DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21574980,26%
İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

20:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Girişimci İşadamları Vakfı İleri Girişimcilik Eğitimlerine Başladı
236 okunma

Girişimci İşadamları Vakfı İleri Girişimcilik Eğitimlerine Başladı

ABONE OL
22/07/2023 20:20
Girişimci İşadamları Vakfı İleri Girişimcilik Eğitimlerine Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) KOSGEB iş birliğinde hayata geçen “İleri Girişimci Destek Programı” kapsamında 32 girişimciye eğitim vermeye başladı. Eğitim sonunda girişimciler KOSGEB tarafından verilen 1 milyon TL’lik geri ödemesiz destekten faydalanma imkanına sahip olabilecek.

Girişimciliğin gelişmesine yönelik iş fikri olan, nesnelerin interneti, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları, yapay zekâ, bulut bilişim gibi konular başta olmak üzere insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik çözüm sunan projelerin değerlendirildiği eğitim programında girişimci adayları seçildi. KOSGEB tarafından seçilen girişimciler, 7 hafta boyunca GİV’in Bahariye Mevlevihanesi’ndeki merkezinde 40 saatlik eğitim alacak. Girişimciler programı tamamlamalarının ardından 1 milyon TL’lik geri ödemesiz destek için başvuruda bulunabilecek.

“Girişimiyle ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak girişimcileri desteklemeye devam edeceğiz”Girişimciliğin ülkelerin gelişmişlik seviyesinde kritik öneme sahip olduğunu belirten GİV Genel Başkanı Mehmet Koç,  şubeler ve üyelerle birlikte girişimciliğin Türkiye’de desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve bir kültür haline gelmesi için tüm güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Koç, “Vakıf olarak ülkemizde girişimci sayısının artmasıyla cari açığın azalacağına, istihdamın artacağına, göçün azalıp hatta tersine bir göçün başlayacağına inanıyoruz. Bu yüzden başta gençlerimiz olmak üzere ülkemizdeki girişimcileri, iş fikri olanları desteklemeye devam ediyoruz. KOSGEB ile imzaladığımız protokol kapsamında da 32 girişimciyle eğitimlerimize başladık. Eğitim sonunda her bir girişimcinin destekten faydalanarak kendi işini kuracağına inancımız tam. Bu sayede ülkemizin teknolojik gelişimine, ekonomisine ve istihdamına artı değer sağlanacak, Türkiye kazanacak” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r