DOLAR 32,1765 -0.22%
EURO 34,9981 0%
ALTIN 2.433,150,63
BITCOIN 22526381,79%
İstanbul
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞ DÜNYASINDA İYİLİK, SAĞLIK Verimlilik artırmanın yollarından biri olan çalışan esenliği, iş dünyasının odağında…. 
148 okunma

İŞ DÜNYASINDA İYİLİK, SAĞLIK Verimlilik artırmanın yollarından biri olan çalışan esenliği, iş dünyasının odağında…. 

ABONE OL
30/06/2023 17:17
İŞ DÜNYASINDA İYİLİK, SAĞLIK Verimlilik artırmanın yollarından biri olan çalışan esenliği, iş dünyasının odağında…. 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şirketler çalışanlarının bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hali içerisinde olması için kurumsal esenlik programlarını tercih ediyor. Bu programlar sayesinde hem çalışanların genel iyiliğine katkı sağlanıyor hem de performanslarının artması ve daha verimli çalışmaları sağlanıyor.

Önleyici tıp yaklaşımıyla kişiye özel bütünsel sağlık yönetimi hizmeti sunan LifeClub, şirketlerin kurumsal wellbeing ihtiyaçlarına da çözümler sunuyor. Şirketler, LifeClub üyeliği ile çalışanlarına verdiği değeri gösteriyor.

LifeClub Sağlıklı Yaşam Hizmetleri Genel Müdürü Elif Elkin, konuyla ilgili şunları söyledi: “Varlık nedenimiz, insanlara sağlıklı yaşam yolculuklarında rehberlik sunmak. Bireysel üyeliklerimizin yanı sıra şirketlerle de kurumsal iş birlikleri yapıyoruz. Bilindiği üzere şirketler son dönemlerde çalışanlarının mutlu ve sağlıklı olması için kurumsal esenlik programlarına ağırlık veriyor. Pek çok araştırma, bu programların şirket performansı ve şirket bünyesindeki yeteneklerin korunmasi açısından büyük önem taşıdığını gözler önüne seriyor.

LifeClub; Türkiye’nin ilk sağlık SuperApp’i. İyi olma halimizi koruyabilmemiz, hastlaıkları gerçekleşmeden önleyebilmemiz ve daha uzun, daha sağlıklı bir hayat sürmemiz için ihtiyaç duyulan modülleri LifeClub uygulaması ile sunuyoruz. Sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, uyku düzeni, zihin sağlığı, kişisel bakım ve elbette bütünsel beden sağlığı için geliştirdiğimiz farklı araçları tek bir uygulamada bir araya getirdik. Böylelikle LifeClub ile kurumlar, çalışanlarının esenliğini, sağlığını tek bir noktadan yönetebiliyor, ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Şirketler ile farklı modellerde iş birliği yapıyoruz. Kurum çalışanlarını LifeClub Sağlık Üyesi yaparak, dedike bir hekim rehberliğinde sağlıklarını korumak, önleyici tıp yaklaşımı ile hastalıkları gerçekleşmeden önlemek için yan hak kapsamında çalışanlarına LifeClub sağlık üyeliği alabiliyor. Esnek altyapımız sayesinde bireyin ya da şirketlerin ihtiyacına göre üyeliklerimizi şekillendirebiliyoruz, bu da hem memnuniyet hem operasyonel verimlilik hem de finansal açıdan önemli bir fayda sağlıyor.”

Çalışanlar İçin Bütünsel İyilik, Sağlık

LifeClub Wellness modülünün kurumsal esenlik için gereken tüm hizmetleri bir arada sunduğuna değinen Elif Elkin, “LifeClub uygulamasında yer alan wellness modülü ile kurumsal üyelerimizin çalışanları nerede olursa olsunlar, Acıbadem Sağlık Grubu diyetisyen kadrosu tarafından Akdeniz diyeti baz alınarak hazırlanan algoritma ile diyet programlarını oluşturabiliyorlar. Kuvvetlenme, yağ yakma, esneklik gibi ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirdikleri hareket programlarını uyguluyor, güne, enerjilerini artırmak için nefes egzersizi ile güne başlayıp, sağlıklı yaşam ile ilgili LifeClub Blog’da yer alan güvenilir içeriklere, videolara, podcastlere erişebiliyorlar. Bunun yanı sıra iyi, sağlıklı ve uzun bir yaşam için, tüm çalışanlarına yönelik online ya da yüz yüze birebir bütünsel sağlık koçluğu, diyetisyen hizmeti, uzman klinik psikologlarımız ile sunduğumuz psikoterapi seansları gibi hizmetleri tek bir noktadan sunabiliyorlar. Alanında uzman kişiler ile şirket çalışanlarını buluşturduğumuz webinarlar ve diğer tüm faaliyetlerimiz bu bakış açısına sahip şirketlere büyük operasyonel kolaylık ve elbette maliyet avantajı sağlıyor” dedi.

Hareket Modülü Şimdi Devrede

Elif Elkin, LifeClub Hareket modülünü de yayına aldıklarını belirtti ve şöyle devam etti: “Hareketsiz yaşam iş dünyasının özellikle de beyaz yakalıların en büyük problemlerinin başında geliyor. LifeClub Hareket modülü ile şirketler; çalışanlarının beden ve zihin sağlığını iyileştirmeye de katkı sağlıyor. Daha zinde ve enerjik kalmak, kalori yakımı ile vücudu daha formda tutmak ve elbette bu sayede pek çok hastalığa karşı da güçlenmek; algoritmanın kişiye özel hazırladığı hareket programınını düzenli takip etmekle mümkün. LifeClub Hareket modülünün faydaları bununla bitmiyor elbette. Yağ oranı azalır, kas kütlesi artar. Beyine giden oksijen kapasitesinin artmasıyla, zihin sağlığı da olumlu etkilenir. Ayrıca biliyoruz ki, hareket etmek stres düzeyini düşürürken, depresyonu da önler.

LifeClub Hareket’te yaş, kilo, boy ve cinsiyete göre 12 haftaya kadar program oluşturabilme imkanı bulunuyor. Kişinin hedefine göre ister kuvvetlenmek ister yağ yakmak ya da denge ve esneklik kazanmak için program oluşturmak mümkün. Nerede olursa olsun kolayca uygulanabilecek bu programın içeriği, sıklığı ihtiyaca göre belirlenip vücudun istenilen gölgesi çalıştırılabiliyor.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r