DOLAR 32,8445 0.22%
EURO 35,2471 0.43%
ALTIN 2.448,57-0,37
BITCOIN 2174316-0,14%
İstanbul
28°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
GESAN, AVRUPA’DAKİ ENERJİ İHTİYACINI YÜKSELTMEYİ HEDEFLİYOR!
302 okunma

GESAN, AVRUPA’DAKİ ENERJİ İHTİYACINI YÜKSELTMEYİ HEDEFLİYOR!

ABONE OL
22/12/2022 14:29
GESAN, AVRUPA’DAKİ ENERJİ İHTİYACINI YÜKSELTMEYİ HEDEFLİYOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.(GESAN), Avrupa‘daki enerji ihtiyacının yüksekliği ve bu alana yönelik gerçekleştirilecek yatırımları değerlendirerek, “Europower World” iştiraki olarak Almanya merkezli bir şirket kurma kararı aldı.

Girişim Elektrik ve Europower Yönetim Kurulu Başkanı M. Behiç Harmanlı, 2023 yılı içinde Almanya’nın başkenti Berlin’de kurulması planlanan şirketin sanayi faaliyetlerini yürüteceği, güneş paneli üretimi yapacağı ve Batı Avrupa’da bayilik faaliyetlerini artıracağı bilgisini paylaştı.

Şirketin, Girişim Elektrik’in bağlı ortaklığı Europower Enerji A.Ş. altında kurulacağını söyleyen Harmanlı şu bilgileri verdi:

“Girişim Elektrik, kurulacak şirketle birlikte Türkiye’deki panel fabrikası yatırımlarına ek olarak Peak PV Solar markası altında Almanya’da 1.000 MWp üretim kapasiteli, tam otomatik, yeni trend hücre teknolojisine uygun güneş paneli fabrikası kurulumunu ve bu yatırım için Avrupa kaynaklı finansman ve teşvik sağlanmasını hedefliyor.”

Neden Almanya?

Şirketin, Girişim grubunca üretimi yapılan Sun Junior markalı çözümlerinin Almanya başta olmak üzere Batı Avrupa’daki bayilik networkunu oluşturması öngörülüyor.

Ayrıca Girişim Elektrik’in halihazırdaki üretim gamı ve müteahhitlik hizmetlerine ilişkin Almanya ve Avrupa’daki faaliyetlerinin sürdürülmesi konusuna yoğunlaşan şirketin gündeminde, yeni girişimle birlikte devlet alım garantili işlerde Almanya’da güneş santralleri kurulması, ESCO projeleri geliştirilmesi ve enerji depolama çözümlerine entegrasyonunun yapılması gibi konular yer alıyor.

Yurt içi tesisleri

Enerji sektöründe dünya devlerinin rakibi ve partneri olarak global bir oyuncu konumundaki Girişim Elektrik, halen Türkiye’deki faaliyetlerini, bağlı ortaklığı Europower Enerji bünyesinde, Ankara Kahramankazan’da bulunan 49.503 m²’lik alan üzerinde kurulu beş aktif fabrika ve Ankara Temelli’de bulunan 20.000 m²’lik alan üzerinde kurulu bir aktif fabrika olmak üzere toplam altı fabrika ile yürütüyor.

Ayrıca tesislerin Ankara, Kahramankazan’da mevcut beşinci fabrikasında yapılacak genişletme ve Şirket’in ana ortağı Girişim Elektrik’e ait Ankara Temelli’de inşaatının birinci fazı tamamlanan yedinci fabrika ile toplam üretim sahası kapalı alanı 83.635 m² oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r