkemizde ve dünyada tarımın önemi daha da iyi anlaşılmaya başlandı. Çiftçilerimiz de bu konuda artık daha bilinçli. Havayı daha az kirleten aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlayan yeni nesil motorlu traktörleri tercih etmeye başlıyor. Bunlardan biri olan Faz 5 emisyon kriterlerinde ürettiğimiz verimli ve çevreci motoruyla New Holland T3F modelimizi Çukurova çiftçisinin beğenisine sunuyoruz. Yine Faz 5 motorlu T4S serimiz de fuar alanındaki standımızda yer alacak” dedi.

Faz 5 Motorlu T3F ve T4S Serileri Adana Tarım Fuarı’nda

TürkTraktör’ün pazar lideri markası New Holland, Adana Tarım Fuarı’nda “TürkTraktör Geleceğe Hazırlar” amacı doğrultusunda üretimini gerçekleştirdiği T3F serisini sergiledi. Common-Rail yüksek basınçlı yakıt enjeksiyon sistemine sahip yeni T3F, en güncel emisyon standardı olan Faz 5 motoruyla daha tasarruflu ve daha çevreci bir üretim imkânı sunuyor. Kuzey Amerika ve Avrupa’ya da ihraç edilen yeni T4S, 8 ileri 8 geri veya 12 ileri 12 geri şanzıman seçeneği, isteğe bağlı elektrohidrolik çift çeker ünitesi ve Power Shuttle alternatifi ile 30 km/s veya 40 km/s ilerleme hızı seçenekleriyle öne çıkıyor.

Avrupa standartlarına uygun yerli üretim Faz 5 motorlarıyla Adana’da ilk kez Türk çiftçisiyle buluşan T4S Serisi ise Common Rail yakıt enjeksiyon sistemi ve 50, 55, 65 beygir güçlere sahip birbirinden farklı üç motor seçeneğiyle her türlü ihtiyaca yanıt veriyor.

TürkTraktör’ün premium markası CASE IH de 250, 270 ve 300 HP nominal motor güçleri sunan üç farklı modele sahip Yeni Optum AFS Connect serisi ile fuarda yer aldı.

TürkTraktör Drone ile İlaçlama Daha Tasarruflu

Büyük alanların ilaçlamasında maliyet, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlayan, geniş uygulama yelpazesi, kullanım ve bakım kolaylığı, yüksek verim ve çevre koruma gibi imkanlar sunan teknoloji ürünü TürkTraktör Drone hizmetiyle ilgili bilgiye de fuar boyunca ulaşıldı. Şu anda beş pilot bayide drone ile ilaçlama hizmetini sunan TürkTraktör, 2023 yılında bu alandaki hizmet ağını da genişletmeyi hedefliyor.

Hassas Tarım Ürünleri Görücüye Çıktı

Dünyada tarım teknolojilerinin öncü şirketlerinden Trimble’ın Türkiye’deki yetkili satış ve servis distribütörü olan TürkTraktör, Adana Tarım Fuarı’nda çiftçilerin çalışma performanslarını artıracak hizmetlerini de Türk çiftçisiyle buluştu.

Otomatik Dümenleme Sistemi, Akış ve Uygulama Kontrol Sistemlerine ek olarak yerli olarak geliştirilen manuel dümenleme sistemi de fuar boyunca tanıtıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r