DOLAR 32,5169 0%
EURO 34,9726 0.23%
ALTIN 2.433,85-0,05
BITCOIN 2118137-0,13%
İstanbul
29°

AÇIK

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

kurbanumraniye
Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, Masdaf Yaz Dönemi Stajyerleri ile Buluştu
122 okunma

Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, Masdaf Yaz Dönemi Stajyerleri ile Buluştu

ABONE OL
15/08/2023 11:49
Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, Masdaf Yaz Dönemi Stajyerleri ile Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yarım asırdır Türkiye pompa sektörünün öncü şirketi olan Masdaf, staj programları ile hem geleceğin profesyonellerini iş hayatına hazırlıyor hem de şirketin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirliyor.

11 Ağustos’ta Masdaf Tuzla fabrikasında ki yaz dönemi stajyerleri ile yemekli toplantıda bir araya gelen Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, onların kariyer hayatına ışık tutacak tavsiyelerde bulundu.

Pompa sektörünün öncü sanayi kuruluşlarından Masdaf, Tuzla ve Düzce fabrikalarında üniversite öğrencilerine sağladığı staj olanaklarıyla hem geleceğin profesyonellerini iş hayatına hazırlıyor hem de şirketin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyor.

Uygulamalı eğitim programı ve mentorluk imkânı

Masdaf, düzenlediği staj programları ile uygulamalı eğitim programı ve mentorluk imkânı sunuyor.

11 Ağustos’ta Masdaf Tuzla fabrikasında ki yaz dönemi stajyerleri ile yemekli toplantıda bir araya gelen Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, gençler ile sohbet etti. İş hayatında başarıya ulaşmak ve fark yaratmak için yapılması gerekenler konusunda önemli bilgiler paylaşan Denizhan Polatoğlu, staj programlarının iş hayatına atılan ilk ve en önemli adım olduğunu belirterek, öğrencilerin staj süresince edindikleri deneyim ile kariyerlerine yön verebileceklerini söyledi.

“Sürdürülebilir bir dünya için çalışıyoruz”

Denizhan Polatoğlu konuşmasında, iklim kriziyle birlikte sanayinin ana odak noktası haline gelen; verimlilik ve dijital dönüşüm konularına da dikkat çekti:

“Masdaf olarak, “Masdaf Dünya’ya İyi Gelecek” mottosuyla sürdürülebilir bir dünya için çalışıyoruz. Bu kapsamda tüm süreçlerimizi verimlilik esasına göre yönetiyor ve geliştirdiğimiz tüm ürünlerde de verimliliğe odaklanıyoruz.

Su yönetiminde doğru teknolojiler kullanarak; endüstride, şebekelerde, binalarda, işletmelerde ve tarımda yaşanan su israfının önüne geçmek mümkün. Su kaynaklarının etkin yönetimi ile sudan yüzde 50’lere varan oranlarda tasarruf sağlayabiliriz. Suyun doğru yönetilmesi yalnızca su tasarrufu anlamına gelmiyor, enerjinin de verimli kullanılması anlamına geliyor. Çünkü dünyadaki elektrikli motorların sarf ettiği enerjinin yüzde 22’si pompalar tarafından tüketiliyor. Bu nedenlerden dolayı Masdaf’ın tüm faaliyetlerinde bu iki temel öğeye odaklanıyoruz.

“Dijital dönüşümü, şirket geneline yayarak, yaşatmayı hedefliyoruz”

Masdaf’ın sürdürülebilir yarınlar için odaklandığı bir diğer konu ise dijitalleşme. AR-GE’den lojistiğe kadar tüm süreçlerimizde faaliyetlerimizin çevreye olan etkilerini en aza indirmeyi misyon edindik. Dijital dönüşümü, şirket geneline yayarak, yaşatmayı hedefliyoruz. Üretim altyapımızı, sanayinin dönüşümü yani Endüstri 4.0 anlayışına uygun olacak şekilde geliştiriyoruz. Tüm bu çalışmalarımız ve yatırımlarımızla 2030 yılı itibarıyla faaliyetlerimizden kaynaklanan karbon salınımını, 2023 yılına göre yüzde 30 azaltmayı, 2050’de ise karbon nötr olmayı hedefliyoruz.

“Yarınlarımıza sizler yön vereceksiniz”

Geleceğin profesyonellerini yani sizleri, bugünden bilinçlendirerek, farkındalık oluşturmak biz sanayicilerin sorumluluğunda; çünkü yarınlarımıza sizler yön vereceksiniz. Bu nedenle Masdaf’ta ki stajınız süresince öğrendikleriniz yalnızca kişisel gelişiminiz için değil, sürdürülebilir yarınlar için de oldukça kıymetli” şeklinde konuştu.

Gençlerin iş hayatıyla ilgili kendisine yönelttiği soruları da içtenlikle yanıtlayan Denizhan Polatoğlu, onların kişisel gelişimine ve kariyer hayatına ışık tutacak tavsiyelerde bulundu. Toplantıya katılan stajyerler ise Masdaf’ta staj yapmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Masdaf hakkında

1977 yılında suyun ve enerjinin etkin kullanılması ve bu sayede yaşam kaynaklarının korunması ilkesiyle ve yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Masdaf, enerji verimliliği sağlayan, çevreci ve inovatif “pompa teknolojileri” üretmektedir.

Pompa sektörünün öncü markası Masdaf, 40 bin metrekare alan üzerine kurulan Düzce fabrikası ile 12 bin metrekare alan üzerine kurulan Tuzla fabrikasında; endüstriyel proseslerde, sulama, ısıtma ve soğutma sistemlerinde, gemi sanayinde, atık su transferinde, yangın söndürme işlemlerinde, petro-kimya sanayinde, tarımsal sulamada ve daha birçok alanda kullanılmak üzere santrifüj pompa imalatı yapmaktadır.

Masdaf, Türkiye genelinde ki yaygın bayi ve servis ağıyla, pompa teknolojileri alanında en iyi hizmeti, en kısa zamanda sunmayı misyon edinmiştir.

ERP direktiflerine uygun olarak geliştirilen, yüksek verimli pompa sistemlerini 70’ten fazla ülkeye ihraç eden Masdaf, bu ülkelerde kurduğu distribütörlük ve servis ağıyla da Türkiye’nin global markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r