DOLAR 32,2264 0.11%
EURO 34,8461 -0.06%
ALTIN 2.413,400,16
BITCOIN 2186941-2,05%
İstanbul
18°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İMMİB EYE Projesi ile Gençlere İstihdam Kapıları Açılıyor
143 okunma

İMMİB EYE Projesi ile Gençlere İstihdam Kapıları Açılıyor

ABONE OL
01/06/2023 22:24
İMMİB EYE Projesi ile Gençlere İstihdam Kapıları Açılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB), Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye’nin geleceği için büyük önem taşıyan “EYE (Empowering Youth by E-Commerce)” projesini hayata geçiriyor. Projenin hibe sözleşmesi İMMİB Koordinatör Başkanı Adil Pelister tarafından Ankara’da imzalandı. 

Gençleri geleceğe hazırlayan EYE Projesi ile eğitim ve istihdam hayatında yer almayan 22-29 yaş aralığındaki gençlere dijital beceriler ve sektörel bilgiler sunulması hedefleniyor. İMMİB tarafından hayata geçirilen ve Avrupa Briliği tarafından desteklenen EYE projesinin imza töreni İMMİB Koordinatör Başkanı Adil Pelister ve AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. 

Adil Pelister: “EYE projesi ile gençlerimize ihtiyaç duyacakları becerileri kazandırarak istihdamlarını artırmayı hedefliyoruz”

Eğitim ve pratik becerilerle gençleri güçlendirmenin, başarılı bir geleceğin temeli olduğuna inandığını belirten  İMMİB Koordinatör Başkanı Adil Pelister, dijital pazarlamanın dış ticaretimizdeki gittikçe artan önemine vurgu yaparak “Bu alanda gençler yetiştirerek sürdürülebilir ekonomik büyümeye katkı sağlarken, küresel rekabette avantaj elde etmeleri ve ülkemizin dış ticaret potansiyelini artırmalarını destekliyoruz. EYE projesi ile gençlerimize ihtiyaç duyacakları becerileri kazandırarak istihdamlarını artırmayı hedefliyoruz. Geniş üye ağına sahip ve Türkiye’nin lider ihracatçı birliği olan İMMİB, bu potansiyeli ortaya çıkarma hedefiyle gençlerimize yeni fırsatlar sunacak. Oldukça önemli ve kapsamlı hedeflere sahip proje ile 100 genç, dijital pazarlama,  dış ticaret  ve sosyal becerileri içeren kapsamlı eğitimler ile desteklenecek. Uygulamanın ön planda olduğu projede, gençlere firmalarla eşleşme fırsatı tanınacak. Diğer yandan da, İstanbul Üniversitesi bünyesinde gençlere kariyer yolculuklarında hizmet verecek bir merkez kurulması planlanıyor. Bu yapı aracılığıyla, dijital pazarlama alanında iş gücü ile KOBİ’ler arasındaki arz ve talebin eşleştirilmesi amaçlanacak. Böylece, İMMİB akademi ve iş dünyası arasında köprü kurarak sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik yetkinliklerin geliştirilmesine de katkı sağlayacak” dedi.

1 Haziran 2023 tarihi itibariyle projenin faaliyetlerine resmi olarak başlaması planlanıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r