DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22045770,16%
İstanbul
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HEPA TÜRKİYE, EXPOMED ISTANBUL FUARI’NDA PROFESYONELLERİ AĞIRLADI
365 okunma

HEPA TÜRKİYE, EXPOMED ISTANBUL FUARI’NDA PROFESYONELLERİ AĞIRLADI

ABONE OL
29/03/2023 22:24
HEPA TÜRKİYE, EXPOMED ISTANBUL FUARI’NDA PROFESYONELLERİ AĞIRLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı HEPA Türkiye; İstanbul’da gerçekleşen Expomed  Fuarı’nda sektörün profesyonellerini ağırladı. Hastane Yapı ve Tıbbi Tesis Yönetimi, Elektro-Medikal Ekipman ve Medikal ve Laboratuvar Teknolojileri, Laboratuvar ve Biyoteknoloji Cihaz ve Ürünleri, Sarf Malzemeler ve Tek Kullanımlık Ürünler, Ortopedi – Fizik Tedavi – Rehabilitasyon, OTC (Reçetesiz Ürünler) sektörlerinden çok sayıda ziyaretçinin katıldığı fuara Macaristan’ın medikal sektöründe öncü şirketleri katılım sağladı.

Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı’nın Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu resmi ofisi olarak 2015 yılında kurulan HEPA Türkiye, karşılıklı ticari ilişkilerin gelişmesi için ülkeler arası köprü görevi görüyor. HEPA Türkiye, 16-18 Mart tarihleri arasında Tüyap’ta  30. Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma, Rehabilitasyon, Laboratuvar Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı’nda medikal sektörünün öncülerini ve yeni yatırımcı adaylarını ağırladı.

Macaristan’da Medikal Sektörü Atakta!

Bu yıl Türkiye ve Macaristan arasındaki karşılıklı ticaret hacminin gelişmesinde medikal sektörünün atağa geçtiğini vurgulayan HEPA Türkiye pazar araştırma raporları hazırlayarak, şirketlerin doğru ve güvenilir yerel partnerler bulmalarına yardımcı oluyor. HEPA Türkiye Macaristan’da son yıllarda ön plana çıkan sektörlerden biri olan sağlık ve medikalde teknolojinin ileri seviyelerde olduğu, bu anlamda Macaristan’ın rekabetçi bir ülke olduğu görüşünde.

Türkiye Macaristan İhracatında 2023 Hedefi 6 Milyar Dolarlık İş Hacmi!

HEPATürkiye’ye göre; “şu anda Türkiye ve Macaristan arasında yaklaşık 4 milyar dolarlık bir ticaret hacmi var. Pandemiye rağmen Macaristan ile Türkiye arasında ticaret hacmi yıllar içerisinde arttı. Özellikle medikal sektöründe ticaret hacmi sürekli gelişiyor. Son 5 yılda, hem Türk firmaların Macaristan’dan olan taleplerinde hem de Macar firmaların Türkiye’den olan taleplerinde bir artış gözlemlendi. 6 milyar dolarlık ihracat hacmine ulaşmak için büyük gayret gösteriliyor. Macaristan’ın şu anda Türkiye’ye yıllık yaklaşık 2 milyar dolarlık ihracatı var. Hangi sektörlere yönelecekleri konusunda pazar araştırmalarına yoğunlaşıldı”.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Atina ve Budapeşte’de ofisleri bulunan HEPA Türkiye; bu ofisler vasıtasıyla HEPA’ya başvuran, ürünlerini veya hizmetlerini pazara sunmak isteyen firmalara destek veriyor. Macaristan Ulusal İhracat Stratejisi doğrultusunda hareket eden HEPA Türkiye, hizmet verdiği Macar şirketlerinin ürün ve hizmetlerini Türkiye ve Yunanistan pazarlarında tanıtarak, taraflar arasında stratejik işbirlikleri kurulmasına ön ayak oluyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r