DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22205120,24%
İstanbul
18°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“KOBİLERDE CHECK UP UYGULAMASI VE DOĞRU TİCARİ MÜDAHALE YAPMAK!”
674 okunma

“KOBİLERDE CHECK UP UYGULAMASI VE DOĞRU TİCARİ MÜDAHALE YAPMAK!”

ABONE OL
28/02/2023 16:44
“KOBİLERDE CHECK UP UYGULAMASI VE DOĞRU TİCARİ MÜDAHALE YAPMAK!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

UTEP ticaret toplantısında karar verilen ve UTEP Eğitim Komisyonu tarafından organize edilen, İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat KASIMOĞLU Bey’in sunumuyla “Kobilerde Check Up Uygulaması ve Doğru Ticari Müdahale Yapmak!” başlıklı söyleşi programı hedeflenen 100 UTEP Üyesi Firmanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Murat Kasımoğlu sözlerine; “Ben sizin üniversitenizden geliyorum, bugün beni davet ettiniz ben sizin misafirinizim. Ama sizi de üniversitenize bekliyorum İstanbul Ticaret Üniversitesi sizin bu üniversite sizin İstanbul Ticaret Odasına yaptığınız ödemelerle kuruldu. Dolayısıyla bu üniversiteyi siz kurdunuz sizden alına güçle kuruldu ve üniversitenize hem sahip çıkmanız hem de şirketinizi geliştirerek işlerinizi büyütmek için istifade etmeniz gerekir” dedi.

Kasımoğlu daha sonra şirketi arabanız, yazlığınız, arsanız, tarlanız, eviniz kadar seviyor musunuz diye sorarak. Kazandıklarımızı ölü yatırımlara harcayarak şirketimiz ihmal ettiğimizi ve şirketimize yatırım yapmadığımızı çarpıcı örneklerle anlattı. Bize arabalar gayrimenkuller satın alan konforlu ve lüks bir hayat yaşatan şirketimizden elde ettiğimiz gelirin çok azını ölmeyecek miktarda şirketimize ayırıyoruz. Eğer bu oran şirketi yaşatacak düzeyin altına düştüğü anda da satın aldığımız tüm araba ve gayrimenkulleri şirketimiz kurtarmak için satmaya başlıyoruz.

Şirketinizin son 10 yıllık serüvenin deki gelir gider, kar, insan kaynağı, büyüme oranlarını biliyor musunuz? Diye sordu.

Amerika’nın en büyük şirketlerinden GE’nin kurulduğu günden 2020 yılına kadar 3 yöneticisinin dönemindeki tüm bilanço ve bütçe hareketlerini inceleyerek şirketlerimizi yönetirken nelere dikkat edilmesi konusunda çok ciddi uyarılarda bulundu.      

Murat Kasımoğlu, işletme analizi, doğru pazarlama teknikleri, global markaların satış stratejileri ve sağlıklı bir işletme nasıl olmalı? Konularına da değindi.

Prof. Dr. Murat Kasımoğlu UTEP üyelerinin dikkatle ve ilgiyle izlediği çok çarpıcı ve öğretirken düşündüren mesajların yer aldığı 2 saatten fazla süren sunumunda enerji hiç düşmeden soru ve cevap bölümüne geçildi.

KOBİLERDE CHECK UP UYGULAMASI VE DOĞRU TİCARİ MÜDAHALE YAPMAK
KOBİLERDE CHECK UP UYGULAMASI VE DOĞRU TİCARİ MÜDAHALE YAPMAK

Program karşılıklı, soru-cevap ve sohbet şeklinde devam etti. UTEP Genel Başkanı Sami Bektaş Bey’ in Prof. Dr. Murat Kasımoğlu Bey’ e plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

UTEP Eğitim Komisyonu tarafından işletmelerin gelişmesine yönelik bu tür programlar devam edecek. Bu semineri kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler UTEP YouTube kanalından seyredebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r