DOLAR 32,5487 0.03%
EURO 35,1185 0.24%
ALTIN 2.440,670,35
BITCOIN 2120065-0,43%
İstanbul
29°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

kurbanumraniye
LİSELİ GENÇLERİN PROJELERİ TOBB PROJEKTÖR İLE HAYATA GEÇİYOR
234 okunma

LİSELİ GENÇLERİN PROJELERİ TOBB PROJEKTÖR İLE HAYATA GEÇİYOR

ABONE OL
17/06/2023 20:29
LİSELİ GENÇLERİN PROJELERİ TOBB PROJEKTÖR İLE HAYATA GEÇİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Projeni Hazırla, Takımını Kur, TOBB PROJEKTÖR ile Hayata Geçirelim” sloganıyla  girişimcilik ekosistemine lise öğrencilerini de kazandırmayı amaçlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Genç Girişimciler Kurulu; İstanbul Valiliği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle bu yıl ‘TOBB Projektör’ projesinin ikincisini hayata geçirdi. Girişimcilik kültürünün liselerde gelişmesini amaçlayan proje; gençlere projelerini veya iş fikirlerini hayata geçirme imkanı sunuyor. 

TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu tarafından girişimci gençlere destek olmayı amaçlayan ve bu yıl ikincisi düzenlenen TOBB PROJEKTÖR projesi kapsamında, İstanbul’da eğitim veren resmi ve özel tüm liselere ulaşıldı. 

Okullar tarafından yoğun talep gören projeye, 10 farklı odak alana yönelik yapılan 613 başvuru, 45 kişiden oluşan proje değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilerek ilk 50 proje belirlendi. Finale kalan 50 projede yer alan yaklaşık 200 öğrenci ve öğretmene İstanbul Sanayi Odası’nda  ‘Girişimcilik Eğitimi ve Deneyim Paylaşımı’ adıyla eğitimler verildi.

Finalist takımlar almış oldukları eğitimler çerçevesinde; girişimcilik faktörlerini mevcut projelerine uygulayacak ve projelerini son haline getirecekler. TOBB, yapılacak değerlendirme sonucunda seçilen ilk 10 projenin öğretmen ve öğrencilerini; akademisyenler, yatırımcılar, iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile buluşturup fikirlerin ürün ve hizmete dönüşüp ticarileşmesine katkıda bulunacak.

HASAN BÜNÜL: ‘ÜLKEMİZİ GURURLANDIRACAK ŞİRKETLER KURULACAK’

Gençlerin kendilerini her zaman yanlarında hissedeceklerini belirten TOBB İstanbul Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Hasan Bünül proje hakkında ‘Bu proje ile ülkemizde yeni girişimcilerin oluşması, toplumda farkındalık yaratacak projelerin ticarileşmesi ve uluslararası alanda ülkemizi gururlandıracak şirketler kurulması sağlanacak’ dedi.

LEVENT YAZICI: ‘ÜRETEN BİR NESİL İÇİN KATKI SAĞLIYORUZ’

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise ‘TOBB Projektör Projesi ile girişimcilik kültürünü öğrencilerimize kazandırarak, düşünen, araştıran, analiz eden ve üreten bir nesil oluşmasına katkıda bulunmak öncelikli hedefimiz’ dedi.

Proje ödülleri, 13 Haziran’da Atlas 1948 Sineması’nda düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r