DOLAR 32,2170 0.1%
EURO 35,0530 0.54%
ALTIN 2.452,90-0,34
BITCOIN 22540600,25%
İstanbul
21°

PARÇALI BULUTLU

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

123 okunma

GGYD’de Yeni Dönem

ABONE OL
20/09/2022 17:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin 19. Olağan Genel Kurulu ATO Meclis Salonu’nda; dernek üyelerinin büyük bir bölümü ile ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Gürsel Baran, Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay ve çok sayıda STK başkanının katılımıyla gerçekleşti. Genel kurulda seçime tek aday olarak katılan GGYD’nin mevcut Başkanı M.Nezih Allıoğlu burada yaptığı konuşmada, kuruluşunun 18. yılını geride bırakan derneklerinin 600 üyesiyle pandemi koşullarına rağmen yılda ortalama 160 organizasyonla, adeta kendiyle yarıştığını, kendi rekorlarını egale ettiğini söyledi, “Gönüllülük, bağımsızlık ve şeffaflık ilkelerimizden asla taviz vermediğimi çalışmalarımızı şimdi bir üst noktaya taşıyor ve tüm ülkeyi kapsayacak bir GGYD için, 2022 yılının şubeleşme çalışmalarımızın ivme kazanacağı yıl olacağı müjdesini veriyoruz” dedi.

Kültür, Sanat, Sanayide Lider Olmak Zorundayız

ASO Başkanı Özdebir de konuşmasında, Ankara’nın toplumsal, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesi için herkese düşen görevler olduğunu vurguladı. Özdebir, “Ankara’da kültür ve sanatı yaşatmamız lazım ki bu şehirde sosyal hayat gelişebilsin, dolayısıyla insanlar daha fazla para harcasın, daha fazla para kazanmak mecburiyetinde hissetsin, daha şevkle çalışabilsinler. Finans kuruluşları Ankara’dan İstanbul’a gittiğine göre şehrimizin kültür, sanat ve sanayide Türkiye’nin lideri haline gelmesi lazım. Zaten 13 tane OSB ile Ankara sanayisi rüştünü ispat etmiş. Daha fazlası için beraber olmamız lazım. İlerleyen dönemlerde size de bir sürprizimiz olabilir. ASO olarak yeni bir enerji yatırımı için sizi sermayeye katılmaya davet edebiliriz” diye konuştu.

Daha Fazla Birbirimize İhtiyacımız Var          

ATO Başkanı Baran da, konuşmasına “Hepimizin derdi Ankara” diye başladı; şöyle devam etti: “Ankara’nın ticaretinin, üretiminin, istihdamının ve ihracatının olduğu her yerde biz de varız, GGYD de var. Ülke olarak çok zor bir coğrafyadayız. Ticaret bu coğrafyada zor yapılıyor. O nedenle her zamankinden daha fazla birbirimize ihtiyacımız var. Pandemi bizi farklı yerlere götürdü. Ticarette 41. yılımdayım. Son iki yılda yaşadıklarımı hiç yaşamadım. Sadece ben, biz değil, dünyada da ticaret zor geçiyor. Bu anlamda hakikaten birliğe, beraberliğe ve dayanışmaya çok ihtiyacımız var” dedi. Başkan Baran, pandemi başladığından beri ATO Meclis Salonu’nun ilk kez bu kadar kalabalık bir topluluğa ev sahipliği yaptığını da söyledi.

21 Kişilik Yönetimde 7 Kadın Girişimci

GGYD’nin genel kurulunda önceki dönem yönetim kurulu üyeleri ile kurul başkanlarına teşekkür plaketi verilirken, faaliyet raporu ve yeni dönem bütçesi oybirliğiyle kabul edildi. Ardından yapılan seçimde ise 21 kişilik yönetim kurulu belirlendi.

Adı GGYD ile özdeşleşen mevcut Başkan M.Nezih Allıoğlu, rakipsiz olarak girdiği seçimde, üyelerin tamamının oyuyla yeniden göreve getirilirken, yeni yönetim kurulunda; Arda Alkan, Birkan Özmen, Birol Darçın, Çağatay Acı, Elif Özge Bayır, Elif Ufluoğlu, Gülcan Nalbantoğlu, Gürbüz Bekiş, H.Bahadır Kelemcisoy, H.Koray Durşen, Hacer Köksoy, Hakkı Akkaş, Mete Baykara, Oğuzhan Satılmış, Oktay Akçam, Ömer Sabri Yolaş, Serap Aytekin, Sibel Yücel, Tuba Akdoğan ve Yücel Ahmet Özay, disiplin kurulunda Cemil Keleşoğlu, Bülent Sarıeyüpoğlu ve Köksal Avcıaydın, denetleme kurulunda ise Bülent Ak, Baysal Erol ve Zafer Karahüseyinoğlu yer aldı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r