DOLAR 32,5271 0.03%
EURO 35,1117 0.23%
ALTIN 2.441,130,37
BITCOIN 2115778-0,38%
İstanbul
29°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

kurbanumraniye
ÖĞRENMENİN VE BÜYÜMENİN YENİ YOLU: ACCESSLAND. LIVE
1236 okunma

ÖĞRENMENİN VE BÜYÜMENİN YENİ YOLU: ACCESSLAND. LIVE

ABONE OL
05/01/2023 10:52
ÖĞRENMENİN VE BÜYÜMENİN YENİ YOLU: ACCESSLAND. LIVE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Hiç kimseye bir şey öğretemezsiniz; yapacağınız tek şey, içlerindeki öğrenme isteğini keşfetmelerine yardım etmektir.’ / Galileo

Bilgiye ulaşmak bir zamanlar zordu ve belirli bir kesim için bu söz konusu olabiliyordu. Ayrıcalıklı bir durumdu yani. Şimdilerde bilgiye ulaşmak çok kolay fakat bilgiyi almak, öğrenmek, işlemek, onunla bir değer meydana getirmek hala ayrıcalıklı bir durum.

Reşat Nuri’nin şu sözü gerçekten de bu işin ne kadar kıymetli olduğunu gözler önüne seriyor; ‘İnsanın kendini okumaya alıştırması, parmaklarını piyano çalmaya alıştırmasından kolay bir şey değildir.’

Okumak ve öğrenmek. Donanım kazanmanın iki önemli bileşeni. Gelişen teknolojiyle birlikte bu bileşenler farklı kisvelere büründü. Görsellik ve ses daha ön plana çıkmaya başladı.

Websiteler, uygulamalar, pazaryerleri vesaire… Her geçen gün bu alanda yeni bir oluşumla karşılaşmak mümkün. Ancak altyapısı sağlam ve geleceğe ışık tutacak kıvamda olan girişimler her zaman karşımıza çıkmıyor.

İşte Accessland.live, hassasiyetle kurgulanmış altyapısı, geleceği tasarlayan vizyonuyla geçtiğimiz yıl teşekkül eden ve bizlere bir şeylerin hala değişebileceği ve kelebek etkisi yaratabileceği umudunu taşıtan bir marka.

Markayı önce Türkiye’nin ve çok kısa zamanda da Dünya’nın kullanımına sunarak yeni ufuklar ve yeni kazanç kapıları oluşmasını sağlayan kişi, uzun yıllar uluslararası markalarda üst düzey yöneticilik yapmış Nihal Temur Ocak. Geleneksel hızlı tüketimden dijital hızlı tüketime uzanan bir yolculuğun verimi Accessland; tabiri yerindeyse. Markasını ‘Dijital İçerik Pazaryeri’ olarak tanımlayan Nihal Temur Ocak, içerik üretimi ve pazaryeri kavramlarını bir araya getirerek yepyeni bir model ortaya koyuyor.

Dünya sessiz bir devrim yaşadı. Yaşam biçimleri, iş yapış şekilleri, sosyal ilişkiler, varlıklar, her şey yeniden tanımlandı ve tanımlanmaya devam ediyor. Bu doğrultuda yapılan her şeyin dijital ortamda da olması gibi bir zorunluluk ortaya çıktı.

Buna işin temel kuralı da diyebiliriz. Yenidünya kendini dijitalde gösteriyor, buluyor, yaşıyor. Eğer bu Dünya’da kendinize yer bulmak istiyorsanız, dijitalleşmekten başka şansınız yok. Tabi bunun için oyunun tüm bileşenlerini bizzat kendiniz kurgulayamazsınız.

İşte tam burada Accessland devreye giriyor.

İşini dijitale taşımak isteyen birey, kurum ve şirketler ile yeni bir iş yeni bir kariyer yoluna girmek isteyenlere hizmet veren bir platform olarak kendini konumlandırıyor.

Ortaya koyduğu gelir modeli ile birlikte canlı ve kayıtlı yayınlarla işini dijitalde milyonlarca kişiye ulaştırmak isteyenlere yardımcı olmayı hedefliyor. Platformun hem bireysel hem de kurumsal kanala hizmet eden farklı özellikleri var.

Nihal Temur Ocak – Eşref Küçükateş – Prof. Dr. Murat Kasımoğlu

Detayları Sayın Nihal Temur OCAK’ın kendisinden öğreniyoruz.

