DOLAR 32,8349 0.07%
EURO 35,0981 -0.02%
ALTIN 2.459,830,10
BITCOIN 21777570,70%
İstanbul
27°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
İYİ PLANLANMIŞ PARKLAR VE KENTSEL ALANLAR ŞEHİRLERE DEĞER KATIYOR
341 okunma

İYİ PLANLANMIŞ PARKLAR VE KENTSEL ALANLAR ŞEHİRLERE DEĞER KATIYOR

ABONE OL
25/12/2022 14:06
İYİ PLANLANMIŞ PARKLAR VE KENTSEL ALANLAR ŞEHİRLERE DEĞER KATIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehirlerdeki sosyal ve cazibe tesisleri, hayatımızda nasıl hissettiğimiz üzerinde büyük bir etki etmekle birlikte bölge sakinleri için mutluluk kaynakları olmaya devam ediyor. Şehrin sürdürülebilirlik kalitesini artıracak mimari projeler düzenlenen fuar ve etkinliklerde oldukça ilgi görüyor.  Bu kapsamda 12-14 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek ATRAX Fuarı, şehir planlamasından kamusal alan tasarımına, cazibe merkezleri ve oyun alanlarından sosyal ve spor tesislerine kadar bu konuyu en kapsamlı şekilde ele alacak ve sektör oyuncularını yerel yönetimler, kamu otoriteleri ve üniversiteler ile buluşturacak.  

MUTLU ŞEHİRLER, MUTLU İNSANLAR

Artan nüfus ve ihtiyaçlar, özellikle kent yaşamını gittikçe zorlaştırırken, kentleri daha yaşanabilir kılmanın yolu ise “Mutlu Şehirler” uygulamalarından geliyor. Tureks Fuarcılık tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX, çok çeşitli ulusal ve uluslararası paydaşların projelerine rehber olacak. Türkiye’nin en kapsamlı ve güvenilir oyun makinelerini hizmete sunan teknoloji firmaları, çocukların hayallerini tasarlayıp onlarla paylaşan yapı hizmetleri, yüksek teknoloji ile geri dönüştürülmüş ürünlerden üretilen kauçuk zemin tesisatlarının öncüleri ve daha bir çok alanında uzman sektör temsilcileri; hizmet, tasarım ve projelerini ilgili profesyonel alıcılara sergileyecek. ATRAX 2023 Fuarı teması kapsamında “Mutlu Şehirler” inşa etmenin önemi, eğlence ve rekreasyonun şehir halkının mutluluğuna katkısı konulu panellerle konunun uzmanları ve yerel yönetimler bir araya gelecek. 

ŞEHİRLER, TEKNOLOJİ İLE DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRİLİYOR

ATRAX Organizatörü Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis ASLAN: “Her yıl Türkiye ve komşu ülkelerden eğlence ve rekreasyon sektörünün oyuncularını ağırladığımız ATRAX Fuarı bu yıl da birbirinden başarılı firmalara ev sahipliği yapacak. İnsanlar içinde bulunduğu şehrin bilinci ile şekilleniyor, şehrin ruhu o şehirde yaşayanların duygu durumlarını etkileyerek mutlu ya da mutsuz insanlar yaratıyor.

Bu yaklaşımdan yola çıkarak oluşturduğumuz  “Mutlu Şehirler” teması ise şehrin planlanmasından peyzaj çalışmalarına, yatırımlarından kültürel aktivitelerine kadar birçok çalışmayı bünyesinde barındırıyor. Bu amaç doğrultusunda Rekreasyon, Spor Bilimleri, İletişim, Peyzaj Mimarları, Şehir ve Bölge Planlamacıları Bölümlerini kapsayan farklı disiplinler arası koordinasyonu sağlayarak üniversiteleri, yerel yönetimleri, üreticileri, yatırımcıları, etkinlik yöneticilerini ve hizmet alıcılarını bir araya getirme noktasında çalışmalarımız hızla devam ediyor. Mutlu Şehirler temamız fuar etkinliklerimizde de önemli bir rol oynamakta.” İfadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r