DOLAR 32,1928 0.03%
EURO 35,0186 0.02%
ALTIN 2.499,75-0,41
BITCOIN 22909446,76%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kazancı Holding veAksa afet bölgesindeki enerji arz ve yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
133 okunma

Kazancı Holding veAksa afet bölgesindeki enerji arz ve yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

ABONE OL
22/02/2023 18:46
Kazancı Holding veAksa afet bölgesindeki enerji arz ve yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kazancı Holding ve AKSA Grup Şirketleri, depremin ilk gününden itibaren afet bölgesinin enerji ihtiyacını karşılamak için operasyonlarını hız kesmeden sürdürürken, bölgenin acil ihtiyaçlarına destek olabilmek için de tüm imkânlarını seferber ediyor.

Bugüne kadar, 80 yardım tırını ve 4.000’den fazla jeneratörü hızla bölgeye sevk eden Aksa Grup Şirketleri, Hatay ve Malatya’da insanlara güvenli ve sıcak yaşam alanları kurmak için toplam 10.000 kişilik konteyner kent çalışmalarına başladı. Ayrıca Malatya’da da yeni bir fen lisesi inşaatı için düğmeye basıldı.

Afet bölgesi ilan edilen 11 ilin 8’inde faaliyet gösteren Kazancı Holding ve çatısı altında faaliyet gösteren Aksa Grup Şirketleri, afetin ilk saatlerinden itibaren deprem bölgesinde başlattığı seferberlik kapsamında 1.300 kişilik ekibiyle çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

80 yardım tırının bölgeye sevkini gerçekleştirdi

Şirket, AFAD ve sivil toplum örgütleri ile koordineli olarak arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere afet bölgesine 4.000’den fazla jeneratör yönlendirdi. Bunun yanı sıra, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ilk etapta acil olarak içinde 12.000 kışlık kıyafet, 4.000 battaniye, 1.500 uyku tulumu, 1.500 ısıtıcı ve 200 adet çadır olmak üzere temel ihtiyaç ve hijyen malzemelerinin yer aldığı toplam 80 tır bölgeye sevk edildi.

10.000 kişilik konteyner yaşam alanı kurulması için çalışmalara başlandı

Bir yandan arama kurtarma çalışmalarına destek verirken diğer yandan bölgenin en acil ihtiyacı olan yemek ve barınma konusuna odaklanıldı. Bu yüzden 10.000 kişilik konteyner kentler için inşaat çalışmalarına başlandı. Aydınlatma, ısınma ve altyapı sistemlerinin güvenilir şekilde sağlanması için süreç teknik detaylarıyla birlikte hızla yürütülüyor.

50.000 kişilik sıcak yemek dağıtımı yapıldı
Adana ve Elâzığ il müdürlüklerinin organizasyonuyla Malatya ve Hatay’daki toplanma alanlarında, valilikler ve AFAD tarafından belirlenen dağıtım noktalarında sıcak yemek ve kumanya servisi yapılmaya devam ediliyor. Bölge halkına bugüne kadar 50.000 kişilik yemek dağıtımı yapıldı.

Malatya’ya yeni bir Fen Lisesi inşası kararı alındı

Ayrıca deprem bölgesindeki eğitime destek olmak amacıyla Malatya’da bir Fen Lisesi’nin yeniden inşa edilmesi süreci de Aksa Grup Şirketleri tarafından üstlenildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokolün imzalanmasıyla birlikte bu okulun da bir sonraki öğretim dönemine kadar inşaatının tamamlanması hedefleniyor.


950 çalışan ve ailesi, Aksa Turizm Otelleri ve Şanlıurfa Santrali’ne yerleştirildi

Afet sebebiyle barınma ihtiyacı oluşan çalışanlar ve aileleri depremin 2. gününde, kendilerini güvende ve rahat hissetmeleri için Kayseri ve Antalya’daki Aksa Turizm Otelleri’ne ve Aksa Enerji’nin Şanlıurfa Santrali’ne yerleştirilmişti.

Çalışanlar ve ailelerinden oluşan bu 950 kişilik grubun doktor kontrollerini yapıldı ve temel ihtiyaç malzemeleri temin edildi.

Görev yerlerinde kalmaları gereken 600 çalışan için de Hatay ve Malatya’da konteynerler ve kışlık çadırlardan oluşan 2 adet yaşam alanı kuruldu.  

Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik, Fırat EDAŞ ve Aksa Enerji bölgedeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor

Kazancı Holding iştirakleri içerisinde Elazığ ve Malatya’da elektrik dağıtım ve tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, Fırat EDAŞ şirketleri ile Hatay, Malatya, Osmaniye, Adana, Şanlıurfa ve Elazığ’da doğal gaz dağıtım hizmeti sunan Aksa Doğalgaz şirketleri, enerji arzı faaliyetlerini tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli şekilde hızla devam ettirmektedir. Ayrıca Aksa Enerji’ye ait Şanlıurfa Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’nde kademeli olarak enerji üretimi faaliyetlerine başlanmıştır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r