DOLAR 32,2045 0.06%
EURO 35,0107 0.01%
ALTIN 2.499,36-0,43
BITCOIN 22961406,80%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İTO Başkanı Avdagiç’ten 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklama:
122 okunma

İTO Başkanı Avdagiç’ten 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklama:

ABONE OL
16/05/2023 20:32
İTO Başkanı Avdagiç’ten 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklama:
0

BEĞENDİM

ABONE OL

– “İTO Kızıl Elma’lardan, Anka’lardan, Kaan’lardan, İHA’lardan, SİHA’lardan yana taraftır. İTO, yerli ve milli üretimin zirvesi Altay tankından yana taraftır”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İTO Kızıl Elma’lardan, Anka’lardan, Kaan’lardan, İHA’lardan, SİHA’lardan yana taraftır. İTO, içimizden çıkardığımız başkanlarımızdan birinin başında olduğu, yerli ve milli üretimin zirvesi Altay tankından yana taraftır.” ifadelerini kullandı.

İTO’dan yapılan açıklamaya göre, İTO’nun mayıs ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Açıklamada toplantıdaki görüşlerine yer verilen Avdagiç, 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin görüşlerini açıkladı.

Avdagiç, 14 Mayıs seçimlerinin, sükunet ve demokratik vakar içinde geçmesini diledi. Türkiye’nin geleceğine etkileri bakımından büyük bir seçimin yapılacağını kaydeden Şekib Avdagiç, “Türkiye, Cumhuriyet’in 100. yılını kutladığımız 2023’te, büyük bir yol ayrımında. Türkiye, ‘milletin istiklalini, memleketin bütünlüğünü’ korumak için giriştiği Milli Mücadele’den tam 100 yıl sonra, çok önemli bir seçime hazırlanıyor. İstanbul iş dünyası olarak bu seçimi önemsiyoruz. Bu seçimin Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

– “İTO, Türklerin simgesi olan bağımsızlık ve özgürlükten taraftır”

İTO’nun yerli ve milli üretimden yana taraf olduğunu vurgulayan Avdagiç, “İfade edeyim ki, tüm bu sebeplerden dolayı, İstanbul Ticaret Odası, daha önceki seçimlerde olduğu gibi, 14 Mayıs seçimlerinde de taraftır. İTO, 1071’de başlayan, 1453 ile taçlanan, 1923 ile anlam kazanan Türkiye yürüyüşünün simgelediği değerlerden yana taraftır. İTO, Fatih’ten, Alparslan’a ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türklerin simgesi olan bağımsızlık ve özgürlükten, güçlü ve lider Türkiye’den yana taraftır. İTO, küresel bir güç olarak bölgesinde sivrilen, bu coğrafyada sürdürülen haksızlıklara ‘dur’ diyen, mazlumların umudu Türkiye’den yana taraftır. İTO, yerli ve milli üretimden yana taraftır.” dedi.

Avdagiç, İstanbul Ticaret Odası’nın güçlü ve istikrarlı Türkiye ile birlikte, daha çok ‘ihracat, istihdam ve üretim’den yana taraf olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: “İTO, istiklal ve istikbaline sahip çıkmanın yolunun ‘İstikbal Göklerdedir’ anlayışından geçtiğini savunanlardan yana taraftır. İTO, Türk gençliğine gökleri ve uzayı hedef gösteren, onların girişimcilik ve yenilikçilik yönlerini ortaya çıkaran Teknofest’ten yana taraftır. İTO Kızıl Elma’lardan, Anka’lardan, Kaan’lardan, İHA’lardan, SİHA’lardan yana taraftır. İTO, içimizden çıkardığımız başkanlarımızdan birinin başında olduğu, yerli ve milli üretimin zirvesi Altay tankından yana taraftır. İTO, mavi vatanın sularında, ‘seferden dönen Barbaros Hayreddin’in kadırgaları gibi süzülen’ amiral gemimiz TCG Anadolu’dan yana taraftır.”

İTO’nun Türk halkının kendi iradesinin mutlak tecelli ettiği yer olan özgür sandıktan yana taraf olduğunu belirten Avdagiç, “İradelerimize çağdaş prangalar vurmak isteyenlere karşı, özgür ve bağımsız Türk Milletinden yana taraftır. Demokrasiden yana taraftır. Özgür ticaretten yana taraftır. Yerli ve milli üretimden yana taraftır. Yenilikçi, girişimci ve milli teknolojiyi üreten Türkiye’den yana taraftır. Özetle İstanbul Ticaret Odası, bu seçimlerde de tıpkı Milli Mücadele’de taraf olduğu gibi taraftır. 14 Mayıs 1950’de taraf olduğu gibi taraftır. 10 Ekim 1965 seçimlerinde taraf olduğu gibi taraftır. 6 Kasım 1983 seçimlerinde taraf olduğu gibi taraftır. 2 Kasım 2022 seçimlerinde taraf olduğu gibi taraftır” ifadelerini kullandı.

– “İşyerlerinin kentsel dönüşümünde ‘tamamı bizden’ diyerek yola çıkacağımızı taahhüt ediyoruz”

İTO’nun Mayıs ayı Meclis toplantısına Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un konuk olduğunu hatırlatan Avdagiç, beklenen İstanbul depremine ilişkin İstanbul iş dünyasının görüşlerini de açıkladı.

Avdagiç, konutların kentsel dönüşümü kadar işyerlerinin kentsel dönüşümünün de birinci derece önemli olduğunu kaydetti.

Avdagiç, “Konutların kentsel dönüşümü ile ilgili verilen teşviklerden sonra ‘işyerlerinin, iş merkezlerinin, ticaret merkezlerinin, sanayi sitelerinin, atölyelerin, fabrikaların, hastanelerin, okulların, otellerin ve depoların da en kısa zamanda depreme dayanıklı hale getirilmesi amacıyla bir teşvik paketi oluşturulması’ beklentisi içindeyiz” dedi. Avdagiç, yenilenme ihtiyacı ortaya çıkan konut dışı binaların sahip olunan imar haklarının aynen kullanılmasına izin verilmesi önerisinde de bulundu.

Avdagiç, “Sayın Bakanım, bizler iş dünyası olarak bu konuda sizler tarafından önümüz açıldıktan sonra yarısı bizden bile demeden ‘tamamı bizden’ diyerek yola çıkacağımızı taahhüt ediyoruz” ifadesini kullandı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r