DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21625011,11%
İstanbul
18°

AÇIK

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

WALD Başkanı Mehmet Duman, Gastronomi Turizmi Derneği’ni Ziyaret Etti
434 okunma

WALD Başkanı Mehmet Duman, Gastronomi Turizmi Derneği’ni Ziyaret Etti

ABONE OL
10/02/2023 22:06
WALD Başkanı Mehmet Duman, Gastronomi Turizmi Derneği’ni Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Wald Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı Başkanı / UCLG Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Genel Sekreteri Sn.Mehmet Duman, geçtiğimiz günlerde Gastronomi Turizmi Derneği’ni ziyaret etti.

Herkes için Demokrasi, Herkes için Hizmet” yaklaşımıyla, toplum odaklı korumanın, sorumlu ve sonuç verici bir yerel yönetişim aracılığı ile yürütülmesi misyonunu taşımakta olan WALD, sürdürülebilir, yenilikçi ve kapsayıcı çözümler üretme gayretini küresel ve yerel partnerler arasında kurmuş oldukları bağlarla güçlendiriyor.

Küresel Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının yerelleştirilmesi amaçlayan WALD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Duman, kurumun 27 yıllık yolculuğunda tüm çalışmalarını sivil toplumun gelişmesi için yapmış, iklim değişikliği ile mücadele edilmesi, akıllı şehirler oluşturulması, toplumsal cinsiyet eşitliği yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılması ve dezavantajlı grupların dikkate alınması, insan onuruna yakışır iş ve çalışma ortamlarının oluşturulması adına birçok farklı proje yürütmüştür.

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Mehmet Duman, ülkemize özellikle “Anadolu Mutfağı” ve “Osmanlı Mutfağı” tanıtımda değer katan Gastronomi Turizmi Derneği’ni ziyaret ederek yaptıkları çalışmalardan dolayı GTD Başkanı Sn. Gürkan Boztepe’ye plaket takdim etti.


Gastronomi Turizmi Derneği : Gastronomi Turizmi; yerli ve yabancı turistlerin gastronomik ürünleri tatması, yeni deneyimler elde etmesi ve bu deneyimi yaşarken konaklama, transfer gibi turizm faaliyetlerini kullanıyor olması sonucu yapılan turizm çeşididir. Dünyada kongre, sağlık, evturizminde de olduğu gibi, Gastronomi Turizmi de kabul edilmiştir. Derneğin, anadolu kadınına destek projesi kapsamında doğal, el emeği birçok ürünü bulunmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r