DOLAR 32,8432 0.21%
EURO 35,2231 0.35%
ALTIN 2.444,14-0,55
BITCOIN 2159946-0,90%
İstanbul
28°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
123 okunma

GENÇLİK ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

ABONE OL
10/06/2022 03:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlerin yerel yönetimlere daha çok katılmasını sağlamayı ve karar alma mekanizmalarında gençlere söz hakkı verilmesini amaçlayan gençlik çalıştayının ikincisi düzenlendi. Bu yıl, konusu “Yönetişim” olarak belirlenen çalıştaya 120 genç katıldı. 

Çalıştay üyeleri iki gün boyunca 10 farklı grupta veterinerlik, insan kaynakları, kadın aile toplum, gençlik ve spor, strateji geliştirme, sosyal destek, kültür sanat, şehir ve yaşam alanları, sosyal medya ve başkanlık gibi konuları Türkiye ve dünyadaki belediyelerin çalışmaları üzerinden ele aldı. Yapılan karşılaştırma sonucunda çalıştay üyeleri yaklaşık 35 soru cevaplandırarak, bir rapor hazırladı ve sunumunu yaptı. Bu raporlar, çalıştayın ardından detaylandırılarak kitap haline gelecek.

Programda bir konuşma yapan Ümraniye Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Miray Özçelik, “Yönetişim” temalı çalıştay hakkında detaylı bilgi vererek, “Bize her türlü desteği veren Belediye Başkanımız İsmet Yıldırım ve belediye yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çalıştayın kapanış programına katılan Başkan İsmet Yıldırım, tek tek masaları dolaşarak, gençlerle fikir alışverişinde bulundu ve çalıştay hakkında bilgi aldı. Ardından da bir konuşma gerçekleştirdi. 

“Sadece seçim sürecinde değil, seçim sonrasında da sizin fikirleriniz ile proje üretip hizmet etmeye önem veriyoruz”

Yaptığı kapanış konuşmasında Başkan Yıldırım, “İki gündür burada çok önemli çalışmalara imza atıyorsunuz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum. Çalıştayınızın teması olan “Yönetişim” kavramı aslında karşımda duran bu manzarayı ifade ediyor. Yönetişim yalnızca seçmek değil, yönetim aşamasına da fikir ve düşünler ile dahil olmaktır. Ümraniye Belediyesi olarak sadece seçim sürecinde değil, seçim sonrasında da sizin fikirleriniz ile proje üretip hizmet etmeye önem veriyoruz” dedi. 

“Bize düşen görev değişen ihtiyaçlarınıza, güncel çözümler üretmektir”

“Karşımızda, ihtiyaçları ve talepleri ile yepyeni bir jenerasyon var” diyen Başkan Yıldırım “Teknolojiyi yakından takip eden bir gençliksiniz. Sosyal medya hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Araştırıyorsunuz, okuyorsunuz, gündemi sıkı sıkıya takip ediyorsunuz. Ulusal ve küresel gelişmelerden çok daha hızlı haberdar oluyorsunuz. Bu durum, ihtiyaçlarınızın da hızla değişmesine sebep oluyor. Burada bize düşen görev ise değişen ihtiyaçlarınıza, güncel çözümler üretmektir” dedi.

Bu tür programlar vesilesiyle diyalog halinde olmanın başarıyı da beraberinde getireceğinin altını çizen Başkan Yıldırım, “Ümraniye’de sizler için birçok projeye imza atıyoruz. Ama tüm bu projelerden ziyade bu projelerin fikir aşamasından, hayata geçirilme aşamasına kadar geçen süreçte sizlerin fikirlerine yer verilmesi oldukça önemli. Mümkün mertebe bu durumu tesis etmeye gayret gösteriyoruz. Dün ve bugün yaptığınız çalışmalarda yine bu gayretimizin bir neticesidir” dedi. 

 

“Çalışmalarınızdan çıkan sonuçları şehre yansıtmak noktasında yine büyük bir gayret içerisinde olacağız”

Başkan Yıldırım, 120 gencin belediye hizmetleri hakkında fikir beyan etmesinin bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyerek, “Bu fırsatı en güzel şekilde değerlendirerek, çalışmalarınızdan çıkan sonuçları şehre yansıtmak noktasında yine büyük bir gayret içerisinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle çalıştaya katılarak bizlerle akıl birliği yapan her bir gencimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Çalıştayın kapanış programına İstanbul Medeniyet Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Ümraniye İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çamdereli, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Burak Çiftçi ve öğrenciler katıldı.

İki gün boyunca gençlerin fikir alışverişi yaparak, kendilerini ifade edebilme imkanı buldukları “Yönetişim” temalı çalıştay, katılım belgelerinin verilmesi ve katılımcılara hediye takdim edilmesinin ardından sona erdi. 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r