DOLAR 32,5102 -0.05%
EURO 35,1314 0.25%
ALTIN 2.434,820,11
BITCOIN 2110334-0,33%
İstanbul
29°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ MARKA KİMLİK TASARIMI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
501 okunma

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ MARKA KİMLİK TASARIMI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

ABONE OL
27/12/2022 22:40
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ MARKA KİMLİK TASARIMI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çeyrek asırlık akademik tecrübesini 2022 yılında yeni bir marka kimliğiyle güçlendiren Haliç Üniversitesi’nin logo ve marka sistem tasarımı, İstanbul Marketing Awards tarafından “En İyi Marka Kimliği Tasarımı-Yenilenen” ödülüne layık bulundu.

Akademik kadrosu ve öğrenci merkezli çalışmalarıyla önde gelen vakıf üniversitelerinden biri olan Haliç Üniversitesi, daha nitelikli ve modern bir eğitim için 2022 yılında kurumsal kimliğinde yenilikçi bir yaklaşım benimsedi. Üniversitenin 5. Levent’te bulunan “All In One” konseptli yeni kampüsüne geçmesiyle ilk adımı atılan “yeni bir başlangıç hikâyesi”, yenilenen marka kimliği ve logo çalışmasıyla devam etti. Haliç Üniversitesi, bu modern ve yenilikçi vizyon doğrultusunda, marka stratejisini birlikte belirlediği Ba’ndo Creative Studio ile yılın en heyecan verici pazarlama ödüllerinden olan İstanbul Marketing Awards’ın En İyi Marka Kimliği Tasarımı Ödülü’nün “Yenilenen” kategorisinde mansiyon ödülünün sahibi oldu.

Leonardo Da Vinci, Haliç Üniversitesi’nin Marka Kimliğine İlham Oldu

Ba’ndo Creative Studio tarafından ortaya koyulan marka stratejisinde; Haliç Üniversitesi’nin, öğrencilerine ihtiyaç duydukları fırsatları sunarak hayallerini gerçekleştirmeye teşvik eden bir kapı olmasından esinlenildi. Yeni marka kimliğinde, “zengin tarihsel bir miras ve modern bir gelecek vizyonu” mottosundan yola çıkıldı. Mimarlıktan mühendisliğe, resimden müzisyenliğe her fakülte için özel hazırlanan kimlikleri bünyesinde toplayan yeni logo sistemi, ünlü Rönesans polimatı Leonardo Da Vinci’nin, “Altın Boynuz” için tasarladığı köprüden ilhamla hazırlandı.

Haliç Üniversitesi’nin zengin kültürel miras ile geleceğin imkânları arasında sağlam bir köprü kurup, öğrencilerini geleceğe taşımasını anlatan kurumsal marka kimliğinde, ayrıca Türk medeniyetlerinin zengin mirasından bilgi çağına uzanan yolculuk da temsil edildi. Yeni marka stratejisi ile tüm bu bağlamı ortaya çıkarmak ve görünür kılmak amaçlanırken, her fakülte için ayrı logo ve ikon oluşturarak da bir üniversite kültürü oluşturmak ve aidiyet duygusunu güçlendirmek hedeflendi. Haliç Üniversitesi, tüm teknolojik ve sosyal imkânlarla donatılmış yeni kampüsü, yeni hedefleri ve yeni marka kimliğiyle sürdürdüğü hikâyesini, önümüzdeki yıllarda da pek çok alanda hedeflediği başarılarla taçlandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Haliç Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgi için halic.edu.tr/tr adresi ve üniversitenin sosyal medya hesapları ziyaret edilebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r