DOLAR 32,7126 1.32%
EURO 35,0073 0.25%
ALTIN 2.446,002,31
BITCOIN 21698091,17%
İstanbul
24°

HAFİF YAĞMUR

20:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
KAGİDER heyeti iş birliklerini güçlendirmek için Macaristan’da önemli temaslarda bulundu
41 okunma

KAGİDER heyeti iş birliklerini güçlendirmek için Macaristan’da önemli temaslarda bulundu

ABONE OL
23/05/2024 10:26
KAGİDER heyeti iş birliklerini güçlendirmek için Macaristan’da önemli temaslarda bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Esra Bezircioğlu liderliğindeki heyet, 21-22 Mayıs 2024 tarihlerinde Macaristan’da bir dizi temasta bulundu. İş birliklerinin geliştirilmesi ve sektörlerin bir araya gelerek ileriye yönelik B2B toplantılar gerçekleştirilmesi amacıyla Macaristan’da gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin güçlendirilmesine ve kadın girişimcilerin uluslararası arenada daha etkin rol almalarına katkı sağlanması hedeflendi.

Heyet, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Türkiye Cumhuriyeti Macaristan Büyükelçisi Gülsen Karanis’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda çeşitli sektör temsilcileri ve iş dünyası liderleriyle bir araya geldi. Görüşmelerde, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması, ortak projelerin geliştirilmesi ve inovasyon alanında iş birliği fırsatları ele alındı.

KADIN GİRİŞİMCİLERE YENİ İŞ FIRSATLARI YARATACAK

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Esra Bezircioğlu, ziyaretin iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri daha ileriye taşımak adına önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, “Macaristan’daki temaslarımızda, iş dünyası temsilcileriyle verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Bu temaslar, kadın girişimcilerimizin küresel pazarda rekabet gücünü artıracak ve yeni iş fırsatları yaratacaktır. 6-9 Haziran tarihleri arasında Avrupa Birliği konsey seçimleri olacak ve Avrupa Parlamentosu yenilenecek. Bu dönemde, her sene AB Konseyi’ne başkanlık eden ülke değişir. Bu sene ise Macaristan başkanlığı üstlenecek. Bu çok önemli çünkü Macaristan Avrupa Parlamentosu’ndaki konuların yönlendirilmesi ve gündemlerin oluşturulmasında önemli bir rol oynayacak. Dolayısıyla, Macaristan’la iyi ilişkiler kurmak, kararların şekillendirilmesinde ve yeni iş fırsatlarının yaratılmasında büyük önem taşıyor. Bu ziyaret sadece ekonomik açıdan değil, aynı zamanda kadın girişimcilerin uluslararası alandaki varlığını güçlendirmek ve onların sesini daha geniş kitlelere duyurmak için büyük bir fırsattır,” dedi.

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Küresel İlişkiler Komitesi Liderlerinden Şila Gök ise, Macaristan ziyaretinin, kadın girişimcilerin uluslararası alanda daha etkin rol alması için atılmış önemli bir adım olduğunu ifade ederek ‘’ Kadın girişimcilerin global ağlarını genişletmek ve sürdürülebilir iş birlikleri kurmak, uluslararası ticaretin ve ekonominin gelişmesine katkı sağlayacaktır. KAGİDER’in bu vizyonuyla, kadın girişimcilerin potansiyelini ortaya çıkarmak ve onları küresel arenada güçlü bir şekilde temsil etmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Görüşmelerde, karşılıklı ticaretin teşvik edilmesi ve kadın girişimciler ile iş dünyası arasında sürdürülebilir bir iş birliği zemininin oluşturulması konuları masaya yatırıldı. Ayrıca, heyet üyeleri, Macaristan’da iş insanları ile de buluşarak deneyim paylaşımında bulundu ve olası ortaklıklar için zemin hazırladı.

Geçtiğimiz aylarda Brüksel’deki temaslarının ardından Macaristan’da gerçekleştirilen bu ziyaret, KAGİDER’in uluslararası iş birliklerini geliştirme vizyonunun bir parçası olarak öne çıktı. Dernek, kadın girişimcilerin global ağlarını genişletmek ve onların iş dünyasında daha güçlü bir konuma gelmelerini sağlamak amacıyla uluslararası arenada benzer çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r