DOLAR 32,2215 0.11%
EURO 34,8192 -0.12%
ALTIN 2.411,920,10
BITCOIN 2187674-2,01%
İstanbul
18°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türkiye, Japonya’ya gelen Turizmde güçlü bir artış sağladı
239 okunma

Türkiye, Japonya’ya gelen Turizmde güçlü bir artış sağladı

ABONE OL
02/08/2023 14:32
Türkiye, Japonya’ya gelen Turizmde güçlü bir artış sağladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO), bu güçlü toparlanmaya tanık olmaktan memnuniyet duyuyor ve Seyahatseverleri canlı Yaz festivallerini deneyimlemeye teşvik ediyor. Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO), Türkiye’nin öncülüğüyle Japonya’ya gelen turizmde dikkate değer bir canlanma olduğunu duyurmaktan memnuniyet duyuyor. Singapur, Vietnam, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika gibi ülkelerin yanı sıra, Türkiye’den Japonya’ya gelen ziyaretçi sayılarının güçlü bir toparlanma göstermesi, Japonya’nın tercih edilen bir seyahat destinasyonu olarak süregelen çekiciliğini yeniden teyit ediyor.

Bu yılın ilk yarısında 14,398 Türk vatandaşı Japonya’yı ziyaret etti. 2019’daki 11,564 rakamını %24 oranında aşarak, Türk ziyaretçiler arasında Japonya’ya olan ilginin güçlü bir şekilde arttığını gösteriyor.

Haziran 2023, Japonya’nın Haziran 2019 rakamının %72’sine eşdeğer, 2,073,300 uluslararası ziyaretçiyi ağırlaması ile önemli bir dönüm noktasına tanık oldu. Bu rakam, Ocak 2020’den bu yana ilk kez Japonya’nın tek bir ayda iki milyon ziyaretçiyi aşarak ülkenin turizm endüstrisi için umut verici bir toparlanmaya işaret ediyor.

2023’ün ilk yarısında Japonya’ya gelen toplam uluslararası ziyaretçi sayısı, on milyon ziyaretçiyi aşarak etkileyici bir şekilde 10,712,000’e ulaştı. Bu başarı, Japonya’nın turizm sektörünün dirençli canlanmasını yansıtarak, ülkenin küresel gezginler için kalıcı cazibesini vurguluyor.

Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO) Dubai ofisi Yetkili Müdürü Sayın KOBAYASHI Daisuke, Türkiye’de turizmin canlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Toparlanmayı, yakın zamanda Türkiye’den direkt ve indirekt uçuşların yeniden başlamasına ve Nisan ayında COVID ile ilgili sınır kontrol önlemlerinin tamamen kaldırılmasına bağlıyor.  Ayrıca, bölgedeki havayolları ve seyahat acenteleri ile yakın işbirliği, Japonya’yı tercih edilen bir turizm destinasyonu haline getirdi.

Yaz boyunca Sayın KOBAYASHI Daisuke, tüm ziyaretçileri kendilerini bekleyen heyecan verici festivallere ve açık hava etkinliklerine katılmaya davet ediyor. Unutulmaz bir yaz festivali deneyimi için, birkaç gün boyunca Sandai Matsuri’nin (üç büyük festival) gerçekleştiği Tohoku bölgesini Ağustos ayı başında ziyaret etmenizi tavsiye ediyor. Bunların arasında Nebuta Matsuri (2-7 Ağustos), coşkulu kalabalığın önünde dev kağıt fenerler gibi aydınlatılan, sokaklarda geçit töreni yapılan ikonik festival şamandıralarıyla öne çıkıyor. Benzer şekilde ziyaretçiler, şehrin alışveriş pasajlarını süsleyen uzun renkli flamalarıyla tanınan Sendai’deki Tanabata Matsuri’ye (6-8 Ağustos) katılabilirler. Akita’daki Kanto Matsuri’de (3-6 Ağustos), festivale adını veren direklere monte fener kuleleri taşıyan katılımcılarla sokak geçit törenleri düzenlenir.

Kaçırılmaması gereken bir başka etkinlik de Niigata vilayeti, Sado Adası’ndaki Dünya Kutlaması. 18-20 Ağustos tarihlerinde Ogi Kasabası ve çevresinde 36.sı gerçekleştirilecek olan etkinlikte, Sado Adası merkezli uluslararası üne sahip bir davul performans topluluğu olan Kodo ile işbirliği yapan farklı konuk sanatçıları ağırlayacak. Bu eşsiz Japon müzik festivali, olağanüstü bir kültürel deneyim vaat ederek Japonya’nın ve dünyanın her yerinden binlerce insanı kendine çekiyor.

Sayın KOBAYASHI Daisuke, Türkiye’den tüm seyahatseverleri Japonya’nın zengin kültürel mirasına, resimlik manzaralarına ve sıcak misafirperverliğine kaptırmaya davet ediyor. Japonya, sunduğu harikaları yeniden keşfetmek için uluslararası ziyaretçilerin dönüşünü hevesle bekliyor.

*Kaynak: Japonya Ulusal Turizm Örgütü Turizm İstatistikleri (2019 ve Ocak – Nisan 2023), Ön istatistikler, Göçmenlik Hizmetleri Ajansı, Japonya (Mayıs ve Haziran 2023).

JNTO Hakkında

Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO), Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı ve Japonya Turizm Ajansı ile aynı gruba ait bir devlet kuruluşudur. Dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerdeki uluslararası ofisleri ile JNTO, ülke hakkında kapsamlı bilgi ve sunulan benzersiz deneyimler sunarak Japonya’ya gelen turizmi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.
JNTO, ülkenin gelen seyahat politikalarına uygun olarak gelen turizmin pazarlamasını ve tanıtımını uygulamaktan sorumlu kuruluştur. Japonya’yı dünyanın geri kalanına dünya lideri bir seyahat destinasyonu olarak tanıtmaya odaklanan JNTO, Japonya’ya seyahat ürünlerinin planlanması ve satışı için destek sağlar, yeni turizm gelir akışları geliştirir ve turizmi teşvik etme çabalarında yerel topluluklara destek de dahil olmak üzere uluslararası ziyaretçileri çekmek için genel faaliyetler yürütür. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r