Önceliğimiz, dijitalleşmeye altyapı sağlamak!

Dünya dijitalleşirken işini dijitale taşımak isteyen birey ve şirketlere kolay bir yol sunmak ve bilgi, deneyim ve yeteneklerini kullanarak parlak bir kariyere başlamak isteyen kişilerin dijital dünyaya adım atmasını sağlamak amacıyla yola çıktık.

Accessland’ın, sürekli ve belli bir frekansta deneyim yaşatmanın ötesinde, kişiselleştirilmiş özgün ve özgür servis sağlanacak bir platform olmasını hedefledik.

İzlenme sayısına bağlı kalmadan içeriklerin değerinin farkında olan sadık katılımcıların kullanacağı bir platform olmasına özen gösterdik.

Çünkü küçük ama sadık, içeriğinize değer veren ve bunun karşılığını vermeye hazır kişilerle çok daha iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Accessland işte bu dinamikleri kullanarak kitle ve teknoloji gücü ile ilgisini, bilgisini ve tutkusunu kazanca dönüştürmek isteyen herkese bir kapı açıyor.

Böyle bir platform oluştururken de içerik üreticilerine kaliteli içerik üretmeleri için gerekli araçları sağlamayı, içerik tüketicileri içinse yaratılan bu içeriklere kolayca, istedikleri yerden ve istedikleri zaman ulaşabilmelerini hayal ettik.

Daha yolculuğumuzun başında olsak da şimdiden bunu başardığımızı rahatlıkla söyleyebilirim.

Siz sadece içeriklerinize odaklanın; güçlü altyapı ve kazandıran gelir modeli ile Accessland, canlı ve kayıtlı yayınlarla işinizi dijitalde binlerce kullanıcıya ulaştırsın.’

YENİLİKÇİ SÖYLEM: DİJİTAL İÇERİK PAZARYERİ!

Bilgi, çağımızın en kıymetli unsuru ve herkes kolaylıkla erişebilmeli. Çoğu bilgi, hala insanların kafasında ve tam olarak paylaşılmıyor. Bilgi ve beceriye sahip kişilerin, erişebildikleri kitleler de hala sınırlı. Kişisel ve profesyonel gelişim için bilgi ve beceri alışverişi dijital üzerinden daha da kolaylaştırılsa, bilgiye sahip olanla bilgiye ulaşmak isteyen bir platform üzerine buluşsa, bilgiye sahip olan sürdürülebilir bir kazanç yaratıp kitlesini artırırken, kendini geliştirmek isteyen de sorularına tek bir platformdan yanıt alabilse diye düşündük ve böylece dijital içerik pazaryeri oluştu.

Dijital içerik pazaryerini, ihtiyaç duyulan her türlü eğitime, hizmete, etkinliğe, konferansa internet üzerinden ulaşılabildiğiniz dijital bir dünya olarak düşünebiliriz.

Nihal Temur Ocak; ‘Mesafeleri ve kapasite sınırlarını ortadan kaldıran, maliyetleri düşüren, tüm şehri, ülkeyi hatta dünyayı tek bir noktada toplayan bir platform Accessland.’

Dünya genelinde yaklaşık 1,1 milyar serbest meslek çalışanı bulunuyor. Dünya nüfusunun yaklaşık %35’i serbest meslek yapmakta ve bu kitlenin %75’i şu anki düzenlerinden asla vazgeçmek istemediklerini belirtiyor. Bu durum net bir şekilde gösteriyor ki artık bireyler kurumlardan bağımsız bir şekilde özgürce kendi işlerini yapmak istiyorlar. İşte tam bu noktada dijital içerik pazaryeri yani Accessland.live devreye giriyor. Her alandan şirket veya bireyin sistematik bir şekilde hizmetlerinizi oluşturup hem kendi kitlelerine hem de pazaryerindeki yüzbinlerce kullanıcıya ulaşarak dijital dünyada hızla büyütebileceğiniz bir yer burası.

TÜM DÜNYA’NIN TEK BİR ŞEHRE SIKIŞTIRILMIŞ HALİ: İNTERNET!

