DOLAR 32,8793 0.12%
EURO 35,7668 0.28%
ALTIN 2.530,680,08
BITCOIN 2155255-0,55%
İstanbul
29°

AÇIK

03:57

İMSAK'A KALAN SÜRE

İZODER’in Yeni Döneminde Emrullah Eruslu Başkan Seçildi
305 okunma

İZODER’in Yeni Döneminde Emrullah Eruslu Başkan Seçildi

ABONE OL
25/03/2023 20:40
İZODER’in Yeni Döneminde Emrullah Eruslu Başkan Seçildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tam 30 yıldır Türkiye yalıtım sektörünün sesi olan İZODER’in, Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı üyelerin geniş katılımıyla gerçekleştirdi. Yeni yönetimin belirlendiği genel kurulda İZODER mevcut yönetimde Başkan Vekiliyken 14. dönemin ortasında Yönetim Kurulu Başkanlığını devralan Emrullah Eruslu, oy birliği ile 15. Dönem İZODER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.  Emrullah Eruslu, yaptığı açılış konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 100’üncü, İZODER’in de 30’uncu yılına girdiği bu dönemde, 15. Dönem Yönetim Kurulu olarak İZODER’in çalışmalarını daha da ileriye taşıyacağımıza inancımız tam” dedi.

Yalıtım bilincinin Türkiye çapında yaygınlaştırılması ve yalıtım sektörünün gelişmesi için çalışmalar yürüten İZODER’in, 16 Mart 2023 Perşembe günü Radisson Blu Hotel Asia’da yapılanOlağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, İZODER üyeleri ve sektörün geniş katılımıyla gerçekleştirildi.  İZODER Olağan Seçimli Genel Kurul’da 2023-2026 dönemini kapsayan 3 yıllık süreç için yönetim ve denetim kurulları belirlenirken İZODER 14. Başkan Vekiliyken 10 Haziran 2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığını devralan Emrullah Eruslu, oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Genel Kurul açılış konuşmalarını İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu, TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu yaptı. Açılış konuşmalarının ardından 5,10, 20 ve 30 yılını tamamlayan İZODER üyeleri için plaket töreni düzenlendi.  

Genel Kurul açılış konuşmasına tüm Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek başlayan İZODER Başkanı Emrullah Eruslu; “6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi hepimizi derinden sarstı. Depremde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İZODER olarak depremin hemen ardından resmi kurumlarla iş birliğiyle çalışarak birçok üyemizin de desteği ile depremzedelerin bu çetin kış şartlarından korunmaları için çadır kentlere yalıtım malzemesi gönderimini sağladık. Deprem sonrasında ortaya çıkan olağanüstü durumda özveri ve yardımlaşma ruhuyla çalışan, buradaki vatandaşlarımızın yardımına koşan herkese teşekkür etmek istiyorum. Dernek olarak kurulduğumuz günden bu yana yapılarımızın sağlıklı ve güvenli olması için çabalıyoruz.  Deprem sonucunda bir kez daha gündeme gelen güvenli yapılaşma için, yapı endüstrisindeki tüm disiplinlerde sektörümüzle ilgili üzerimize düşen konularda katkı koymaya hazırız. Her zaman olduğu gibi bu felaket karşısında da bir ve bütün olarak, acıların azalmasını sağlayacağız. Ve yine bu acıların yaşanmaması için bir seferberlik haliyle, bilimin yol göstericiliğinde topyekûn hareket etmeliyiz.” dedi.

