DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21644110,88%
İstanbul
26°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

kurbanumraniye
Kentsel Dönüşüm ve Şehir Planlamada 25 Yıllık Tecrübeye sahip Ahmet Bülbül Kahramanmaraş’a Aday Adaylığını açıkladı
464 okunma

Kentsel Dönüşüm ve Şehir Planlamada 25 Yıllık Tecrübeye sahip Ahmet Bülbül Kahramanmaraş’a Aday Adaylığını açıkladı

ABONE OL
26/11/2023 00:08
Kentsel Dönüşüm ve Şehir Planlamada 25 Yıllık Tecrübeye sahip Ahmet Bülbül Kahramanmaraş’a Aday Adaylığını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1998 Yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışma ekiplerine dahil olan sonrasında İstanbul’un abisi Mimar Kadir Topbaş ile uzun yıllar çalışıp ustalaşan Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcığılı görevinde Hasan Tahsin Usta ile Uzmanlaşan Yüksek Mühendis Ahmet BÜLBÜL Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday Adaylık başvurusunu Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkan Vekili Ahmet Saka ile birlikte yaptıkları basın toplantısı ile açıkladılar.

Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkan Vekili Ahmet Saka toplantıyı şu cümlelerle başlattı; “Değerli basın mensupları malumunuz olduğu üzere aday adaylığı başvuru sürecimizin sonuna doğru yaklaşıyoruz son saatler artık Saat 19 itibariyle bitireceğiz İnşallah bugün Şimdi de Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcımız Sayın başkanımız Ahmet Bülbül Bey’in başvurusunu alacağız. Ben sözü kendisine bırakıyorum Allah’ım hayırlı uğurlu eylesin inşallah” diyerek sözü Yüksek Mühendis Ahmet Bülbül’e verdi.

Yüksek Mühendis Ahmet Bülbül Aday Adaylık Başvurusu ile Kahramanmaraş İline yapacağı hizmetler ile Belediye Başkanı olduğunda gerçekleşmesi kesin olan müjdeleri şu cümlelerle duyurdu:

İstanbul’umuzda yaklaşık 200 tane şantiyeyi tamamladım;

1974 Kahramanmaraş doğumluyum İsa Divanlı mahallesinden ilk orta ve lise öğretimi Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesini kazandım. 96 senesinde bitirdim 98’e kadar yüksek lisansımı tamamladım sonrasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde çalışma ekiplerinin arasına katıldım.

Yaklaşık 15 sene cumhurbaşkanımızla İstanbul’u İstanbul yapan sorunların çözümünde büyük projelerine katkı sağladık onun çözüm ortağı olduk. Onun verdiği talimatları yerine getirdik. İstanbul’umuzda yaklaşık 200 tane şantiyeyi tamamladım. Bunlar arasında Haliç temizliği projesinden tutun karayolu tünellerine kadar Bomonti-Dolmabahçe ile Sarıyer- Kâğıthane bunlardan bazıları. Çok büyük projeler sonrasında metrobüs inşaatı ile alakalı Kadir başkanımızla önemli çalışmalar yaptık. Bu süreçte birçok yurt dışı ziyaretim oldu buralarda birçok ülkeyi görme Mühendislik yapılarını görme imkânı yaşadım ve buradan edindiğim izlenimleri buradan edindiğim tecrübeleri İstanbul’umuza taşıdık.

Sonrasında Gaziosmanpaşa Belediyesinde Kentsel Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışma hayatımı devam ettirdim son 5 senede yaklaşık 10.000-11.000 konutu tamamlayarak hak sahipleri ile bizzat yerinde dönüşüm yaparak Gaziosmanpaşa’da halkımıza teslim ettik.

Bu tecrübelerimi Şehrime aktarmak istiyorum;

6 Şubat depreminden sonra da bu tecrübelerimi özellikle Şehrime aktarma noktasında kendi mühendislik ve yönetim anlayışımı taşıma anlamında böyle bir yol haritası çizdim kendime. Bu tecrübelerimi Şehrime aktarmak istiyorum, 6 Şubat depreminden bir gün sonra ben İstanbul’dan buraya büyük bir ekiple Gaziosmanpaşa Belediyemizin büyük bir çalışma ekibiyle ve ciddi bir finansman yüküyle geldik konteynır kent inşaatına hemen başladık. Kahramanmaraş’ın her mahallesine her sokağına her köşesine yardım malzemelerimizi dağıttık. Yaklaşık 6 ay boyunca da konteynır kent bitene kadar buradan ayrılmadım. AFAD tarafından yapılan 100 konteynırdan sonraki ilk konteynır kentimizi de biz hızlıca bitirdik ve vatandaşlarımıza verilmek üzere AFAD’a teslim ettik. Yaptığım çalışmalardan çok büyük onur ve gurur duyuyorum. Bu partinin mensubu olmaktan Cumhurbaşkanımızın çalışma ekibinden olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum.

Bugün itibarıyla da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı olarak hem yönetim tecrübemi hem teknik kapasitemi hem de siyaset anlayışımı Maraş’tan bir evladınız olarak kardeşiniz olarak buraya aktarmak istiyorum. 

