DOLAR 32,8438 0.21%
EURO 35,2292 0.37%
ALTIN 2.445,92-0,48
BITCOIN 2169437-0,39%
İstanbul
28°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
206 okunma

Özhan Erem; “Fuarlarımızda, Markalar Büyüdü, Binlerce kişi KENDİ İŞİNİN PATRONU oldu”

ABONE OL
17/06/2022 11:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Medyafors Fuarcılık A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Özhan Erem, 27-30 EKİM 2022 tarihleri arasında Yenikapı – Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleşecek 20. Bayi Olur musun Fuarı için sorduğumuz soruları bakın nasıl cevapladı.     

UZUN VADELİ SÜRDÜRÜLEBİLİR FUAR ÇALIŞMALARINA İMZA ATAN MEDYAFORS FUARCILIK’TAN BAHSEDER MİSİNİZ, BÜNYENİZDE HANGİ FUARLARI HAYATA GEÇİRİYORSUNUZ?

Medyafors Fuarcılık 1988 yılında Özhan Erem tarafından kurulan, bünyesinde Nalburiye, Kırtasiye, Oto Yedekparça ve ilaveten 6 sektörde daha, perakendecilere yönelik dergiler çıkartan, yine aynı sektörlerde çok başarılı fuarlar düzenleyen Erem Grubu’nun devamı niteliğinde 1999 yılında kurulmuştur…

Erem Uluslararası Fuarcılık (EUF) ‘un bir İngiliz şirketi tarafından satın alınmasıyla, bu satışa konu olmayan yeni fuarlar düzenlemek üzere Medyafors Fuarcılık kurulmuştur… Hemen akabinde, sektörel dergi yayıncılığı ve sektörel fuarcılığın yıllara dayanan tecrübesi, veri tabanı ve yayıncılık tecrübesini daha geniş kitlelere yansıtmak üzere, Türkiye’nin ilk reel sektör ekonomi televizyonu Expo Channel Özhan Erem tarafından kurulmuştur.

Özhan Erem Medyafors Fuarcılık olarak, Türkiye’de ilk kez Private Label fuarını düzenlemekle kalmamış, sektörün gelişmesi ve büyümesi adına, PLAT derneğinin kurulmasına da öncülük etmiştir.

Private Label fuarının da yine bir İngiliz Fuarcılık şirketi tarafından satın alınmasıyla birlikte Medyafors, sonraki yıllarda artık sadece Franchising sektörüne yönelmiştir. Sektörün tek çatı kuruluşu olan UFRAD Franchising Derneği ile el ele vererek, Bayim Olur musun fuarını başlatmış, taraflı tarafsız herkesin gıptayla izlediği bir fuar olmasını sağlamıştır.

YATIRIMCILARI VE FİRMA YETKİLİLERİNİ BİR ARAYA GETİREREK FRANCHİSİNG SEKTÖRÜNE NE YÖNDE KATKIDA BULUNUYORSUNUZ?

Geçen yıl 19. kez kapılarını açan Bayim Olur musun – Franchising ve Markalı Bayilik Fuarları, katılımcı markaların franchise satışlarına doğrudan etki ederken, yatırımcı adaylarının karar süreçlerini de hızlandırıyor. Fuar, yatırımcı adaylarının kendi işini kurma hayallerini, sunduğu kategorik seçeneklerle şekillendirirken; gelenekselleşen UFRAD seminerleri, markaların aktiviteleri, showlar ve yine markaların yeni ürün lansmanları ile de fark yaratıyor. Fuar boyunca, katılımcı her bir marka, stantlarını ziyaret eden yatırımcı adaylarıyla yaptıkları “verimli franchise görüşmelerinin” kimini fuar esnasında, kimini de fuar sonrasında sonuçlandırmak üzere adeta birbiriyle yarışıyor.

Yabancı yatırımcıların Türk markalarına ilgisi; master franchise ve firma satın almaları şeklinde oluyor. Fuar bu açıdan da yurt dışına açılmak isteyen Türk markaları için önemli bir fırsat yaratıyor.

FUARCILIK SEKTÖRÜNDEKİ ÇALIŞMALARINIZLA, ÜLKE EKONOMİSİNE SAĞLADIĞINIZ KATMA DEĞERDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Markalar Büyüdü, Binlerce kişi KENDİ İŞİNİN PATRONU oldu…

Bayim Olur musun Franchising Fuarları, ilk günden beri, düzenlenen 19 yıl boyunca, katılımcı markaların franchise satışlarına ve büyümelerine doğrudan katkı sağlarken, metrekare, katılımcı ve ziyaretçi sayılarıyla dünya franchise fuarları arasındaki zirve yarışında önemli başarılara imza attı. “Be My Franchise” sadece Türkiye’de değil uluslararası franchise kamuoyunda tanınan, takip ve takdir edilen bir fuar markasıdır.

SON OLARAK EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR?

Bir fuarcı ve yayıncı olarak, franchise sektörüne doğru hizmeti verebilmek, yerli markalarımızın özellikle yurt dışına açılarak büyümesine ölçülebilir katkılar sağlayabilmek için yeni projelerimiz büyük bir özenle devam etmektedir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r