Başkanlığını yürüttüğü 14. Dönem Yönetim Kurulu çalışmalarına da değinen Emrullah Eruslu, şunları söyledi: “İZODER 14. Dönem Yönetim Kurulu olarak bizden önceki yönetim kurulları gibi İZODER’in misyonu ve vizyonu doğrultusunda ısı, su, ses, yangın yalıtımı branşlarının hak ettiği önemi kamu ve kamuoyu nezdinde görmesi için çalışmalarımızı sürdürdük ve hep bir ileri noktaya taşımaya gayret ettik. Çalışma dönemimizde ülkemizin ve dünyamızın önemli gündem başlıklarından biri iklim değişikliğiydi. 2016’da imzalanan Paris Anlaşması’nın TBMM’de onaylanması Türkiye için önemli bir adım oldu. Biz de İZODER olarak ısı yalıtımının enerji verimliliği ve çevrenin korunmasındaki rolüne dikkat çeken “Tek Yol U Dönüşü Kampanyamızı” hayata geçirdik ve başarıyla tamamladık. Kampanyanın ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 19 Şubat 2022 tarihinde Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle Neredeyse Sıfır Enerji Bina (nSEB) konsepti ile ilgili tanımlamalar mevzuatlarımıza eklendi ve 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren nSEB binalara geçiş başladı. Ayrıca yine bu dönemde mevcut binalarda yalıtım uygulamalarının yaygınlaşması için uzun yıllardır ilgili kurumlarla üzerinde çalıştığımız “Yalıtım Kredisi” konusunda da önemli bir adım atıldı. 6 Haziran 2022’de, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine Maliye Bakanlığı öncülüğünde, İZODER’in desteği ile hayata geçen daire başına 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli ve 0,99 faiz oranlı Yalıtım Kredisi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Katılım bankaları tarafından verilmeye başlandı”.

Cumhuriyetimizin 100’üncü, İZODER’in de 30’uncu yılına girdiği bu dönemde, 15. Dönem Yönetim Kurulu’nun Dernek çalışmalarını daha da ileriye taşıyacağına yönelik inancının tam olduğunu ifade eden Eruslu, “Derneğimizin kurucularımıza, İZODER’in kurulduğu 1993 yılından bu yana görev yapan yönetim kurulu üyelerimize ve tüm üye firmalarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Onların kurduğu alt yapı, çalışmalarımızın temelini oluşturdu ve her zaman bizlere ışık tuttu. Yeni dönemde de bize duyulan güven ile sektörümüzü daha da ileriye taşımak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.  

İZODER’in Kurucularından olan TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, sözlerine başlarken İZODER’in 30 yıl önce kurulduğu zamanları anımsayarak duygulandığını belirtti. Yalıtım sektörünü bir araya getirmek ve kamuoyunu yalıtım konusunda bilinçlendirmek amacıyla, zor şartlar altında kurdukları İZODER’in gelinen süreçte bu amaç doğrultusunda çok önemli çalışmalar yaptığını kaydetti. Depreme de değinen Turan, ülkemizin en zor ve sancılı dönemlerinden birini yaşadığını dile getirdi. Depreme dirençli yapılar için su yalıtımının yapılması ve tüm yalıtım uygulamalarının hayati önem taşıdığının altını çizdi.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu ise konuşmasında, yalıtımın tüm kategorileri ile çağdaşlığı temsil ettiğini söyledi ve sektörün çatı örgütü İZODER’i başarılarından dolayı kutladı. “Ülkemize ve geleceğimize güvenmemiz gerekiyor” diyen Tayfun Küçükoğlu, deprem konusunda da bilgi, bilinç ve harekete geçmenin önemli olduğunu, bu konuda herkese, 85 milyona sorumluluk düştüğünü söyledi. Türkiye İMSAD Başkanı Küçükoğlu, konuşmasının sonunda İZODER’in yeni yönetimine başarılar diledi.

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu  Hakkında

1980 Gaziantep doğumlu Emrullah Eruslu, İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mühendislik eğitiminin ardından California State University’de dil eğitimini tamamladı.  Profesyonel iş hayatına, yalıtım sektöründe faaliyet gösteren Eryap Grup bünyesinde başladı. Grupta çeşitli mevkilerde görev aldıktan sonra CEO’luk görevini üstelenen Eruslu, Eryap Grup CEO’su olarak görev yapıyor. Sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol alan Emrullah Eruslu, 2012-2015 yılları arasında XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği (XPSDER)’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD)’nde Sürdürülebilirlik Komitesi üyeliği yaptı ve Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) Yönetim Kurulu üyesi. 2011-2017 yılları arasında Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER)’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Ardından İZODER Başkan Vekilliği görevini üstlenen Eruslu,  10 Haziran 2021 yılından bu yana  İZODER Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam ediyor.

