DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21622580,27%
İstanbul
26°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
NALAS’IN 2023 Başkanı MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan
2244 okunma

NALAS’IN 2023 Başkanı MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan

ABONE OL
18/03/2023 22:09
NALAS’IN 2023 Başkanı MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Marmara Belediyeler Birliği (MBB), üyesi olduğu NALAS (Güneydoğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı) başkanlığını 2023-2024 dönemi için devraldı. NALAS Başkanlığını MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan üstlendi.

NALAS’ın 2023-2024 yılı başkanlığı 15 Mart 2023, Çarşamba günü İstanbul’da düzenlenen Genel Kurul Toplantısı’nda devir teslim töreni ile MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’a geçti.

M. Ergün Turan: “Sayın Belediye Başkanları, Genel Kurul toplantı gündeminin müzakeresine geçmeden önce, bu yıl NALAS’ta yapacağımız çalışmalarla ilgili vizyonumu sizlerle paylaşmak isterim.

NALAS’IN 2023 Başkanı MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan
NALAS’IN 2023 Başkanı MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan

Ağın gücünün üyelerinden, yani siz yerel yönetim birlikleri ve üyeleriniz olan yerel yönetim yetkililerinden geldiğine olan inancımla NALAS Başkanlığı görevini devralıyorum. Bölgemizdeki her şehir ve belediye NALAS’ın bilgi, deneyim ve uzmanlığından yararlanabilir. Başkanlığım sırasında, tüm Güneydoğu Avrupa’yı kapsayacak şekilde NALAS’ın kapsamını genişletmek için çalışacağım.

2023’e, bugün resmiyete dökeceğimiz, 2023-2027 yıllarını kapsayan yeni bir stratejiyle başlıyoruz. NALAS’ın misyon ve hedeflerine ulaşmak için her zamankinden daha güçlü ve kararlı olduğuna inanıyorum. Bu yeni strateji bağlamında NALAS esas odağı olan Balkanlar’daki yerel yönetim birliklerini güçlendirme hedefiyle çalışmaya devam edecek. Aynı zamanda bu odadaki herkes için büyük önem teşkil eden sürdürülebilir kalkınma, kamusal hizmetlerin dijitalleşmesi, kentlerin dayanıklılığı ve sosyal kapsayıcılık konularına da odaklanmayı sürdürecek. Önümüzde çok iş var, fakat birlikte çalışıp güçlerimizi birleştirdiğimizde ne kadar başarılı olduğumuzu biliyorum.”

MBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise konuşmasında şunları söyledi: “Marmara Belediyeler Birliği Başkanı olarak, yeni dönemde NALAS Başkanlığı görevini üstlenen Sn. Ergün Turan’ın yanında olduğumu bildirmek isterim. Ergün Bey MBB’nin Meclis Başkan Vekilliği dışında geçmişte İBB’de Grup Başkanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı gibi görevlerde de bulunmuş etkili bir lider. Bu güzel organizasyona katkıda bulunan herkesin emeğini kıymetli buluyor, böyle bir ağın başarıyla günümüze ulaşmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bugün Başkanlık bayrağını devreden Sn. Goran Cvetanovic’e de başarılı başkanlık dönemi için bilhassa teşekkür ediyorum. Ergün Bey’in de bu görevde bayrağı daha da yukarı taşıyıp başarılı ve etkili işler yapacağına inancım tamdır. Bizim de desteğimiz hep kendisiyle olacak.”

NALAS’ın Birinci Başkan Vekili Bar Belediye Başkanı ve Karadağ Belediyeler Birliğini temsilen Dusan Raicevic olurken ikinci Başkan Vekili Rijeka Belediye Başkanı ve Hırvatistan Şehirler Birliğini temsilen Marko Filipovic Raicevic oldu. NALAS’ın üçüncü Başkan Vekili, Romanya Belediyeler Birliğini temsilen Vulcana Bay Belediye Başkanı Sayın Emil Draghici oldu.

NALAS’ın 2023 Başkanı MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan
NALAS’ın 2023 Başkanı MBB Başkan Vekili ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan

NALAS Hakkında:

Güney Doğu Avrupa’daki yerel yönetim birliklerinden oluşan bir ağdır. Merkezi, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan ağ, Güney Doğu Avrupa’da 80 milyondan fazla vatandaşı tarafından doğrudan seçilen yaklaşık 9000 yerel yönetimi temsil eden 13 yerel yönetim birliğini bir araya getirmektedir. MBB, 2008 yılından beri NALAS üyesidir.
NALAS Başkanlığı ise, dönüşümlü başkanlık rotasyon sistemine göre üye yerel yönetim birlikleri tarafından üstlenilmektedir. 2022-2023 dönemi NALAS Başkanlığını, Leskovac Belediye Başkanı & Sırbistan Şehirler ve Belediyeler Birliği Başkanı (SCTM) Goran Cvetanović yapmaktaydı. (www.nalas.eu)    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r