Bütün gaye ve maksadım Kahramanmaraş’ın her ilçesine her noktasına her yerine ulaşmak istiyoruz. Maraş ciddi bir deprem yaşadı yaklaşık 15.000 kaybımız var, şu an ilçemizin üçte biri yıkılmış durumda 900 taneden fazla fabrikamız yıkıldı. Öncelikle hedefim tabii ki deprem yaralarını sarmak kentsel dönüşümdeki önemli tecrübelerimi buraya aktarmak ve en önemli hedefim bunları çok hızlı bitirmek. Belediye başkanlığım nasip olursa partimiz bu kararı verirse ben 10-12 yıl içerisinde bu konutların tamamını Devletimizle beraber Omuz Omuza vererek ve Devletimiz üzerinden yük de alarak kendi finansman kaynaklarımızla, ürettiğimiz kaynaklarla yapmayı bitirmeyi hedefliyoruz.

Bütün altyapıları sosyal tesisleri vesaire bu esnada birkaç gün içerisinde sosyal medyada da yayınlayacağız. 15 kilometrelik metro – tramvay hattı çalışmamız olacak, yine 4 adet okul sözünü ben İstanbul’dan çalışma arkadaşlarımdan ve belli büyüklerimizden aldım iki fen lisesi iki Anadolu Lisesi şeklinde olacak bunları ilimize kazandırmak istiyoruz.

Nobel adayı olacak çalışmalar yapmayı hedefliyoruz;

Bütün ilçelerimizin aidiyet hissini Kahramanmaraş’a olan aidiyet hissini tekrar kazanmak için ulaşım yolları yeniden icra edeceğiz yeniden oluşturacağız. Kadınlarımıza çok büyük önem veriyoruz, ticaretimize çok büyük önem veriyoruz. Gastronominin gerçekten başkenti yapacağız. Nobel adayı olacak çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Bütün altyapımızı yollarımızı sadece kentsel dönüşüm olarak değil, kentimizin zarar görmeyen yerlerini de tümden akıllıca ve finans kaynaklarımızı güzel kullanarak yönetmek istiyoruz.

Öncelikle Master plan çalışmamız olacak bu Master planı bozmadan bilimsel verilerle şehrimizi genişleme alanlarını yapılaşma alanlarını belirleyeceğiz. Bahsettiğim gibi bunları kısa bir videomuz var birkaç gün içerisinde de sosyal medyada yayınlamak istiyoruz.

Deprem çok dürüsttür, hiçbir zaman yalan söylemez;

Depremin şöyle bir özelliği var arkadaşlar deprem çok dürüsttür hiçbir zaman yalan söylemez ve deprem hep tekrar eder aynı yerde biz bu bilgiyle depremle alay etmeden, onunla şakalaşmadan depremin bir daha bizi rahatsız etmeyeceği şekilde yapılaşmamızı sürdüreceğiz. Ama halkımızın yaşadığı bu travmayı da bu ağır yükü bu psikolojik sorunları da atlatmak için depremin bütün izlerini İnşallah Devletimizle hükümetimizle milletvekillerimizle partimizle çalışma arkadaşlarımızla Parti Teşkilatı mensup arkadaşlarımızla hep beraber bitirmeyi hedefliyoruz.

Bütün hayatım her dakika her an Kahramanmaraş’ta olacak. Bu deprem benim hayatımda yaşadığım bütün özel anları sildi attı. Hiçbir yerde neredeyse yaşadığımız anılarımızın olduğu bina kalmadı ama bunları tekrardan eski haliyle ve daha iyi bir şekilde yapacağız.

Mesele dört duvar yapmak değil mesele çatı kapatmak değil mesele insanlara konutlarını verip yaşamlarını sağlamak değil. Evet, bunları yapacağız ama böyle yaparsak Maraş Maraş olmaz Maraşımız gerçekten kültürüyle mirasıyla turizmiyle her anlamında doğal güzellikleriyle tarım gücüyle altyapısıyla suyuyla her anlamda kalkındıracağız ve bütün değerlerine sahip çıkarak bütün değerlerini halkımıza kazandıracağız.

Ben bu konuda siz değerli basın mensubu arkadaşlara çalışma arkadaşlarıma bu sözüme sadık kalarak görev verildiği sürece çalışma noktasında söz veriyorum.

Lütfen sizler de bize güvenin hep beraber bu yükün altından devletimizle milletimizle çalışma arkadaşlarımızla partimizle cumhurbaşkanımızla kalkalım. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim depremde kaybettiğimiz şehitlerimize rahmet eylesin, yakınlarına da baş sağlığı diliyorum. Çok teşekkür ediyorum hepinize. Buralara gelip bizlerin bu açıklamasına şahitlik ettiğiniz için sağ olun var olun.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladınız bundan sonraki süreç nasıl devam edecek?

Biraz önce başvurumuzu tamamladık. Başvuru konuşmamda da söylediğim gibi Allah nasip ederse önce bir Master plan çalışmamız olacak. Çok kısa sürede tamamlayacağız tüm ilimizin ilçelerimizin jeolojik altyapısını çıkaracağız ve şehir genişleme alanlarımızı belirleyerek şehir merkezimizde özellikle rezerv konut üretimi yaparak mutlak surette finansmana da katkı sağlayarak hem belediye hem halkımız olarak bu yükün altından kalkmayı hedefliyoruz. Hedefimiz bakanlığımızın şu an devam ettirdiği 32.000-33.000 konutu bir an önce ihtiyacımız olan 77.000-80.000 rakamını artırmak. Bunu da bakanlığımızla çalışma arkadaşlarımızla Büyükşehir Belediyemizin kendi öz kaynaklarıyla ve gücüyle yapacağımıza inanıyorum. İlk çalışmamız tabii ki depremi halkımıza unutturmak konteynır yaşamını bir an önce normal yaşam haline çevirmek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r