DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21609570,36%
İstanbul
26°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
INTERNATIONAL EXAM CENTRE “IEC ESOL” SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI YINE Mavigün’DE
287 okunma

INTERNATIONAL EXAM CENTRE “IEC ESOL” SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI YINE Mavigün’DE

ABONE OL
17/09/2023 01:27
INTERNATIONAL EXAM CENTRE “IEC ESOL” SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI YINE Mavigün’DE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

International Exam Centre “IEC ESOL” sınavları, dünyada İngilizce konuşulan her yerde okullar, üniversiteler, özel sektör ve kamu sektörü tarafından bilinip kabul görmektedir. Bir IEC ESOL sınavında başarılı olduğunuzda, İngilizcenizin seviyesini gösteren uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikaya sahip olursunuz. IEC ESOL yeterlikleri, İngilizce öğrenmeyi keyifli, etkili ve ödüllendirici kılan geniş kapsamlı sınavlardır.

Yeni bir dil yeni bir insan demektir ve yeni bir dili öğrenen çocuklarımızın o dilde yayınlanan bilgileri öğrenmesi, haberleri izlemesi dünyaya daha geniş bir açıdan bakmalarını ve evrensel olmalarını sağlar. İşte öğrencilerimizin hayata bakış açılarını olumlu yönde değiştirecek öneme sahip yabancı dil öğrenme sürecinde, eksiklerin tespiti ve ihtiyaçların belirlenmesi gerçekçi ve tarafsız bir ölçme değerlendirme ile mümkündür. Bu nedenle günümüzde birçok eğitim kurumu ve kurumsal firmalar tarafsız değerlendirmenin önemini kavramış ve hedeflerine ulaşmak için tarafsız kuruluşlardan hizmet almaktadır. Yabancı dil öğreniminin çocuklarımızın dünyaya açılması için en önemli gereklilik olduğu bilinciyle Özel Mavigün Koleji olarak  International Exam Centre “IEC ESOL”  Sınavları Yetkili Merkezi ALTE Center ile işbirliği yaparak öğrencilerimize dil seviyelerini uluslararası bir platformda değerlendirme olanağı sunan IEC ESOL sınavları, 21 Mayıs Pazar günü Mavigün Koleji Gaziosmanpaşa Kampüsünde uygulanmıştır.

İki aşamada gerçekleştirilen sınavlarda; birinci aşamada okuma(reading), yazma (writing), dinleme (listening) becerileri; ikinci aşamada ise Native öğretmenler ile konuşma (speaking) becerileri değerlendirildi. Öğrencilerimiz Starters, Movers, Flyers ve Ket olmak üzere dört farklı kategoriden sınava girdi.

Uygulanan sınavlarda Starters, Movers, Flyers, Key (KET) sınavlarına bir yıl boyunca istikrarlı çalışmalarıyla hazırlanan Özel Mavigün Koleji öğrencileri 15 Eylül 2023 Cuma günü başarılarını aldıkları sertifikalar ile taçlandırdı. Bu dört alandan sınava giren 65 öğrencimizin hepsi yüksek dereceler ve Türkiye birinciliği alarak okulumuzu ve ailelerini gururlandırdı.  Uluslararası alanda önem taşıyan IEC ESOL sınavlarında başarılı olan öğrencilerimizi ve emeği geçen İngilizce öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r