DOLAR 32,9257 -0.45%
EURO 35,8606 -0.3%
ALTIN 2.535,37-0,60
BITCOIN 22379230,43%
İstanbul
31°

AÇIK

03:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

İsrail Türk Teknoloji Girişimcilerini kapma peşinde 
1134 okunma

İsrail Türk Teknoloji Girişimcilerini kapma peşinde 

ABONE OL
13/01/2023 08:50
İsrail Türk Teknoloji Girişimcilerini kapma peşinde 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail, Türk Teknoloji Girişimcilerine ulaşmak için Scale-Up programını başlattı. Türk teknoloji girişimcileri için özel olarak hazırlanan Up Tel Aviv hızlandırma programı hayata geçiyor. Dünyanın girişimcilik alanında en başarılı üniversitelerinden olan Reichman müfredatı ile hem online hem de fiziken Türkiye ve İsrail’de gerçekleşecek olan program, girişimcilerin İsrail ekosistemine ve devamında Amerika ve dünyaya açılmasına imkân verecek. 

Türk teknoloji girişimlerini İsrail ekosistemine açacak ilk ve tek hızlandırma programı birbirinden değerli kurumların desteği ile başlıyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Amazon, Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi fonlarından Boğaziçi Ventures, mezunları birçok unicorn şirket kurmuş olan Reichman Üniversitesi, teknoloji alanında uzmanlaşmış Turunç Hukuk Bürosu ve bir Türk-İsrailli girişimci tarafından yönetilen İsrail yatırım grubu GN-Z 11’in vizyon ve deneyimlerinin birleşmesi ile tasarlanan hızlandırma programında girişimciler eğitimleri hem online hem de Türkiye ve İsrail’de yüz yüze alacaklar. Mezunları bugüne kadar 13 unicorn kurmuş Reichman Üniversitesi, UP Tel Aviv programına katılan girişimcilere program kapsamında sağlayacağı eğitimlerin yanı sıra Reichman EXED Katılım Sertifikası da verecek. Reichman Üniversitesi ve program ortaklarından GN-Z11, programa dahil olan Türk girişimcileri İsrail’in daha geniş girişimcilik ekosistemi ile buluşturmak için bir köprü görevi görecekler. Program çerçevesinde aynı zamanda Reichman Üniversitesi’nin staj programı aracılığıyla, katılımcı girişimler, üniversite tarafından yönlendirilen öğrenci stajyerler ile birlikte İsrail ekosistemine ilk elden bakış açısını elde etme fırsatına sahip olacak. Katılımcılar tüm bunlara ilave olarak sektör liderleri, teknoloji uzmanları, seri girişimciler, yatırımcılar, startup organizasyonları, danışmanlar ve iş ortaklarından oluşan kapsamlı Amazon Web Services (AWS) ağından yararlanma fırsatı bulacaklar.  UP Tel Aviv programına katılan her girişim, Activate programına da katılmaya hak kazanacak.

Reichman Üniversitesi ve Amazon Web Services eğitimlerine ek olarak girişimciler Boğaziçi Ventures, Turunç ve GN-Z11 ekiplerinden eğitimler ve mentorluk alma şansını yakalayacaklar. UP Tel Aviv programında katılımcılara potansiyel yatırımcıların belirlenmesi ve iletişime geçilmesi üzerine stratejiler, satış konuşması stratejileri, profesyonel ağlarını oluşturma, İsrail ekosistemine giriş ve ekosistemdeki oyuncularla buluşma, küresel büyüme stratejileri, İsrail’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya çapında iş yapma stratejileri, markalaşma ve medya ile ilişkiler, iş stratejisi ve liderlik, iş geliştirme ve satış, karar verme ve müzakere stratejilerinden fikri hakların korunması, veri gizliliği, birleşme ve satın almalarla genişleme konularına kadar birçok konuda eğitim verilecek.

Türk teknoloji girişimleri için ilk kez ve çok güçlü destekçilerin iş birliği ile düzenlenen bu programa kabul edilecek kısıtlı sayıdaki şirketi ve girişimciyi çok özel imkânlar bekliyor. Öncelikli olarak ABD pazarına, ardından diğer pazarlara odaklanmak için operasyonlarını İsrail ekosisteminin gücüyle genişletmek isteyen, Türkiye merkezli veya Türkiye ile önemli bir bağı olan erken ve büyüme aşamasındaki teknoloji girişimleri (oyun hariç) programa başvurabilecek.

5 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek olan başvurular www.uptelaviv.com adresinden yapılabilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r