DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22004193,64%
İstanbul
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

World Ecommerce Forum İstanbul’da E-ihracatın Geleceği ve İnovasyon Konuşuldu
1208 okunma

World Ecommerce Forum İstanbul’da E-ihracatın Geleceği ve İnovasyon Konuşuldu

ABONE OL
17/06/2023 10:46
World Ecommerce Forum İstanbul’da E-ihracatın Geleceği ve İnovasyon Konuşuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

E-ihracatın Geleceğine Yönelik İlham Verici Buluşma

Dünyanın dört bir yanından e-ticaret sektörünün önde gelen isimlerinin bir araya geldiği 10. World Ecommerce Forum başladı. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinlik; e-ihracat sektörünün geleceği, yenilikçi teknolojiler ve küresel iş birlikleri gibi konuları ele alarak sektörün paydaşlarına ilham verici bir platform sunuyor. Etkinlikte Platin Sponsor olarak yer alan ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan yaptığı açıklamada, e-ihracatın heyecan verici dünyasında aktif rol oynayan servis sağlayıcılar, satıcılar, üreticiler ve lojistik firmalarının farklı kültürler ve ülkeler arasında bir köprü inşa ederek, e-ihracatın büyümesine katkı sağladıklarını belirtti.

Avrupa’nın en büyük e-ticaret ve e-ihracat etkinliği olan WorldEF, “E-ihracatın Yeni Yüzyılı’ temasıyla İstanbul Fuar merkezinde ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. 41 ülkeden konuşmacıların ve ziyaretçilerin 3 gün boyunca ağırlanacağı etkinlikte, profesyonellerin konuşmaları, keynote sunumlar, paneller, çalıştaylar ve diğer oturumlarla ekosistemdeki son trendler, en yeni uygulamalar ve yenilikler gündeme getirilecek. Yaptığı önemli yatırımlarla sektöre yön veren ShipEntegra da 10. hol G18 numaralı stantta yerini aldı. ShipEntegra standının yanı sıra markanın yeni projesi PrinWork ise 9. hol P18-P20 numaralı stantta ziyaretçilerini ağırlayacak.

Dünya Ticaretinin Yüzde 43’üne Tam Entegrasyon 

Dünya genelinde e-ticaret hacmine baktığımızda, e-ihracat paketlerinin yüzde 43’ünün yerel posta servisleri tarafından gönderildiğini belirten ShipEntegra ve PrinWork CEO’su Ali Ceylan, “Bu nedenle, ShipEntegra olarak dünya ticaretinin yüzde 43’ünü oluşturan yerel posta servislerine ShipEntegra World Wide Standart servisimizle 41 ülkede entegre olarak Türkiye’deki e-ihracat müşterilerine hizmet veren ilk ve tek lojistik posta ağını kurduk. Ayrıca, Amerika’da e-ticaretin en çok yapıldığı eyaletlerde operasyon merkezleri kurarak express hızında ekonomi servisimizi Türkiye’de bir ilke imza atarak sunmaktayız” dedi.

e-İhracat Lojistiğinde Yapay Zeka ile Yeni Bir Dönem Başlatacağız

Bundan sonraki motivasyon kaynaklarından birinin de e-ihracatın tabana yayılması noktasında satış ve satış öncesi süreçlerde dijital bir köprü olmak olduğunu belirten Ceylan, “Yakın tarihte yapay zeka ile ilgili devrim niteliğinde olacak ve e-ihracat girişimcisinin de en büyük sorunlarına çözüm olacağını düşündüğümüz bir projemizi hayata geçireceğiz. Çünkü bizler yapay zeka ile birlikte e-ihracatın daha hızlı şekilde yükseleceğini öngörüyoruz” açıklamalarında bulundu.  

E-ticaretin ve e-ihracatın en önemli ayaklarından biri lojistik süreçlerdir. ShipEntegra olarak dünyanın önde gelen satış kanallarını tek bir ekranda topladıklarını belirten Ceylan, “Türkiye’nin herhangi bir noktasından dünyanın herhangi bir noktasına sınır ötesi ticaretin lojistik ve gümrük süreçlerini tek bir tuşla yönetmelerini sağlayan Türkiye’deki ilk teknoloji odaklı dijital lojistik platformu olarak hizmet veriyoruz. Ayrıca, iş ortaklarımıza ShipEntegra’yı kendi sistemlerine entegre etme imkanı tanıyan API sağladık. Teknoloji ve lojistik alanında daha da yenilikçi çözümler sunarak, Türkiye’nin global pazardaki rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r