DOLAR 32,2348 0.12%
EURO 34,8439 -0.05%
ALTIN 2.413,510,16
BITCOIN 2185326-2,21%
İstanbul
18°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

PEAKUP, UNICORN OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR AŞAMAYI DAHA GEÇTİ
179 okunma

PEAKUP, UNICORN OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR AŞAMAYI DAHA GEÇTİ

ABONE OL
05/07/2023 08:34
PEAKUP, UNICORN OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR AŞAMAYI DAHA GEÇTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin teknoloji ihracatı konusunda önemli oyuncularından biri olan PEAKUP, Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan ve Türk markalarının global yolculuğunu destekleyen TURQUALITY Programı’nın bilişim alanındaki programı olan E-Turquality’e (Bilişimin Yıldızları) kabul edilen
 16 teknoloji şirketinden biri oldu. 

Dünyanın teknoloji devi Microsoft’un Türkiye’deki partner kuruluşundan biri olan PEAKUP, E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) Programı’na kabul edildi. PEAKUP, E-Turquality programına katılarak, unicorn olma yolunda önemli bir aşamayı daha geçmiş oldu. E-Turquality, Türkiye’nin bilişim ve alt sektörlerinin geliştirilmesi, inovasyonun teşvik edilmesi ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilecek bölgesel ve küresel unicornların oluşturulması amacıyla yürütülüyor.

2012 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk Bulut Teknolojileri odaklı bilişim şirketi olan PEAKUP’ın, İstanbul, İngiltere – Londra ve Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai’de ofisleri bulunuyor. Şirket, yaklaşık 100 uzmanla bilişim altyapı hizmetlerinden yazılım geliştirme faaliyetlerine kadar uçtan uca çözüm ve ürünler sunuyor. 

Global marka olma yolunda hızlandı

Türkiye ve İngiltere’den sonra, Dubai’de de ofis açarak globalleşme yolunda önemli bir adım attıklarını belirten PEAKUP CEO’su Ahmet Toprakçı, “Dubai ofisimizle Katar, Suudi Arabistan dahil olmak üzere Orta Doğu ve Afrika bölgesinde etkinliğimizi artıracağız. ABD ve Asya pazarına açılmak da planlarımız arasında bulunuyor. Hem ürünlerimiz hem de hizmetlerimizle global bir marka haline gelmek istiyoruz. Bu vizyonla daha çok teknoloji firmasının, ülkemizin hizmet ihracatına katkıda bulunmasını sağlamak için rol model olmayı amaçlıyoruz. Bilişimin Yıldızları arasında yer almak, global marka olma motivasyonumuzu daha da artıracak” diye konuştu. Toprakçı, E-Turquality programında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

PEAKUP Hakkında

PEAKUP, bilişim altyapı hizmetlerinden yazılım geliştirme faaliyetlerine kadar uçtan uca çözüm ve ürün sunmak üzere %100 yerli sermaye ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir. Faaliyete başladığı ilk günden bu yana 1.000.000’un üzerinde son kullanıcının bulut bilişim teknolojilerine geçişini sağlayan PEAKUP, 1.000’i aşkın müşterisi ile Londra ve Dubai ofisleri ile Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde teknoloji çözümleri üretmektedir. Güçlü ve dinamik ekibi ile oluşturduğu sürdürülebilir inovasyon kültürü ve Ar-Ge çalışmalarıyla yüksek teknoloji ürünleri geliştirerek toplumumuzu geleceğe taşımayı hedefler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r