Herkes aynı mahallede birbiri ile rekabet içerisinde. Bir şeyleri doğru, farklı ve avantajlı yapmayanlar hızla yok oluyor. Bu sebeple sağlam bir bilgi birikiminiz, tecrübeniz ve ekibiniz yoksa gerçekten zor bir süreç. Zaten istatistiksel olarak da her 10 girişimden 1 tanesinin hayatta kalıyor olması bunun en büyük göstergesi. Bunun yanında bir şeyleri doğru yaptığınızda ise tüm dünya ayaklarınız altında. Milyonlarca kullanıcı sizin ürününüzü kullanmak veya satın almak için sırada bekliyor. İnternet girişimcisi olmayı zorlu başlayan, sürekli gelişme ve yenilenme isteyen ama zorlukları aştıktan sonra büyük bir tatmin ve başarı hazzı veren bir süreç olarak tanımlamayabilirim.

Bu noktada şunu da belirtmekte fayda var ki bu sistem içerisinde herkesten girişimci olmasını bekleyemezsiniz.

Lakin yenidünyanın yarattığı düzen, sahip olduğunuz becerileri ortaya çıkarmak ve dünyanın dört bir tarafından takip edilebilmeniz için bir sürü kolaylık sunuyor. Yeteneği göstermek için bir tek sosyal medya hesabının olması hatta tek bir paylaşım bile kitlelerin dikkatini çekmeye yetebiliyor.

Burada önemli olan, farkınız ve sağladığınız fayda. Yaptığınız iş, bugünün hızlı temposunda insanlara sadece nefes aldırıyor ya da keyif veriyor olabilir. Önemli olan bu tutkuyu ortaya çıkarabilmek ve sizi gönülden takip eden, beğenen özel topluluğunuzu yaratabilmektir.

Bir girişimi hayata geçirmek, yatırım, sağlam bir ekip, güçlü bir psikoloji ve bunun gibi birçok elementi gerektiren bir durum. Ürünü hayata geçirmeden önceki süreç birçok girişimci için acılı bir süreç olabiliyor; yazılım ekibiyle yaşanan sorunlar, maddi sıkıntılar, ekip içi çatışmalar gibi… Biz de Accessland.live’ı tam olarak bunun gibi durumlar için hayata geçirdik.

Bilgi, deneyim ve yeteneğine güvenen herkes cebinden 1 lira bile çıkmadan milyonlarca liralık bir altyapıyı kullanmaya başlayabiliyorlar.

KOBİ VE OSB İŞBİRLİKLERİ İÇİN TASVİR AJANS’LA PROTOKOL İMZALANDI

İş dünyasının en etkili yayınlarından Esnaf Bülteni’ni hazırlayan Tasvir Ajans, Accessland’ın business tarafını harekete geçirmek ve hinterlandındaki kitlelerin bu platformdan istifade etmelerini sağlamak amacıyla markayla ortak bir anlaşma imzaladı. Accessland Kurucusu Nihal Temur Ocak ve Esnaf Bülteni Genel Yayın Yönetmeni ve Tasvir Ajans Başkanı Eşref Küçükateş’in bir araya gelerek imzaladığı anlaşma çerçevesinde, iş dünyasının Accessland’dan azami derecede faydalanabileceği ortak projeler geliştirilerek Tasvir Ajans yürütücülüğünde çeşitli aksiyonlar alınacak.

Markanın İstanbul Ticaret Üniversitesi ile olan işbirliği sayesinde kısa zamanda gelişim kat etmesi ve markanın hak ettiği ilgiyi fazlasıyla göreceğini beklediklerini belirten Küçükateş, çok yakında heyecan verici gelişmeleri hep birlikte yaşayacağız dedi.

İmzada, Üniversite’nin İşletme Bölümü hocalarından Prof. Dr. Murat Kasımoğlu da hazır bulundu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kasımoğlu ise şunları söyledi: “Prof. Dr. Murat Kasımoğlu’na göre ‘Accessland.live’, yeni nesil öğrenme ve medya platformlarının Türkiye’deki en önemli ortamlarından biri ve dijital doğumlu bir şirket. Accessland’ın henüz yeni bir EdTech olmasına rağmen binlerce kullanıcı ve içerik geliştiricisi açısından geleceğe yön verecek bir iş modeline sahip olduğunu belirten Kasımoğlu, markanın, kurumsal felsefesi, iş modeli ve yaklaşımı ile eğitim ve dijital medya sektörünün faaliyetlerini yeniden tasarımlayacak kadar iddialı olduğunu dile getiriyor.

