DOLAR 18,8307 0.01%
EURO 20,2016 0%
ALTIN 1.135,210,30
BITCOIN 429477-0,55%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

TATKO VE TIRPORT’tan Dev İş Birliği
382 okunma

TATKO VE TIRPORT’tan Dev İş Birliği

ABONE OL
Kasım 18, 2022 16:01
TATKO VE TIRPORT’tan Dev İş Birliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://www.esnafbulteni.com/wp-content/uploads/.jpg
300x250r

TATKO ve TIRPORT, yollardaki 930 bini aşkın kamyona ulaşarak, kamyoncuları yol yardımından lastik değişimine kadar her türlü ihtiyaçlarında mobil teknolojilerle buluşturacak önemli bir iş birliğine imza attı.

95 yıllık geçmişiyle Türk lastik sektöründeki yolculuğuna büyüyerek devam eden Tatko ile, dünyanın önde gelen lojistik teknolojileri arasında sıralanan Tırport önemli bir iş ortaklığına imza attı. Tırport’un teknolojik deneyimi, Tatko’nun lastik sektöründeki güçlü ağı ve inovasyon gücüyle birleşti. Ortaya çıkacak sinerji ile sektörün dijital dönüşümü hızlanacak, bireysel kamyon sahipleri her türlü lastik ihtiyaçlarına gerçek-zamanlı, konum-tabanlı olarak hızlı ve uygun çözümler bulabilecekler.

TÜRKİYE, AVRUPA’NIN EN BÜYÜK KAMYON PAZARINA SAHİP

Türkiye yollardaki 930 bini aşkın 16 ton ve yukarısı kamyon ile Avrupa’nın en büyük kamyon pazarına sahip. Bu kamyonların yaklaşık 550 bini ticari yük taşımacılığı yapıyor. Ülkemizde yük taşımacılığının %90’ı karayollarıyla yapılıyor. Türkiye’de hafta içi her gün 450 binin üzerinde kamyon yük alıyor. Bu yüklerin %85’i bireysel kamyon sahipleri tarafından taşınıyor. 1,2 milyon SRC belgeli kamyon şoförü ekmeğini kamyon/tır şoförlüğünden kazanıyor. Türkiye’de 470 bine yakın kamyon sahibi olan şoför var. Bunların çoğu şahıs şirketi sahibi. Her ay ortalama 8-10 bin km. yük taşıması yapıyorlar. Ayda 70-120 bin TL arası fatura kesiyorlar. Kontrat lojistiği yapan büyük lojistik firmaları günlük yaptıkları FTL taşımaların %80’ini spottan günlük tedarik ettikleri bireysel kamyonlarla gerçekleştiriyorlar.

TATKO, TIRPORT TEKNOLOJİLERİYLE BERABER YÜZ BİNLERCE BİREYSEL KAMYONCUYA ANINDA ULAŞARAK ÜLKE ÇAPINA YAYILAN HİZMETLERİNİ SUNABİLECEKLER

Yaptıkları iş birliği hakkında açıklamada bulunan Tatko Lastik Genel Müdürü Vedat Özçelik; “Türkiye’nin 100 yıla yaklaşan markası Tatko; otomobil, ticari ve yol dışı lastiklerinden oluşan geniş ürün gamı, Lastikpark, HerLastik, LastikVS, LastikUstam ve Point-S markalı tabelalı satış noktalarıyla Türkiye’nin en büyük bağımsız çok markalı lastik zinciri konumundadır. Her yıl milyonlarca lastik satıyoruz, yüz binlerce araca hizmet veriyoruz ve on binlerce lastiğe kaplama yapıyoruz. Ticari lastikler portföyümüzde bulundurduğumuz global üreticiler olan Goodyear, Hankook, Michelin ve Prometeon’un tüm markaları ve münhasır anlaşmalı Marshal, Goodride ve Tegrys markaları ile sunduğumuz çok markalı hizmet anlayışımız, 600’e varan çalışanımız, 95 yıllık geçmişimizden gelen tecrübemiz ve devreye aldığımız sürdürülebilir dijital altyapılar, yeni yatırımlar ve inovatif çözümlerle Türkiye’de lastik sektörüne ilham vermeye, öncülük yapmaya devam ediyoruz. Bu anlamda lojistik yönetimini dijitale taşıyan, ağı her geçen gün büyüyen Tırport ile iş birliğini çok önemsiyor, Tırport’la birlikte sadece Türkiye değil, Doğu Avrupa’dan Çin’e ve Afrika’ya uzanan aksta iş birliğimizi büyütme arzusu taşıyoruz” dedi.

TATKO VE TIRPORT, BİRLİKTE BÜYÜK BİR GÜÇLE TÜRKİYE’DE YARIM MİLYON BİREYSEL KAMYONCUYA, ORTA LOJİSTİK KORİDORUNDA İSE 1,5 MİLYON GLOBAL KAMYONCUYA ULAŞMAYI VE AKLA GELEN İLK VE EN YAKIN ÇÖZÜM OLMAYI HEDEFLİYOR

Tırport’un artırılmış zekâ ile desteklenen dijital çözümleriyle lojistik sektörünü uçtan uca dijitalleştirdiğini, bireysel kamyonların yüke erişme sorununu çözdüğünü kaydeden Tırport Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Akın Arslan: “Tırport sahip olduğu teknolojilerle yük sahiplerine ve lojistik firmalarına tüm nakliye operasyonlarını cepten uçtan uca yönetme gücü veriyor. Ayrıca kamyon, şoför ve yüke ilişkin tüm bilgilerle irsaliye, fatura gibi ticari dokümanlara Tırport Kurumsal uygulamasından 7/24 erişilebiliyor. Tırport sahip olduğu artırılmış zekâ destekli teknolojilerle, konum tabanlı, gerçek zamanlı teslimat raporları üretebiliyor, yollardaki sürüş ve nakliyecinin taşıma performanslarını analitik kriterlerle takip edebiliyor. Tüm bunları kamyonlara hiçbir cihaz takmadan, sadece yapay zekâ destekli mobil teknolojilerle yapıyor. Türkiye’de her gün 450 bine yakın kamyon yeni yük alıyor, yollardaki kamyonların %90’ı şahıslara ait. Kamyoncunun istediği yer ve zamanda doğru yüke hızla ulaşabilmesi çok önemli. Tırport akıllı eşleştirme teknolojileriyle kamyonların boş dönme sorununu ortadan kaldırıyor, atıl kapasiteleri dolduruyor ve böylece her yıl binlerce ton CO2’nin doğaya boşuna salınımını da önlüyor. Bu iş birliği ile sayıları 470 bini bulan bireysel kamyonlar Tırport’un teknolojileri sayesinde Tatko’nun tüm hizmetlerine 7/24 rekabetçi ve her ihtiyaca uygun alternatif çözümlere erişebilecekler, kampanya ve fırsatlardan anında haberdar olacaklar” açıklamalarında bulundu.

300x250r

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r