DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21625030,26%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

20:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Borsa İstanbul’da gong Ofis Yem için çaldı
3177 okunma

Borsa İstanbul’da gong Ofis Yem için çaldı

ABONE OL
18/08/2023 14:28
Borsa İstanbul’da gong Ofis Yem için çaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karma yem sektörünün ilk halka arzını gerçekleştiren ve 618,8 milyon TL halka arz büyüklüğüne ulaşan Ofis Yem için gong çaldı. Ofis Yem, bugün Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreniyle Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. 

Borsa İstanbul’da gong, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve karma yem sektörünün öncü şirketlerinden Ofis Yem için çaldı. Halka arz sürecini yatırımcıların yoğun ilgisiyle tamamlayan şirket, 16 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da, “OFSYM” koduyla işlem görmeye başladı. 

Borsa İstanbul’da düzenlenen Ofis Yem Halka Arz Gong Töreni, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Ofis Yem Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Taşkaldıran, Ofis Yem Yönetim Kurulu Başkan Vekili Agah Mamaloğlu, Ofis Yem Yönetim Kurulu Üyesi Galip Yeşilbaş, Ofis Yem Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yeşilbaş, Ofis Yem Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Türk, Ofis Yem Yönetim Kurulu Üyesi Cem Taşkaldıran, Ofis Grup CFO’su Dilek Güvenir ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti. 

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun törende şunları söyledi: 

Ofis Yemin işlem görmeye başlaması vesilesiyle düzenlediğimiz gong törenine ve Borsamıza hoş geldiniz. Önemli bir sektörde faaliyet gösteren Ofis Yem, birçok işletmenin tedarikçisi konumundadır. Üretim kapasitesini yıllar içerisinde artırmıştır. Sektördeki bu gelişimi, ISO 500 listesindeki sıralamasını da yükseltmiştir. Biz de Borsa İstanbul olarak, ISO 500’de yer alıp Borsamızda işlem görmeyen 15’den fazla sanayi şehrimizdeki 150’den fazla şirket, ziyaret ederek birebir görüştük ve Borsamıza davet ettik. Ofis Yem de Ankara’da ziyaret ettiğimiz şirketlerden biriydi ve bugün Borsada işlem görmeye başlaması bize ayrıca gurur vermektedir.Değerli misafirler, Ofis Yem Gıda, yaklaşık 619 milyon halka arz büyüklüğü ve 1,4 milyon yatırımcıya ulaşan, başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum.  Ofis Yem Gıda’ya Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Ofis Yem’in 30 yıllık yolculuğunda önemli bir kilometre taşını geride bıraktıklarını ifade eden Ofis Yem Yönetim Kurulu Üyesi Galip Yeşilbaş, “Şirketimizin temellerini bundan 30 yıl önce farklı sektörlerde faaliyet gösteren üç ailenin güç birliğiyle attık. Israrla tercih edilen ürünlerimiz sayesinde Ankara, Kars ve Manisa’da yer alan toplam 170 ton/saat kapasiteli modern üretim tesisleri inşa ettik. Üreticilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına güçlü lojistik alt yapımız ile ülke genelinde yaygın bayi ağımızı geliştirdik. Ve nihayetinde güçlü köklerimizden gelen endüstri kültürümüz sayesinde üst üste 5 yıldır ülkemizin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başardık. Tüm bu başarılarımızı uyumlu çalışmamıza, yüksek standartlarda ürün üretmemize ve uzun yıllar boyunca bizimle aynı yolda yürüyen çalışma arkadaşlarımıza borçluyuz. Yoğun bir ilgiyle tamamlanan halka arzımızdan aldığımız güçle birlikte Ofis Yem’in kurumsal yapısını güçlendirirken, tarım – hayvancılık sektörünün gelişmesi için sağladığımız katkıyı artırmayı ve şirketimize değer katacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyoruz. Köklerimizden aldığımız güç ve yatırımcılarımızın desteğiyle gelecekte de şeffaf, kurumsal, halka açık bir şirket olarak büyümemizi sürdürmeyi istiyoruz. Halka arz sürecinde gücümüze ortak olan değerli yatırımcılarımıza, değerli kurumlarımız Sermaye Piyasası Kuruluna, Borsa İstanbul’a, süreç boyunca emeğini esirgemeyen yeminli mali müşavirimize, hukuk büromuza, bağımsız denetim kuruluşuna, Garanti ailesine ve halka arz sürecimizi yöneten Garanti BBVA Yatırım’ın değerli yönetici ile uzman ekibine teşekkür ederiz. Halka arzımızın ülkemize, milletimize, Ofis Yem ailesine ve tüm yatırımcılarımızı hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ofis Yem Hakkında

Temelleri 1993 yılında farklı sektörlerde iş yapan üç ailenin güçlerini birleştirmesiyle Çorum’da atılan Ofis Yem, bugün Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları ve önde gelen karma yem şirketleri arasında yer alıyor. Ankara, Kars ve Manisa’daki son teknoloji fabrikalarında üretime devam eden Ofis Yem, teknolojik laboratuvarları sayesinde en kaliteli ve yüksek standarda sahip yemleri hayvancılık sektörüyle buluşturuyor. 30 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu listesi İSO 500’de 5 yıldır aralıksız yer alan Ofis Yem, sektörüne yön veren çalışmaları, alanında uzman teknik ve idari kadrosu ile yatırımlarına ve üretime devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r