DOLAR 32,8387 0.2%
EURO 35,2450 0.42%
ALTIN 2.445,38-0,50
BITCOIN 22000450,98%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

kurbanumraniye
178 okunma

Kastamonu Entegreye 2 yeni ödül

ABONE OL
08/06/2022 04:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Firmayı temsilen Kastamonu ve Samsun fabrikalarından konferansa katılan ekipler, Kalite Çemberi Ödülü’nü almaya hak kazandı. Kastamonu Entegre bu ödüllerle birlikte KalDer’e katılım gösterdiği üç yılda toplam aldığı “Kalite Çemberi” ödül sayısını altıya çıkardı.

Sektöründe dünyanın en büyük üreticileri arasında yer alan ve 6 ülkede faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, üretimin tüm aşamalarında kalite sisteminin etkin şekilde uygulanmasına yönelik çalışmaları desteklemeye devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışı fabrika çalışanlarından oluşan gönüllü ekiplerin ürün kalitesini ve verimliliği artırmaya yönelik projeleri her yıl KEAS Global Kalite Zirvesi’nde değerlendirmeye alınıyor. Ödüle değer bulunan projeler ayrıca, Türkiye Kalite Derneği (KalDer)’in Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı’nda ve ilgili platformlarda şirketi temsil ediyor.

Üç Kalite Çemberi ödülünden ikisi Kastamonu Entegre’ye

Kastamonu Entegrenin 5. Global Kalite Zirvesi’nde ilk üçe giren Kastamonu MDF Fabrikası “Brain Stars”, Samsun Yonga Levha Fabrikası “Tam Otomatik” ve Tarsus Yonga Levha Fabrikası “Zamana Karşı” ekipleri geliştirdikleri projelerle, KalDer Ankara Şubesi 24. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı’na başvurdu. Değerlendirmelerin ardından üç ekip de saha ziyaretine hak kazanırken; “Brain Stars” pres makinesindeki soğutucu yıldız kolu kırılması sonucu oluşan duruş sürelerini azaltan çalışması, “Tam Otomatik” ise bileme ünitesi ring yıkama süresini kısaltan çalışması ile Kalite Çemberi Ödülü’ne layık görüldü. Böylece etkinlikte dağıtılan üç Kalite Çemberinden ikisi Kastamonu Entegrenin oldu. Yeni ödüllerle birlikte şirketin yarışmaya katıldığı üç yılda toplam “Kalite Çemberi” ödül sayısı altıya yükseldi.

“Kalite Çemberileri’ne katılım bizim için bir gelenek”

KalDer Kalite Çemberi ödülüne değer görülen ekipleri kutlayarak başarılarının devamını dileyen Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Türkiye Kalite Derneği Kalite Çemberleri Paylaşım Konferans’ında daha önce dört farklı ekiple aldığımız ödüllere yenilerini eklediğimiz için mutluyuz. Kalite Çemberleri ödülleri bizim için bir gelenek haline geldi. Her yıl farklı ekiplerle bu etkinliğin bir parçası olmanın gururunu yaşıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı fabrikalarımızda geliştirilen bu projeler çalışan motivasyonuna önemli katkıda bulunurken, üretimde kalite ve verimliği bir üst noktaya taşımanın yollarını da keşfetmemizi sağlıyor. Yeni fikirlerin filizlenmesine ortam sağlayan tesis yöneticilerimizi ve projeleriyle bize yeni ufuklar açan tüm ekipleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kastamonu Entegre Hakkında

Yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak Kastamonu’da üretime başlayan şirket, Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış cesur adımlarından biri olarak, ağaç bazlı panel sektöründe yarım asırdır kesintisiz üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.

Kastamonu Entegre, 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük altıncı şirketi olmuş, Avrupa’da ilk dört üreticisi arasına girmiştir. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biridir. Dünya laminat parke üretiminin %6’sını tek başına gerçekleştirmektedir. %30 pazar payı ile Türkiye’nin sektör lideri olan Kastamonu Entegre; aynı zamanda Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya altı kıtada 100 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. Cironun %60’ı yurt dışındaki tesislerden ve ihracattan elde edilmektedir.

1,5 milyar dolarlık cirosu ve üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde 6 binden fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu; MDF ve yonga levha, laminat parke, tezgah ve kapı paneli ürünleri ile toplamda 6 milyon m³/yıl ağaç bazlı panel üretim kapasitesine sahip üretim tesislerinde her gün 4.500 konutun yaşam alanlarını oluşturacak hacimde üretim yapılmaktadır. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) araştırmasında son on yıldır ilk 50 firma arasındadır. “İtalya’nın En Büyük Türk Yatırımcısı” unvanına sahip Kastamonu Entegre, aynı zamanda Rusya’nın en büyük MDF üreticisi ve ihracatçısıdır.

Kastamonu Entegre, Türk Standartları’na uygunluk ve EPD belgesine sahip ürünlerini, müşteri talepleri doğrultusunda; yanmayı geciktirici (FR), neme dayanıklı (MR), FSC sertifikalı, CARB Faz II ve F**** standartlarında üretebiliyor. “Floorpan” ve “Artfloor”, üretimde çevre dostu malzemelerin kullanıldığını ve ürünlerin insan sağlığına zararlı maddeler içermediğini gösteren “Blue Angel (Mavi Melek)” sertifikasına sahip ilk Türk parke markalarıdır. Doğal dengeyi koruma ve topluma katkı sağlama misyonuyla hareket eden şirket, Türkiye ağaç bazlı panel sektörünün ilk sürdürülebilirlik raporunu hazırlamıştır. Geleceğin teknolojilerini geliştirmek amacıyla kurduğu Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde, ürün ve süreç geliştirme, verimlilik artırma, etkin kaynak kullanımı ve ileri malzeme teknolojileri üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r