DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21787210,50%
İstanbul
28°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
FLOKSER KİMYA ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLERİYLE SEKTÖRE YÖN VERİYOR
470 okunma

FLOKSER KİMYA ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLERİYLE SEKTÖRE YÖN VERİYOR

ABONE OL
21/12/2022 12:49
FLOKSER KİMYA ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLERİYLE SEKTÖRE YÖN VERİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kimya sektöründe 20 yıla yakın tecrübesi ve bilgi birikimi ile poliüretan sistemler üreterek global marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Flokser Kimya, çevre dostu ürünleriyle sektörüne örnek olmaya devam ediyor. İnovatif teknolojilerle geliştirdiği, hafif, dayanıklı ve güvenli poliüretan terlik sistemleriyle ürün çeşitliğini artıran şirket, insan yaşamına katkı sağlıyor. Flokser Kimya bu alanda en son çıkardığı 20 DN terlik ürünü, tüketicilerin konforundan taviz vermeden yaklaşık yüzde 25 daha az poliüretan kullanılarak üretiliyor. 20 DN terlikler çevreye sağladığı katkının yanında, yumuşaklık ve esneklik gibi özelliklerden ödün vermeden kullanıcıların konforunu ön planda tutuyor.

Terlik sektöründe sorunsuz olarak çalışabilen 22-25DN aralığında kalıp yoğunluğuna sahip ürünler, boyutsal stabilitelerini koruyabilmeleri için yüksek sertlik değerlerinde üretiliyor ve bu tabanlar yeterli konforu sağlayamıyor. Bunun temel sebebi; terlik ve taban üreticisi için maliyet avantajı nedeniyle, sektörde düşük yoğunlukta taban üretiminin artması. Yumuşaklık ve esneklik gibi özelliklerden ödün vermeden daha düşük yoğunlukta tabanların formülasyonlarının geliştirilmesinde öne çıkan 20 DN terlikler, bu sorunu tamamen çözecek şekilde ön plana çıkıyor.

Konfor ve sağlamlıkta ön plana çıkıyor

Yüzde 25 daha az poliüretan tüketimi avantajı sunan 20 DN terlik sistemleri; poliüretan pazarında artan global talebe, sürdürülebilir, çevre dostu, sağlam ve konforlu çözümlerle yanıt vererek çevreye salınan plastik atık miktarını azaltıyor. Hafifliğin ve konforun yanı sıra azalan poliüretan tüketimi ile üreticiler ciddi oranda maliyet avantajı sağlıyor. Sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında Flokser Kimya, çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalara verdikleri önemle, kullanıcılar için beklentilerin ötesinde yeni terlik ve taban ürünlerinin geliştirilmesine hız kesmeden devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r