DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21638840,23%
İstanbul
26°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
Türkiye otomotiv sektörü için yeni bir fırsat olarak görülen elektrikli araç ve yan sanayii, Go Green Türkiye 2023 fuarında vitrine çıkıyor.
154 okunma

Türkiye otomotiv sektörü için yeni bir fırsat olarak görülen elektrikli araç ve yan sanayii, Go Green Türkiye 2023 fuarında vitrine çıkıyor.

ABONE OL
19/06/2023 11:47
Türkiye otomotiv sektörü için yeni bir fırsat olarak görülen elektrikli araç ve yan sanayii, Go Green Türkiye 2023 fuarında vitrine çıkıyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni dünyanın, yeni nesil elektrikli araç teknolojileri Bursa’da buluşacak

Yayınlanan sektörel raporlara göre dünyada 2030 yılına kadar, satılan her iki araçtan birisinin elektrikli olacağı öngörülüyor. Ürettiği her 10 araçtan 8’ini ihraç eden Türkiye Otomotiv Endüstrisi de, elektrikli araçlara yönelik küresel talebin tırmanışta olduğu bu dönemde, gerçekleştireceği yeni yatırımlarla dünya pazarında söz sahibi olmaya hazırlanıyor. “Sahip olduğu tecrübe, rekabet gücü, stratejik konumu ve lojistik avantajlarıyla Türkiye,  elektrikli araçlar ve bu araçlarla ilgili teknoloji, makine ve ekipman yatırımları ile global pazarda önemli bir oyuncu olabilir.” diyen Tarsus Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, Kasım ayında No On Fuarcılıkla birlikte Bursa’da gerçekleştirecekleri Go Green Türkiye’nin bu anlamda önemli bir misyon üstlendiğini ifade etti. İlkini düzenleyecekleri fuarın, Türkiye elektrikli araç ve yan sanayileri sektörünü, dünya ile buluşturma amacıyla yola çıktığını açıklayan Aytemur, “Hedefimiz diğer sektörel fuarlarda olduğu gibi bu fuarı da önce bölgenin, ardından Avrupa ve Dünya’nın sayılı elektrikli araç fuarlarından birisi yapmak.” dedi. 

Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık tarafından 16 – 18 Kasım tarihlerinde, 120 markanın katılımıyla organize edilecek olan Go Green Türkiye 2023’te, Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları sergilenecek. Elektrikli araç sektörünün başkenti Bursa’nın 3 gün boyunca ev sahipliği yapacağı Go Green Türkiye 2023’te; otomobil, motosiklet, bisiklet, scooter, otobüs, minibüs, lokomotif, yat motorları, golf arabaları ve iş makineleri gibi birbirinden farklı elektrikli araç modelleri, şarj donanım ve yazılımları, şarj istasyonları, akıllı ve hızlı şarj çözümleri, pil ve pil teknolojisi yönetim sistemleri, akıllı şebeke çözümleri, sertifikasyon, test ve ölçüm hizmetleri ile satış sonrası bakım ve onarım hizmetlerine dair yenilikler vitrine çıkacak. 

Sektör profesyonelleri, üretici ve tedarikçilerle bir araya gelecek

Filo yöneticileri ve araç kiralama şirketleri, lojistik ve nakliye firmaları, toplu ulaşım şirketleri, sektöre yatırım yapmak isteyen girişimciler başta olmak üzere, teknoloji ve yazılım firmaları, enerji şirketleri, şebeke alt yapı hizmeti verenler, mühendisler, teknik uzmanlar, satış sonrası servis hizmeti veren firmalar, araç perakende satış yerleri, sektörün ihracatçı ve ithalatçıları ile belediyeler başta olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından binlerce profesyonel Go Green Türkiye 2023’ü ziyaret edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r