DOLAR 32,1765 -0.22%
EURO 34,9981 0%
ALTIN 2.433,150,63
BITCOIN 22526381,79%
İstanbul
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

UTEP’liler Şirket Eğitimi ve Şirket Checkupuna önem veriyor!
1992 okunma

UTEP’liler Şirket Eğitimi ve Şirket Checkupuna önem veriyor!

ABONE OL
28/02/2023 16:36
UTEP’liler Şirket Eğitimi ve Şirket Checkupuna önem veriyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası ticari eşleştirme platformu UTEP’in geleneksel sabah buluşmalarının 113.’sü, Tasvir Ajans sponsorluğunda gerçekleştirildi. Toplantıda Türk firmalarının uzun soluklu ve başarılı olmaları için nelerin yapılması gerektiği üzerinde duruldu.

Üreten Türkiye’nin iş geliştirme platformu söylemiyle kendini ve misyonunu ortaya koyan UTEP, farklı sektörlerden firmaları buluşturmaya devam ediyor. Her hafta salı ve Perşembe günü yapılan toplantıların 113.’sü Tasvir Ajans-Esnaf Bülteni Gazetesi sponsorluğunda Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne ait Paşa Köşkünde gerçekleştirildi. 35 firma sahibinin katılımıyla yapılan toplantıda her firma kendi faaliyet alanıyla ilgili kısa sunumlar yaptı.

Prof. Dr. Murat Kasımoğlu CEO Okulu ve Şirket Checkup’nın önemine vurgu yaptı;

İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Profesörü Dr. Murat Kasımoğlu da İstanbul Ticaret Üniversitesi ve www.accessland.live  işbirliği ile 17 Şubatta başlayacak olan 75 saatlik CEO OKULU içeriğinden ve bu eğitimin şirket yöneticileri için öneminden bahsettikten sonra, şirketlerin mevcut durumlarını artı ve eksileriyle bilmeleri ve bu doğrultuda gelecek projeksiyonlarını oluşturmaları gerektiğinin altını çizerek, insanların rahatsızlıklarını tespit için hastaneler tarafından verilen check up hizmetinin firmalar için de yapılmasının kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. Şirket ölümlerinin, check up yapılmadığı ve bu sebepten doğru stratejilerin belirlenip hayata geçirilmediği için had safhada olduğunu belirten Kasımoğlu, bunun önüne geçmenin tek yolunun düzenli check up olduğunu söyledi.

UTEP, “CHECK UP” İÇİN ÖZEL TOPLANTI DÜZENLEYECEK

UTEP Genel Başkanı Sami Bektaş’ın üyelerinin faydası ve menfaatine olan konularda çok hızlı aksiyon alan tavrına bu toplantıya katılanlar şahit oldu. Başkan Sami Bektaş’ın talimatıyla ekibi hemen organize olarak Prof. Dr. Murat Kasımoğlu’nun sunumuyla 3 Şubat Cuma günü ‘FİRMALARIN CHECK UP’ı başlıklı bir toplantı gerçekleştirilmesi doğrultusunda karar alındı. Toplantıya 100 UTEP’li firmanın katılması bekleniyor.

Tasvir Ajans – Esnaf Bülteni Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Türkiye-Afrika zirvesi Proje Koordinatörü Eşref Küçükateş;

Haberin gücüne gereken itibarın gösterilmediğini, bu durumun firma vizyonuna negatif tesir ettiğini üstelik şirketlerin Dijital platformları layıkıyla kullanmadığını belirterek ihracat düşünen düşünmeyen tüm şirketlerin SUPSİS adlı canlı destek yazılımından faydalanması gerektiğini belirtti.

“HEDEF AFRİKA –HEDEF İHRACAT”

Eşref Küçükateş 11-12 Şubat’ta gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye Afrika Sektörler Arası İşbirliği Platformu’nun detaylarını da paylaşan Küçükateş, 7 ülkeden gelecek Afrikalı iş insanlarının Türk firmaları için ciddi bir ihracat fırsatı yaratacağını anlattı. Afrikalı firmaların taleplerini de paylaşan Küçükateş, en çok inşaat malzemesi, iş makinesi, tarım, gıda, mobilya, endüstriyel ürünler, medikal, kozmetik ve tekstil sektöründe bir yoğunlaşma olduğunu Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek organizasyonun son katılım tarihini de 10 Şubat 2023 olarak belirtti.

Tasvir Ajans Proje Direktörü Mehmet Savaş, 11-12 Şubat’ta “HEDEF AFRİKA –HEDEF İHRACAT” mottosuyla gerçekleşecek olan TÜRKİYE –AFRİKA ZİRVESİ FUAR ve B2B organizasyonu hakkında şu bilgileri verdi:

11-12 Şubat’ta gerçekleşecek olan Türkiye-Afrika Fuar – B2B ve İş Zirvesi Organizasyonu 9 Şubat’ta İstanbul Havaalanına inen ilk satın almacı gurupla başlayacak olup 17 Şubat’ta ülkesine dönen son satın almacı grupla sona erecek.

Afrika’nın 7 ülkesinden gelecek 250 Satın almacı için Topkapı Hilton Double Three Hotel de rezervasyonları şimdiden yapıldı. Afrikanın 7 ülkesinden gelen satın alma heyetleri ile 8 gün boyunca üretici ve ihracatçılarımızın ticaretlerini geliştirmek için görüşmeler yapmalarını sağlayacağız…

Hedefi Afrika olan TÜM İŞİNSANLARININ ve üyelerinizin de bu pazardan payını alması için sizleri ve üyelerinizi gerçekleşecek organizasyonda aramızda görmek en büyük dileğimizdir dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r