15. DÖNEM YÖNETİM KURULU

No:ASİL ÜYELERGöreviFirma
1Emrullah ErusluBaşkanERYAP GRUP YALITIM MALZ. SAN. ve TİC. A.Ş.
2Erdem Ateş1. Başkan VekiliBASAŞ AMB. VE YALITIM SAN. A.Ş.
3Ahmet Yaşar2. Başkan VekiliMEGA YALITIM ÜRETİM PAZARLAMA DIŞ TİC. A.Ş.
4Ertuğrul ŞenBaşkan YardımcısıİZODER ISI SU SES VE YANGIN YALITIMCILARI DERNEĞİ
5Alper DoğruerSayman üyeRBS RAVAGO İNŞAAT YALITIM ÜRÜNLERİ A.Ş. 
6Murat SavcıÜyeİZOCAM TİC. ve SAN. A.Ş.
7Çağdaş KorkmazÜyeBETEK BOYA ve KİMYA SAN. A.Ş.
8Ebru ŞapoğluÜyeTÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş.
9Volkan DikmenÜyeDKM İNŞAAT VE DANIŞMANLIK SAN. TİC. A.Ş.
10Ümit GünalpÜyeMİMTEK MODERN İNŞ. MALZ. TEK. UYG. Ve TİC. A.Ş.
11Atalay ÖzdayıÜyeBAUMİT İNŞ. MALZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
12Timur KaraoğluÜyeKALEKİM KİMYEVİ MAD. SAN. VE TİC.A.Ş.
13Fulya KoçakÜyeONDULİNE AVRASYA İNŞAAT MALZ. SAN. ve TİC. A.Ş.
14Ozan TuranÜyeODE YALITIM SAN. ve TİC. A.Ş
15Macit TanyolÜyeİSTANBUL TEKNİK İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
 YEDEK ÜYELER  
1Selahattin ÖzüpekÜyeKÖSTER YAPI KİM. İNŞ. SAN. ve TİC. A.Ş.
2Levent ÇekiÜyeBALCIOĞLU GRUP STAN. İZOL. YAPI SAN. TİC. A.Ş.
3Selman TarmurÜyeMAPEİ YAPI KİMYASALLARI İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
4Murat ErenoğluÜyeAZUR YALITIM A.Ş.
5Sertaç KöleliÜyeİZOGÜN İZOL. ve İNŞ. MALZ. SAN VE TİC. A.Ş.
6Koray BandakÜyeARI YALITIM DAN. ve TAAH. TİC. LTD. ŞTİ.
7Ilgaz DalkılıçÜyeARMACELL YALITIM A.Ş.
8Mehmet Akif ŞenÜyeİZO AGRA İZOL.İNŞ. TAAH.TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ.

15. DÖNEM DENETLEME KURULU

 Asil ÜyelerFirma
1Ali Bahadır ArıkanKORAMIC YAPI KİMYASALLARI SAN. VE TİC. A.Ş.
2Benan EnginENGİN İZOLASYON SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
3Celal KocaoğluCANPA YAPI VE İZOLASYON MALZ. TİC. A.Ş.
 Yedek Üyeler 
1Bulut UzunUZUN YALITIM VE İNŞ. MALZ. LTD. ŞTİ.
2Erdil DinçerBAUMİT İNŞ. MALZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
3Burak BiliçENAR YAPI VE YALITIM SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

15. DÖNEM DİSİPLİN KURULU

 Asil ÜyelerFirma
1Levent ÜrkmezBTM BİTÜMLÜ TECRİT MADDELERİ SAN. ve TİC. A.Ş.
2Mehmet ÖzcanCANPA YAPI VE İZOLASYON MALZ. TİC. A.Ş.
3Tayfun KüçükoğluBETEK BOYA ve KİMYA SAN. A.Ş.
 Yedek Üyeler 
1Muhsin PalaHİS YALITIM İZOL. MADENCİLİK SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ
2Cem BaşoğluYAPI SERVİS SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
3Levent ÖzgürATERMİT SAN VE TİC AŞ

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r