DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21787210,50%
İstanbul
28°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
MEYVE SUYU SEKTÖRÜ İHRACATTA EN BÜYÜK 5 FABRİKASI ARASINA GİRİYOR!
517 okunma

MEYVE SUYU SEKTÖRÜ İHRACATTA EN BÜYÜK 5 FABRİKASI ARASINA GİRİYOR!

ABONE OL
22/12/2022 12:11
MEYVE SUYU SEKTÖRÜ İHRACATTA EN BÜYÜK 5 FABRİKASI ARASINA GİRİYOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlıklı yaşam formülü doğrultusunda popüler bir seçenek olarak ön plana çıkan yüzde yüz meyveden üretilen meyve suları kısa sürede tüketiciler tarafından kabul görmesiyle de tüketici potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu kanıtlıyor. Bu nedenle dünyada birçok örneği bulunan yüzde yüz meyve suları Türkiye’de de git gide üretici ve tüketici sayılarını artırıyor. Türkiye’nin topraklarının tarıma elverişli olmasının yerli ve milli üretim için büyük avantaj sağladığını vurgulayan Oğuz Holding CEO’su Enes Örer, meyve suyu pazarının gün geçtikçe büyüdüğüne dikkat çekiyor…

MEYVE SULARI MEYVEYE EN YAKIN İÇECEK

Meyve suyu sektörünün ülkemize ve insanlarımıza faydalarına değinen Oğuz Holding CEO’su Enes Örer, “Sektörümüz tarımsal üretimin sürdürülebilir olmasını sağlıyor. Meyve, meyve suyuna dönüştürülürken aynı zamanda katma değer sağlanıyor. Meyve suları, meyveye en yakın içecek. Sağlıklı içecekler öne çıktığı sürece meyve suları da ön plana çıkacaktır. Sağlıklı bir hayat için meyve ve sebzenin beslenmenin en önemli parçası olduğunu kimse reddetmiyor. Önemli olan meyve ve meyve suyunu hangi miktarlarda beslenmemize dahil ettiğimiz. Biz bunu doğru anlatabildiğimiz zaman meyve suyu tüketiminin daha da  artacağına inanıyoruz. Marka olarak, şu an 5 fabrikası bulunan en büyük içecek üreticilerinden birisi konumundayız. Oğuz Gıda meyve suyunun yanı sıra, gazoz, soğuk çay, limonata ve enerji içeceği gibi içecekleriyle önemli ürün gruplarında da öne çıkıyor.” dedi.

YENİ YILDA 2 KATI BÜYÜME HEDEFLENİYOR

Modernizasyonla birlikte ciddi büyüme hedeflediklerini belirten Oğuz Holding CEO’su Enes Örer yatırımın birçok yönü olduğunun altını çizdi. Örer: “Türkiye’de yetişen meyveleri işleyebilen, meyve suyunu, meyve konsantresini, meyve püresini üretebilen ve ambalajlayan entegre bir tesis olma özelliği taşıyoruz. Üretim ve ihracat kapasitelerimizi bizler de sürekli yükseltiyoruz. Önümüzdeki yıl ihracat rakamlarımızda 2 katı bir büyüme hedefliyoruz.Tüm üretim hatlarımız, yüzde yüz yerli ve milli üretim yapmasının yanı sıra son teknoloji ile donatılmış durumda. Bu anlamda tüm hatlarda saatte 100 tonluk üretim yapmaktayız.” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r