‘Yeni duyurulan bir işlemle 2U firması, marka dahil tüm edX varlıklarını, yaklaşık 3.500 dijital kursu ve 50 milyon öğrenciye sahip web sitesini satın alma kararı aldı.’ Bu gelişmeler, dünya ekonomisinin yaklaşık %5’ni oluşturan eğitim sektöründe büyük bir değişimin her alanda başladığını ve hızlanarak devam edeceğini göstermektedir. Bütün eğitim kurumları için büyük bir mesaj olan bu gelişme; okul, öğretmen, profesyonel gelişme ve öğrenme kavramlarının yeniden tanımlanmasını gerekli kılıyor.

Dijital ekonominin yeni dinamikleri ile eğitim, öğrenme, öğretmen ve okulların iş süreçlerine yönelik değer zincirinin yeniden ele alınmasına ihtiyaç var…

Kurucusu Nihal Temur Ocak.  Küresel dinamikler ile güçlü bir girişim felsefesi olan Accesslan.live, Türkiye’nin geleceğe hazırlanmasına yönelik olarak çok önemli bir girişim. Ülkemizin bütüncül bir şekilde dijital dönüşümüne katkı sağlayan ve küresel ekonomi ile rekabet gücünü geliştiren bu tür yeni nesil girişimler ve yatırımlar Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılına önemli değer katacaktır. Accessland.live gibi değerli şirketlerin bütün eğitim kurumlarımız ve şirketlerimizin gelişimine  katkı sağlayacak. Kurumlarımızın dijital mantıkta hizmet ağının gelişmesine yönelik çok yönlü işbirliklerimizin gelişmesi için zaman kaybetmeden ortak hareket etmeliyiz…”

NİHAL TEMUR OCAK KİMDİR;

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdi ve devamında Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde ihtisasını tamamladı.

1989 yılında dâhil olduğu Unilever ekibi ile birlikte İngiltere, Singapur, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri gibi çeşitli ülkelerde yaşamını ve kariyerini önemli bir bölümünü geçirdi. Buralarda bulunduğu görevlerde kişisel gelişimine ve mesleki hayatına birçok tecrübeyi bünyesine kattı.

Kariyerinde ilerlerken 2006 yılında Dubai’ de Unilever Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kişisel

Bakım Ürünleri Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında ise Singapur’a Asya-Pasifik, Afrika, Ortadoğu Türkiye ve Rusya Tedarik Zinciri Başkan Yardımcı olarak çalışmalarına devam etti.

Daha sonra farklı ülkelerde Tedarik Zinciri Bölge Başkanlığı da yapan Nihal Temur, 80’i aşan ülkede liderlik yaparak, farklı kültürlerde başarılı projelere imza attı.

Unilever’deki son görevinde nametrub bölgesi (Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya, Turki Cumhuriyetler, İran, İsrail dahil 35 ülke) Tedarik zinciri Başkanı görevi süresince bölgede yeni fabrika, dijital transformasyon, lojistik optimizasyonları gibi farklı projelere imza attı.

Tüm kariyeri boyunca onlarca farklı milletten liderler yetiştirdi. Eylül 2019’da ise Unilever’den ayrıldı.

Görsel-işitsel alana ve dijital teknolojilere özel ilgisi nedeniyle Aralık 2019’da Poseidon

Vision’ı kurdu. Poseidon Vision, Türkiye’de yaratılacak içeriklerin dünya ile buluşmasını sağlamak ve profesyonel deneyimleri ile endüstriye fark yaratan bir bakış açısı getirmek amacıyla kaliteli içeriklerle ve yeni platformlar üretmeyi hedeflemektedir.

Aldığı ödüllerden bazıları: “Global Tedarik Zinciri Ödülleri – 2012, 2013, 2016”

En etkili Tedarik Zinciri Profesyoneli LODER (Logistics Association)-Tedarik Zincirinin

Dijital transformasyonu Fark Yaratan Kadınlar – 2018 MediaCat – Sınırları Aşan lider

Nihal Temur evlidir ve özel ilgi alanları seyahat, kitaplar, sanat, Dijital gelecek, Nörobilim ve Yeni Liderler yetiştirmektir.

Singularity Universitesi üyesidir, SF.USA

TurkishWIN Executive Circle Üyesidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r