DOLAR 32,9265 0.27%
EURO 35,3597 0.57%
ALTIN 2.467,680,71
BITCOIN 1947812-6,93%
İstanbul
28°

AZ BULUTLU

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
TKBB e-Eğitim Platformu Sınırsız ve Ücretsiz Olarak Erişime Açıldı
331 okunma

TKBB e-Eğitim Platformu Sınırsız ve Ücretsiz Olarak Erişime Açıldı

ABONE OL
24/12/2022 12:27
TKBB e-Eğitim Platformu Sınırsız ve Ücretsiz Olarak Erişime Açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB), katılım finans alanındaki bilgi ihtiyacının karşılanması için yaklaşık 500 adet içeriğin yer aldığı e-Eğitim Platformu’nu ücretsiz olarak kullanıma açtı. Sektörün adeta bilgi bankası olma özelliği taşıyan e-Eğitim Platformu, üniversite öğrencileri başta olmak üzere tüm sektör çalışanlarının hem de katılım finans sektörüne ilgi duyan bireylerin finansal okuryazarlığını artırmayı hedefliyor.

Katılım bankacılığı sektörünün gelişimi için 21 yıldır aralıksız olarak çeşitli faaliyetler yürüten Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB), çalışmalarına son olarak “e-Eğitim Platformu”nu ekledi. TKBB, herkesin erişimine açtığı eğitim içerikleri ile katılım finans alanındaki bilgi ihtiyacının karşılanmasını ve finansal okuryazarlığın artırılmasını hedefliyor.

Sınırsız bir şekilde ücretsiz yararlanılabilecek eğitimler; “Dijital Okuryazarlık”, “FinTek”, “Temel ve İleri Düzey Faizsiz Bankacılık İlkeleri Sertifikasyon Eğitimi”, “İleri Düzey Finansal Okuryazarlık”, “Katılım Bankacılığı Ürün Kartları”, “Katılım Bankacılığı Ürün ve Uygulamaları”, “Temel Düzey Finansal Okuryazarlık” ve “Sektörel Deneyimler” olmak üzere 8 ana başlıktan meydana geliyor. Ana başlıkların altında ise video, dosya çalışması, podcast ve makaleden oluşan yaklaşık 500 adet içerik yer alıyor. Bilgi edinilmek istenen konu yazılarak arama yapılabilen platformda, ayrıca merak edilen bir konuya ilişkin içerik talebi de oluşturulabiliyor. Birçok bilgiye erişim imkânı sunan tkbbegitim.org.trye kolay ve hızlı bir şekilde üye olunabiliyor, içeriklere anında ücretsiz bir şekilde ulaşılabiliyor.

Üye olunduktan sonra oluşan kişiye özel sayfada gezinirken, tamamlanan eğitimler takip edilebilir, eğitimlere kalınan yerden devam edilebilir ve favori içerikler seçilebilir. Ayrıca sosyal gruplar sekmesinden platform içerisinde oluşturulan gruplara üye olunabilir ve üyeler de isteğe göre takibe alınabilir. Sistemdeki kullanıcılar ile mesaj alıp gönderebilme imkânı da sunan platform, eğitim iş birliklerinin de önünü açıyor.

Amaç ‘Katılım Finans’ alanında herkese fayda sağlamak

e-Eğitim Platformu ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği tarafından üretilen ve geliştirilen eğitim içeriklerinin, başta üniversite öğrencileri olmak üzere, katılım finans sektöründe bilgiye ihtiyaç duyan herkese fayda sağlaması amaçlanırken; içeriklerin sürekli güncellenerek geliştirilmesi de planlanıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r