DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21529631,94%
İstanbul
19°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Doğru Filtrasyon, İklimlendirme Sistemlerinin Başında Geliyor
471 okunma

Doğru Filtrasyon, İklimlendirme Sistemlerinin Başında Geliyor

ABONE OL
19/11/2022 10:35
Doğru Filtrasyon, İklimlendirme Sistemlerinin Başında Geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin filtrasyon sistemleri alanında lider markası Hifyber, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında doğru filtrasyonun; endüstriyel filtrasyon ve HVAC sistemleri için sağladığı faydalara dikkat çekti.

Hifyber Genel Müdürü Ahmet Özbecetek, “Nanofiber filtre medyası” ürünümüz ile endüstriyel filtrasyonda ve HVAC sistemlerinde ki fan motorları tarafından tüketilen enerjiden yüzde 30’lara varan oranlarda tasarruf sağlıyoruz. Fan motorlarının daha az enerji ile çalışması sayesinde de sistemden kaynaklı karbon emisyonlarını azaltıyoruz” dedi.

Ahmet Özbecetek, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada enerji kaynakları hızla tükeniyor. Fosil yakıtların yol açtığı iklim değişikliğine karşı ülkeler, sera gazı salınımını azaltma mücadelesi veriyor. Bu nedenle binalarda ve endüstriyel tesislerdeki enerjinin yüzde 80’ini tüketen ısıtma ve soğutma sistemlerinde, tasarruf artırıcı tedbirler alınmasıhem bu mücadeleyi güçlü bir şekilde destekleyecek hem de Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katlı sağlayacak.

Yüzde 30 Tasarruf

Hifyber olarak dünyamızın geleceği için sürdürülebilirliği tüm süreçlerimizin merkezine yerleştirdik. Bu kapsamda binalar ve endüstriyel tesislerdeki; HVAC sistemleri ile endüstriyel filtrasyon için doğada çözünebilen hammaddelerden ürettiğimiz “Nanofiber Filtre Medyası” ürünümüzle; yüksek filtrasyon verimliliğinin yanı sıra enerjiden tasarruf da sağlıyoruz. “Nanofiber Filtre Medyası”nın sağladığı yüksek hava geçirgenliği sayesinde;endüstriyel filtrasyonda, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinde ki fan motorları tarafından tüketilen enerjiden yüzde 30’lara varan oranlarda tasarruf sağlıyoruz. Fan motorlarının daha az enerji ile çalışması sayesinde karbon emisyonunu da azaltıyoruz.

İnsan ve Çevre Odaklı AR-GE Anlayışı

Başarımızın arkasındaki en önemli faktörün ise AR-GE’miz olduğuna inanıyoruz. İnsan ve çevre odaklı AR-GE’miz ile faaliyetlerimizi daha verimli hale getirerek, hava filtrasyonu alanında sürdürülebilir başarılar yakalamayı hedefliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r