DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22004193,64%
İstanbul
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜNDE EBRD’NİN TERCİHİ BORUSAN CAT KAZAKİSTAN OLDU
124 okunma

İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜNDE EBRD’NİN TERCİHİ BORUSAN CAT KAZAKİSTAN OLDU

ABONE OL
20/06/2023 11:21
İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜNDE EBRD’NİN TERCİHİ BORUSAN CAT KAZAKİSTAN OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat’in, Kazakistan operasyonlarını yürüten Borusan Cat Kazakistan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’na (EBRD) bağlı Kazakistan Yeşil Ekonomi Finansmanı (GEFF) tarafından ülkenin “En İyi İş Makineleri Temsilcisi” seçildi. Bölgede 1800’den fazla müşterisinin 8 binden fazla ekipmanına yönelik hizmet veren şirket, müşterilerine sunduğu teknolojik çözümler, bölgede yer alan ve döngüsel ekonomiye katkı sağlayan Revizyon Merkezleri ile ödülün sahibi oldu.
 

“Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz” anlayışı ile Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da faaliyetlerini yürüten Borusan Cat, yurtdışı başarılarına bir yenisini ekledi. Borusan Cat Kazakistan, Almati’de düzenlenen; ülkede yeşil ekonominin gelişimine önemli katkıları bulunan şirketlerinden ödüllendirdiği GEFF etkinliği kapsamında “En İyi İş Makineleri Temsilcisi” seçildi. 

EBRD’nin geliştirdiği GEFF, hane halkı ve özel sektör şirketlerinin yeşil teknoloji çözümlerine yatırım yapmasını teşvik etmeyi hedefliyor. GEFF Kazakistan kapsamında ise 150 milyon dolarlık bir finansman geçtiğimiz Mart ayında sağlandı. 

Döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor, ödülleri topluyor

Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın, Borusan Cat olarak tüm dünyada sektöre yeni bir soluk getiren ve döngüsel ekonomiye katkı sağlarken müşterilere değer katan B’DAHA iş modeli ile fark yarattıklarını ve uluslararası arenada takdir topladıklarını belirtirken şu değerlendirmede bulundu:

“Borusan Cat olarak 2017 yılında başlattığımız, her alanda sürdürülebilirliği hedefleyen ve teknolojiden yararlanan B’DAHA iş modeli ile sektörümüzde örnek gösteriliyoruz. B’DAHA kapsamında kullanım ömrü tamamlanmış komponentleri Borusan Cat Revizyon Merkezleri’nde yeniliyor, makinelere 2. hatta 3. bir ömür kazandırıyoruz. Hurdaya çıkacak ürünlere yeni bir ekonomik ömür kazandırarak döngüsel ekonomiye katkı sağlıyoruz. Kazakistan’da da Karaganda ve Atyrau şehirlerinde bulunan Revizyon Merkezlerimiz ile bölgede onlarca müşterimizin işine değer katıyoruz. B’DAHA ile sadece 2022 yılında 6.500 ton büyüklüğünde atığın oluşmasını engelledik. Direkt etkisi 100 milyon dolara eş gelen bir değer yarattık.”

B’DAHA ile teknolojiden de en üst seviyede yararlandıklarını belirten Günaydın; “İş makinelerine entegre ettiğimiz yapay zekaya sahip Müneccim uygulamamız arızaları ve arıza zamanlarını önceden tahmin edebiliyor. Müneccim bugün yüzde 96’ya varan hassasiyetle arıza olasılığını ölçebiliyor. Uygulama, böylelikle iş makineleri komponentlerinde oluşabilecek arızaları önceden tespit ederek, olası arızaların büyümesini engelliyor. Müneccim’in sunduğu erken tanı ile daha düşük maliyette, daha hızlı onarım süreçleri ortaya çıkıyor. İş sahalarının da devamlılığı sağlanıyor. Müşterilerimize değer katarken döngüsel ekonomiye ve yeşil dönüşüme katkı sağlayan iş modelimizi, Kazakistan’daki müşterilerimize buluşturan şirketimiz Borusan Cat Kazakistan’ın EBRD tarafından ‘sektörün en iyi şirketi’ olarak gösterilmesinden mutluluk duyuyoruz.”

Borusan Cat Kazakistan geçtiğimiz yıl EBRD’den; Karaganda şehrinde bulunan ve dünyanın kendi alanındaki en büyük tesislerinden birisi olan Borusan Cat Sertifikalı Revizyon Merkezi’nin genişletme çalışmalarında kullanmasını da kapsayan yüzde 42’si yeşil paya sahip toplam 60 milyon dolarlık kredi sağlamıştı. 

Borusan Cat Hakkında

Caterpillar’ın dünyadaki 160 distribütöründen birisi olan Borusan Cat, ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz’ şirket amacıyla Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya olmak üzere 6 ülkede, 3.500’den fazla çalışanıyla inşaat, madencilik, enerji ve ulaşım endüstrilerinde faaliyet göstermektedir.

 Aynı zamanda dünyanın önde gelen jeneratör markalarından FG Wilson’ın Türkiye ve Kuzey Irak distribütörlüğünü de yürüten Borusan Cat’in metaverse evrenindeki en popüler blockchain platformlarından biri olan Decentraland’da bir mağazası ve ‘Borusan Cat Solutions’ isimli bir NFT koleksiyonu da bulunur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r